„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Rozhovor s politologem Danielem Solisem o tématech, kterým se mainstreamová média vyhýbají.

Autor: Daniel Solis | Publikováno: 14.6.2014 | Rubrika: ZDRAVÍ
Ilustrace

Jaký máte názor na GMO?

Můj názor je, že GMO je mor. Provázanost firem provozujících totalitární praktiky prostřednictvím tzv. „killer seeds“ s osobami (Rumsfeld) a strukturami NWO (IMF, Světová Banka) ukazuje dost jasně, odkud vítr vane. 200 tisíc sebevražd mezi podvedenými indickými zemědělci jen potvrzuje moje přesvědčení.

Jsou podle vás genetické modifikace etické?

Nezabývám se přitom tolik otázkou etiky, jako politické praxe připomínající neokolonializmus, ale ano i z deontologického pohledu je genetická manipulace tohoto druhu neetická.

Co si myslíte o společnosti Monsanto?

Myslím si takové věci, které snad nesnese ani papír, na který by byly napsány. Tato firma zapadá přesně do vzorce nadnárodního korporátního fašizmu, který se dlouhodobě snaží ovládnout svět. Tolik drzosti a arogance kolik má Monsanto, je jinak těžké pohledat. Naštěstí se množí usvědčení z bio-pirátství a svět se začíná bránit.

Myslíte si, že je v pořádku, aby soukromá firma dosazovala svoje zaměstnance do státních úřadů a měnila zákony tak, jak ona potřebuje?

To v pořádku není. Je to praxe označovaná jako „revolving door“ – klasický příklad je Aspartam*, který patří firmě Pharmacia (dnes pod Pfizerem), do roku 2002 mateřské firmě Monsanta.

*pozn. redaktora: Aspartam je umělé sladidlo, o kterých bychom Vám chtěli v budoucnu přinést zajímavé informace.

Myslíte si, že postoj České republiky ke GMO je správný?

Registruji, že postoje ČR jsou často ovlivňovány lobbisty nadnárodních korporací.

Co geneticky modifikovaná „zlatá rýže“? Spása pro země 3. světa, nebo jen další hoax?

Je to jen způsob, jak infiltrovat pod bohulibou záminkou trhy. Rýže s betakarotenem je nesmysl. Pokud někomu chybí vitamin A, může jej suplementovat jinak než prostřednictvím Frankenrýže.

Jak možná víte, 24.5. proběhl celosvětový Pochod proti Monsanto a GMO. Proč myslíte, že o něm neinformují „mainstream“ média, a to nejen česká, ale i zahraniční?

Tento pochod byl mediálně přehlučen oslavami mých narozenin. Ale vážně, media slouží stejnému účelu jako GMO. Ovládnutí lidstva. Nástup korporátního fašizmu je totální. Media jsou jeho důležitým nástrojem. Budou podporovat jeho ostatní pilíře. Hlas ulice je vůbec nezajímá, pokud nehraje podle patřičných not (např. barevné revoluce). Media (kromě alterativních a nezávislých) tu nejsou proto, aby informovala, ale aby ovlivňovala. Nyní ve prospěch tzv. globální guvernance (světového vládnutí).

Co si myslíte o znečišťování podzemních vod důsledkem používání chemických látek? Může díky nedostatku pitné vody vzniknout vážnější konflikt?

Znečišťování podzemních vod je malér. Je to v zásadě neskutečně trestuhodné. Díky nedostatku pitné vody samozřejmě může vzniknout velmi vážný konflikt. Konflikty jsou vždy o zdrojích zejména klíčových surovin. Voda je tou nejklíčovější surovinou, o tom snad není pochyb.

Jaký je váš názor na tzv. Transatlantickou dohodu (TTIP/TAFTA), co Vás na ní znepokojuje, co se Vám na ní líbí?

Začnu od konce. Na TTIPu se mi nelíbí vůbec nic. Názor na ní mám podobný jako na GMO. Je to mor. Je to nástroj, jak nastolit NWO. Zde konkrétně v Evropě. Korporace dostanou právo žalovat státy. To je příšerný model. Nejprve podplatí politiky, aby stát vstoupil do nevýhodného vztahu s korporací. Pokud by se později chtěl vyvázat, bude ho korporace žalovat třeba o ušlý zisk. Příkladem může být Infinito Gold, kanadská korporace z Calgary. V rámci NAFTA se nyní soudí s Kostarikou, která firmě zrušila licenci na budoucí těžbu zlata. Firma požaduje miliardu dolarů za ušlý zisk!

Taktéž jsem slyšel, že u (TTIP/TAFTA) EU nemůže znát požadavky USA a naopak. Přijde Vám to normální?

Na tom (TTIP/TAFTA) mi nepřipadá normálního nic. Stačí už jen to, že se vyjednává v tajnosti.

Spekuluje se, že za TTIP stojí velké americké korporace, jaký máte názor na toto tvrzení?

To nebudou spekulace ale holá fakta. Za celou vládou SSA stojí korporace, takže není ani divu. Transatlantický volný obchod je samozřejmě jen a pouze zájmu velkých amerických korporací. V zájmu nikoho jiného. To mi věřte.

Chtěl bych poděkovat politologovi Danielu Solisovi za tento rozhovor.

Webové stránky Daniela Solise:
www.danielsolis.cz

Petice za zavedení zákona na zákaz pěstování GMO a jejich používání v potravinářství na území České republiky:
docs.google.com/forms/d/1Z2434WVmidQSoFsDnJetbUb2zBAvvgTZvWW6nUYoX7M/viewform?usp=send_form

(Zakladatelem petice je Zbyněk Klein – redaktor webu FreePub.cz a organizátor Pochodu proti Monsanto v Praze 2014.)

Petice za zákaz používání herbicidu Roundup:
www.petice24.com/petice_za_zakaz_pouivani_herbicidu_roundup

Petice proti TTIP/TAFTA:
www.avaaz.org/en/petition/Europoslanci_Ceske_republiky_Reknete_ne_TAFTA_brante_obcany_sve_zeme_1/?cjJJEgb

 

http://www.freepub.cz/

 

Klíčová slova: GMO
3818 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Vypadá to tady jako mini Pákistán, řekla známá herečka v Anglii (+ video)Vědci odhalili údajný rasismus už u nemluvňat! Prý se s tím má něco udělatV budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

ePortal.cz

Volejte řediteli?Každá demokracie má právo bránit sama sebe

euPortal.cz

Máme tady další důsledek šílené masové imigrace a multikulturalismu. „Němečtí“ učni často neumí německyNaše republika žije v situaci, kdy si nemůže přijímat vlastní zákony, jsme pod sametovou okupací elit Bruselu a komu se to nelíbí, je mediálně popraven a případně kriminalizován jako extremista

Eurabia.cz

Liberálové jsou ve skutečnosti maskování bolševici toužící po teroru proti odlišným názorůmHrůzostrašné: 2/3 vražd páchají imigranti

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmu

ParlamentniListy.cz

Politická agitace? Státní univerzita čelí hněvu Okamury. Za vše může tento její počinBabiš udeřil na televizi. Zprudka. Tanky, Zeman, Zaorálek, všechno špatně
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny