„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Děti slovenských Romů vláda Británie dala gayům

Autor: BKP | Publikováno: 30.6.2014 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Slovensko má další případ odebraných dětí ve Velké Británii. Romským rodičům vzali čtyři syny, dva z nich poslali britské úřady k adopci homosexuálnímu páru.

Romové ze Slovenska neuspěli v pátek v dvouletém boji o své děti. Britský soud adopci schválil. Na případ upozornila britská BBC.

Čtyři chlapce Ladislava, Martina, Mária a Juraje Sakajtovských odebrali rodičům z Michalovců před dvěma lety a dali je do dvou pěstounských rodin.

V pátek britský Rodinný soud zamítl stížnost Slováků, aby jejich nejmladších syny – dvouletého a čtyřletého –vychovávali dva muži. Výchova homosexuálním párem chlapcům prý neuškodí, citovala BBC soudce Jamese Munbyho.

„Jsem v šoku. Nedívám se na to, jestli je někdo bílý nebo Rom, ale rozhodnutí je proti mé katolické výchově,“ řekl SME otec rodiny, Ladislav Sakajtov.

Romové celosvětově homosexuální partnerství neuznávají. V komunitách olašských Romů se někteří rodiče svých dětí, které se přiznají k homosexualitě, zřeknou.

Desetinásobný otec tvrdí, že se v Británii staly obětí obchodování s lidmi.

„V roce 2010 jsme přišli se synem do Doveru, kde jsme pro jednoho Pákistánce malovali byty,“ popisuje otec.

Po příchodu celé rodiny Pákistánec na jejich doklady vybíral sociální dávky.

Po útěku podle Sakajtova žili nejdříve tři měsíce ve sklepě, později jim úřady přidělily bydlení.

V létě 2012 si jich všimli sociální pracovníci v Kentu. „Chlapec jezdil na kole a zajel o tři ulice dál,“ říká otec. „Oznámili jsme, že se nám ztratilo dítě, pak ho přivedla policie, a od té doby se začaly i návštěvy sociálních pracovníků,“ vysvětluje Sakajtov.

V čtyřpokojovém domě bývalo tehdy dvanáct lidí. Manželé měli devět dětí a dva vnuky, na cestě bylo další dítě. „Nebyl žádný důvod, aby nám je odebrali,“ říká Sakajtov.

Slovenské úřady upozornila na případ nevládní organizace Děti patří rodičům, která Sakajtovským pomáhá. Zjištění úředníků označuje za účelové a vykonstruované.

„Bylo to před medializací známé kauzy Ivana Boorová, když ani rodiny nevěděli, kam to může až zajít,“ říká Lucia Boddington z organizace. Úřady podle ní nejednají s romskou rodinou spravedlivě. Rodiče museli například podepsat, že při kontaktu s dětmi nebudou mluvit romsky, vysvětluje Boddington. Otec to odmítl, matka ne. Právě matce při jednom ze setkání na konci roku řekla úřednice, že jejich nejmladší syny adoptují homosexuálové.

Sakajtovští dnes bývají v Bradfordu nedaleko Leedsu. Od dětí, které jsou u pěstounů v přímořském Doveru, je dělí více než 440 kilometrů.

Případ Sakajtovských řeší i ministerstvo zahraničních věcí. Andrea Císařová, ředitelka Centra pro mezinárodní ochranu práv a dětí mládeže (CIPC), řekla: „Uděláme vše proto, abychom děti dostaly mimo jurisdikci Velké Británie.“

Zdroj:http://romovia.sme.sk/c/7215146/deti-slovenskych-romov-poslali-v-britanii-gayom.html#ixzz32p1VedlU

http://vkpatriarhat.org.ua/

 

Klíčová slova: Slovensko  | juvenilní justice
2817 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Člověk málem přišel o hlavu! Zvířeckoprávním aktivistům se protest vymkl z rukou (+ video)Íránský útok na tankery? Japonci zpochybňují americkou a saúdskoarabskou propaganduDvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!

ePortal.cz

Na Letné umělci lámali čínské hůlky i rdousili ruského plyšového medvěda. Zazářili nahatí Jarda Hutka a Kačka Jacques BursíkováÚnos a znásilnění, které otřáslo Izraelem

euPortal.cz

Podle sluníčkářů imigrace a islám není hrozbou. Ale zpráva odhalila, že islámské teroristické útoky v Evropě vzrostly mezi lety 2007 a 2017 o 725 procent!Armáda potřebuje vrtulníky, nikoliv ale ty předražené z USA. Odborník hovoří

Eurabia.cz

Imigrant z Nepálu podřezal v Itálií Poláka. Polák mu nechtěl totiž dát peníze ...Cikáni pořádají loupežné nájezdy v Itálií již za bílého dne ... Mladý Ital se stal jejich cílem a bojuje o život

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životMilióny obětí podvodu s cholesterolem. Vejce a tučná jídla potřebujeme! Impotence a infarkty v důsledku "zdravé výživy? Kudy z toho? Nespoléhejme na vědce, ale na rozum

euServer.cz

Přesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí konto

ParlamentniListy.cz

Erik Best a Milion chvilek: Čapí hnízdo? O to nejde. Pravdu hledejte jindePamatujete intervence? ČNB nyní podle Markéty Šichtařové chystá ještě větší hloupost
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny