„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Rozhovor: Odpor proti EU bude narůstat

Autor: Ladislav Zemánek | Publikováno: 9.6.2014 | Rubrika: V BRUSELU
Ilustrace

"Občané členských zemí pomalu začínají chápat, že Evropská unie žádnou ekonomickou prosperitu a materiální blahobyt nemůže v dlouhodobějším měřítku přinést," uvedl pro Hlas Ruska místopředseda strany NE Bruselu – Národní demokracie a publicista Ladislav Zemánek.

Hlas Ruska: Jak hodnotíte výsledek voleb do Evropského parlamentu?

Ladislav Zemánek:Volby dopadly víceméně podle očekávání. Na jednu stranu v některých zemích posílily nacionalistické a protibruselské strany, na stranu druhou se v podstatě nic nezměnilo. Koalice socialistů a lidovců, která tvoří jeden z pilířů integrace, si moc zachovala.

Je potřeba si uvědomit, že soupeření těchto dvou sil (případně ještě liberálů a zelených) má vytvořit zdání plurality a reálné volby. Ve skutečnosti se však jejich programy liší jen v detailech – naprostá oddanost Bruselu, integraci a tzv. pokroku a odpor ke všem odpůrcům Evropské unie odhaluje jejich hlubokou spřízněnost.

Bruselské elity by nikdy nepřipustily takové mocenské přeskupení, které by představovalo reálnou hrozbu pro tento nedemokratický spolek.

HR: Proč se podařilo posílit stranám, které k Evropské unii zaujímají realistický přístup (Národní fronta, Strana nezávislosti Spojeného království a další)?

LZ: Je to přirozený důsledek politiky Bruselu, která diktuje jednotlivým státům, jak se mají chovat, zahlcuje je tisíci a tisíci směrnic a zákonů, které nemá nikdo šanci objektivně posoudit, a vnucuje jim zvrhlou agendu multikulturalismu, genderismu, homosexualismu a mohli bychom pokračovat dále.

Občané členských zemí pomalu začínají chápat, že Evropská unie žádnou ekonomickou prosperitu a materiální blahobyt nemůže v dlouhodobějším měřítku přinést a že místo toho prosazuje kulturní revoluci, jež má jednou provždy zničit naši víru, tradiční rodinu a svobodu. Jsem přesvědčen, že odpor a napětí budou narůstat.

HR: Může posílení zdravých sil uvnitř Evropského parlamentu ovlivnit fungování unijního molocha? Nebo dokonce odstartovat jeho konec?

LZ: Obávám se, že nikoli. Je to spíše varovný signál bruselským elitám, že se něco děje a že brzy může nastat velmi vážný problém. Paradoxně může posilování nacionalistických sil vést k ještě silnější centralizaci a rychlejšímu odbourávání zbytků svobod a národní suverenity. A to obzvláště nyní, kdy se zostřuje konfrontace s úhlavním nepřítelem Západu, kterým je údajně Rusko.

To, že se za pomoci médií ve společnosti záměrně vyvolává atmosféra ohrožení a strachu před vnějším nepřítelem, jistě není náhodné. Koneckonců se zdá, že i tažení proti „vnitřnímu nepříteli“, kterým jsou pro Brusel v prvé řadě vlastenecky a konzervativně orientované strany a organizace, už započalo. Nečekají nás lehké časy.

HR: Vaše strana NE Bruselu – Národní demokracie se do Evropského parlamentu neprobojovala. Může za to tlak, kterému jste čelili?

LZ: Nerad bych shazoval vinu za vlastní neúspěch na jiné, nicméně si myslím, že v tomto případě si za něho z podstatné části skutečně nemůžeme my. Já sám jsem rozhodně nepočítal s tím, že by se nám podařilo překročit pětiprocentní hranici, přesto mě výsledek poněkud zklamal. Je ovšem třeba vzít v úvahu, že Národní demokracie vznikla před pěti měsíci a že za námi nestál žádný větší sponzor. Navzdory naprostému minimu prostředků jsme dokázali částečně prolomit mediální blokádu, jejíž síla nás zaskočila, a oslovit více voličů než 21 dalších stran.

Mainstreamová média se už poučila – uvědomila si, že i negativní reklama je reklama. A tak nás raději ignorovala. Neodolala jen ve dvou případech: Když jsme navštívili ruské velvyslanectví a podpořili jsme jako jediná česká strana Rusko proti Bruselu v souvislosti s konfliktem na Ukrajině a když Česká televize odmítla odvysílat náš předvolební spot, na nějž má každý kandidující subjekt ze zákona právo. Vyvolávali jsme v něm prý totiž nenávist vůči nejrůznějším menšinám. Je pozoruhodné, že ho pánové z ČT zakázali jen pár hodin předtím, než se rozeběhla mediální štvanice proti našemu předsedovi, která se propojila s kauzou našeho „xenofobního“ spotu.

Domnívám se proto, že se to na výsledcích negativně projevilo. A musím prozradit, že tlak proti nám pokračuje i nyní. Někteří naši představitelé čelí výhrůžkám, a to dokonce ze strany určitých institucí, což je alarmující.

Zákulisní hra, která se proti nám rozehrála, je skutečně nechutná a jen ukazuje, jak naše „vyspělá západní demokracie“ reálně funguje.

HR: Co plánuje Národní demokracie dál? Na jaká politická témata se zaměříte?

LZ: Nyní nás čeká především budování stranické struktury a rozpracování programu. Já považuji za zásadní témata naší strany boj proti Evropské unii a za národní suverenitu, boj za ochranu tradiční rodiny a tradičních hodnot a boj za co nejširší svobodu slova. Protože ani z té už nám bohužel mnoho nezbývá. Témat ale bude rozhodně víc.


Číst všechno: http://czech.ruvr.ru/2014_06_06/Rozhovor-Odpor-proti-EU-bude-narustat-9289/

Klíčová slova: EU  | Česká republika  | demokracie  | NE Bruselu - Národní demokracie
3640 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Dvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!Svět se mění. K lepšímu? Pride 1959 vs Pride 2019Bilderberg! Známe agendu a účastníky letošního setkání šedých korifejů ve Švýcarsku

ePortal.cz

Naprosto neuvěřitelné vyjádření ministra vnitraRobinson musí zmizet. Je málo pokrokový

euPortal.cz

Viděli jste někdy větší příklad arogance a zpupnosti? Poslanec ODS Pavel Žáček hájí fašistické banderovce, kteří masově sadisticky vraždili Čechy, Poláky i Židy, a odporně překrucuje historii a relativizuje zločiny banderovců

Eurabia.cz

Studie: brutální islamizace v britských věznicíchImigranti v detenčním centru se vzbouřili: chtějí kapesné

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životSilnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosem

euServer.cz

Probíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracieMůže vůle 1/3 občanů přetlačit vůli 2/3 občanů?

ParlamentniListy.cz

Pamatujete intervence? ČNB nyní podle Markéty Šichtařové chystá ještě větší hloupostLetná je rozcvička. Babiše to nejhorší čeká za 153 dnů. Má se na co těšit, nebudou mu stačit smajlíky s kupičkami lejn, co prý rozesílá
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny