„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Rozhovor: Odpor proti EU bude narůstat

Autor: Ladislav Zemánek | Publikováno: 9.6.2014 | Rubrika: V BRUSELU
Ilustrace

"Občané členských zemí pomalu začínají chápat, že Evropská unie žádnou ekonomickou prosperitu a materiální blahobyt nemůže v dlouhodobějším měřítku přinést," uvedl pro Hlas Ruska místopředseda strany NE Bruselu – Národní demokracie a publicista Ladislav Zemánek.

Hlas Ruska: Jak hodnotíte výsledek voleb do Evropského parlamentu?

Ladislav Zemánek:Volby dopadly víceméně podle očekávání. Na jednu stranu v některých zemích posílily nacionalistické a protibruselské strany, na stranu druhou se v podstatě nic nezměnilo. Koalice socialistů a lidovců, která tvoří jeden z pilířů integrace, si moc zachovala.

Je potřeba si uvědomit, že soupeření těchto dvou sil (případně ještě liberálů a zelených) má vytvořit zdání plurality a reálné volby. Ve skutečnosti se však jejich programy liší jen v detailech – naprostá oddanost Bruselu, integraci a tzv. pokroku a odpor ke všem odpůrcům Evropské unie odhaluje jejich hlubokou spřízněnost.

Bruselské elity by nikdy nepřipustily takové mocenské přeskupení, které by představovalo reálnou hrozbu pro tento nedemokratický spolek.

HR: Proč se podařilo posílit stranám, které k Evropské unii zaujímají realistický přístup (Národní fronta, Strana nezávislosti Spojeného království a další)?

LZ: Je to přirozený důsledek politiky Bruselu, která diktuje jednotlivým státům, jak se mají chovat, zahlcuje je tisíci a tisíci směrnic a zákonů, které nemá nikdo šanci objektivně posoudit, a vnucuje jim zvrhlou agendu multikulturalismu, genderismu, homosexualismu a mohli bychom pokračovat dále.

Občané členských zemí pomalu začínají chápat, že Evropská unie žádnou ekonomickou prosperitu a materiální blahobyt nemůže v dlouhodobějším měřítku přinést a že místo toho prosazuje kulturní revoluci, jež má jednou provždy zničit naši víru, tradiční rodinu a svobodu. Jsem přesvědčen, že odpor a napětí budou narůstat.

HR: Může posílení zdravých sil uvnitř Evropského parlamentu ovlivnit fungování unijního molocha? Nebo dokonce odstartovat jeho konec?

LZ: Obávám se, že nikoli. Je to spíše varovný signál bruselským elitám, že se něco děje a že brzy může nastat velmi vážný problém. Paradoxně může posilování nacionalistických sil vést k ještě silnější centralizaci a rychlejšímu odbourávání zbytků svobod a národní suverenity. A to obzvláště nyní, kdy se zostřuje konfrontace s úhlavním nepřítelem Západu, kterým je údajně Rusko.

To, že se za pomoci médií ve společnosti záměrně vyvolává atmosféra ohrožení a strachu před vnějším nepřítelem, jistě není náhodné. Koneckonců se zdá, že i tažení proti „vnitřnímu nepříteli“, kterým jsou pro Brusel v prvé řadě vlastenecky a konzervativně orientované strany a organizace, už započalo. Nečekají nás lehké časy.

HR: Vaše strana NE Bruselu – Národní demokracie se do Evropského parlamentu neprobojovala. Může za to tlak, kterému jste čelili?

LZ: Nerad bych shazoval vinu za vlastní neúspěch na jiné, nicméně si myslím, že v tomto případě si za něho z podstatné části skutečně nemůžeme my. Já sám jsem rozhodně nepočítal s tím, že by se nám podařilo překročit pětiprocentní hranici, přesto mě výsledek poněkud zklamal. Je ovšem třeba vzít v úvahu, že Národní demokracie vznikla před pěti měsíci a že za námi nestál žádný větší sponzor. Navzdory naprostému minimu prostředků jsme dokázali částečně prolomit mediální blokádu, jejíž síla nás zaskočila, a oslovit více voličů než 21 dalších stran.

Mainstreamová média se už poučila – uvědomila si, že i negativní reklama je reklama. A tak nás raději ignorovala. Neodolala jen ve dvou případech: Když jsme navštívili ruské velvyslanectví a podpořili jsme jako jediná česká strana Rusko proti Bruselu v souvislosti s konfliktem na Ukrajině a když Česká televize odmítla odvysílat náš předvolební spot, na nějž má každý kandidující subjekt ze zákona právo. Vyvolávali jsme v něm prý totiž nenávist vůči nejrůznějším menšinám. Je pozoruhodné, že ho pánové z ČT zakázali jen pár hodin předtím, než se rozeběhla mediální štvanice proti našemu předsedovi, která se propojila s kauzou našeho „xenofobního“ spotu.

Domnívám se proto, že se to na výsledcích negativně projevilo. A musím prozradit, že tlak proti nám pokračuje i nyní. Někteří naši představitelé čelí výhrůžkám, a to dokonce ze strany určitých institucí, což je alarmující.

Zákulisní hra, která se proti nám rozehrála, je skutečně nechutná a jen ukazuje, jak naše „vyspělá západní demokracie“ reálně funguje.

HR: Co plánuje Národní demokracie dál? Na jaká politická témata se zaměříte?

LZ: Nyní nás čeká především budování stranické struktury a rozpracování programu. Já považuji za zásadní témata naší strany boj proti Evropské unii a za národní suverenitu, boj za ochranu tradiční rodiny a tradičních hodnot a boj za co nejširší svobodu slova. Protože ani z té už nám bohužel mnoho nezbývá. Témat ale bude rozhodně víc.


Číst všechno: http://czech.ruvr.ru/2014_06_06/Rozhovor-Odpor-proti-EU-bude-narustat-9289/

Klíčová slova: EU  | Česká republika  | demokracie  | NE Bruselu - Národní demokracie
3522 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Chaluhy, třeste se! Bílí dredaři ve skutečnosti šíří rasismus. Taková je dikce nového stupně politické korektnosti (+ foto)Ruské špičky: USA nemají prostředky k nátlaku na politiku RuskaEuroopilec Juncker si užívá za naše peníze! Vůbec se s tím nemazlí. Podívejte se, jak si žije šlechta, poddaníBrutalita francouzské policie. Milovníci demokracie mlčí, není to v Rusku (+ foto)Neuvěřitelná epidemie útoků kyselinou! Policie si neví rady. Další kulturní obohacení Evropy

ePortal.cz

Dotační socialismus nás žene do pekelPrávo samozvaných držitelů klíčů a té správné ideologie

euPortal.cz

Radši se nechá mlátit Afričanem? Aby nebyl radši označen za xenofoba a rasistu? Podívejte se na otřesné videoAmerické impérium praská ve všech švech

Eurabia.cz

Další případ násilí francouzské policie: Střelili muže do hlavy a přišel o oko. Tohle si nedovolili ani komunisti v 1989 u nás!Spisovatel Petr Hampl přeje Okamurovi konkurenci na politické scéně

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

ParlamentniListy.cz

Zní to šíleně, ale „dějeBIS“ navazuje na nacisty. Přesně toto se dělalo se školními osnovami za protektorátu, píše Jaroslav BaštaObsadí cizí dům, zfetují se tam, že by nepoznali matku. Potěš pánbů, až převezmou otěže této země, obává se Ivan Vyskočil. A má vzpomínku na Palacha, která mnohé naštve...
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny