„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Děti slovenských Romů vláda Británie dala gayům

Autor: BKP | Publikováno: 30.6.2014 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Slovensko má další případ odebraných dětí ve Velké Británii. Romským rodičům vzali čtyři syny, dva z nich poslali britské úřady k adopci homosexuálnímu páru.

Romové ze Slovenska neuspěli v pátek v dvouletém boji o své děti. Britský soud adopci schválil. Na případ upozornila britská BBC.

Čtyři chlapce Ladislava, Martina, Mária a Juraje Sakajtovských odebrali rodičům z Michalovců před dvěma lety a dali je do dvou pěstounských rodin.

V pátek britský Rodinný soud zamítl stížnost Slováků, aby jejich nejmladších syny – dvouletého a čtyřletého –vychovávali dva muži. Výchova homosexuálním párem chlapcům prý neuškodí, citovala BBC soudce Jamese Munbyho.

„Jsem v šoku. Nedívám se na to, jestli je někdo bílý nebo Rom, ale rozhodnutí je proti mé katolické výchově,“ řekl SME otec rodiny, Ladislav Sakajtov.

Romové celosvětově homosexuální partnerství neuznávají. V komunitách olašských Romů se někteří rodiče svých dětí, které se přiznají k homosexualitě, zřeknou.

Desetinásobný otec tvrdí, že se v Británii staly obětí obchodování s lidmi.

„V roce 2010 jsme přišli se synem do Doveru, kde jsme pro jednoho Pákistánce malovali byty,“ popisuje otec.

Po příchodu celé rodiny Pákistánec na jejich doklady vybíral sociální dávky.

Po útěku podle Sakajtova žili nejdříve tři měsíce ve sklepě, později jim úřady přidělily bydlení.

V létě 2012 si jich všimli sociální pracovníci v Kentu. „Chlapec jezdil na kole a zajel o tři ulice dál,“ říká otec. „Oznámili jsme, že se nám ztratilo dítě, pak ho přivedla policie, a od té doby se začaly i návštěvy sociálních pracovníků,“ vysvětluje Sakajtov.

V čtyřpokojovém domě bývalo tehdy dvanáct lidí. Manželé měli devět dětí a dva vnuky, na cestě bylo další dítě. „Nebyl žádný důvod, aby nám je odebrali,“ říká Sakajtov.

Slovenské úřady upozornila na případ nevládní organizace Děti patří rodičům, která Sakajtovským pomáhá. Zjištění úředníků označuje za účelové a vykonstruované.

„Bylo to před medializací známé kauzy Ivana Boorová, když ani rodiny nevěděli, kam to může až zajít,“ říká Lucia Boddington z organizace. Úřady podle ní nejednají s romskou rodinou spravedlivě. Rodiče museli například podepsat, že při kontaktu s dětmi nebudou mluvit romsky, vysvětluje Boddington. Otec to odmítl, matka ne. Právě matce při jednom ze setkání na konci roku řekla úřednice, že jejich nejmladší syny adoptují homosexuálové.

Sakajtovští dnes bývají v Bradfordu nedaleko Leedsu. Od dětí, které jsou u pěstounů v přímořském Doveru, je dělí více než 440 kilometrů.

Případ Sakajtovských řeší i ministerstvo zahraničních věcí. Andrea Císařová, ředitelka Centra pro mezinárodní ochranu práv a dětí mládeže (CIPC), řekla: „Uděláme vše proto, abychom děti dostaly mimo jurisdikci Velké Británie.“

Zdroj:http://romovia.sme.sk/c/7215146/deti-slovenskych-romov-poslali-v-britanii-gayom.html#ixzz32p1VedlU

http://vkpatriarhat.org.ua/

 

Klíčová slova: Slovensko  | juvenilní justice
2738 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Ruské špičky: USA nemají prostředky k nátlaku na politiku RuskaEuroopilec Juncker si užívá za naše peníze! Vůbec se s tím nemazlí. Podívejte se, jak si žije šlechta, poddaníBrutalita francouzské policie. Milovníci demokracie mlčí, není to v Rusku (+ foto)Neuvěřitelná epidemie útoků kyselinou! Policie si neví rady. Další kulturní obohacení EvropyTohle si myslí někteří přední evropští politici: Díky omezení naší porodnosti bychom mohli lépe přijímat migranty

ePortal.cz

Razítkovací mánie snad nikdy neskončíNedopusťme, aby nám za dvacet let vládli tito lidé

euPortal.cz

Přátelé, pomozte, prosímČT manipuluje s historickými fakty a padělala historické dokumenty! Byla podána stížnost

Eurabia.cz

Dnešní pojetí práva v Německu: Policista zajistil zatčení vraha německé dívky a teď je za to stíhán, prý neměl právo zajistit zatčeni vahaVraždění žen a dívek v Rakousku nepolevuje

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

ParlamentniListy.cz

Bára Štěpánová promluvila k divákům ČT: Nemalé části společnosti nejde o svobodu. Stačí jim ty jogurty a lepší oblečení. A že jim někdo dá tisícovku k důchodu„Chová se jako vůl!“ Známý herec si to jednou pro vždy vyřídil s Hřebejkem, který svolává národ do ulic. A přidali se další umělci
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny