„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Nenechme se oklamat unionisty, národní stát je stále životaschopný

Autor: Tomáš Kupec | Publikováno: 28.1.2011 | Rubrika: V BRUSELU
Ilustrace

Zbrklá ideová nenasytnost Evropské unie respektive jejich vlivných představitelů je příčinou jejího aktuálního ekonomického a politického úpadku. Euroskeptici a realisté si to velmi dobře uvědomují a na jejich tvářích se tak mohla konečně objevit malá známka naděje, že tento kolosální projekt nebude mít dlouhou budoucnost. Dochází tak pomalu ale jistě na nepopulární vizionářské prognózy prezidenta Václava Klause, který téměř každý omyl Unie dokázal v minulosti jako jeden z prvních správně rozpoznat, popsat a tak na ně hlasitě v dobrém úmyslu upozornit.

Unionisté, jako je například politolog Jiří Pehe, ovšem pod emocionálním vypětím z obav o jejich vysněný nový společenský řád toto nevidí nebo vidět nechtějí. Ve svém článku „Krátkozraká škodolibost vůči Evropské unii“ Pehe skeptikům a prezidentovi vyčítá jejich výsměšný nekonstruktivní postoj a kárá je za nedostatek aktivity v hledání potřebných řešení pro úspěšný chod EU.

deuha.jpgTak trochu jsem na pochybách, jestli je pan Pehe při smyslech, jelikož všichni kromě něj si přirozeně uvědomují, že odpůrci centralizovaného Evropského státu z čistého principu přece nemají žádný zájem, jeho chod nikterak podporovat a uměle prodlužovat. Peheho výtka či kritika tedy postrádá základní logiku jako konec konců celý systém, který tak vehementně tento škůdce národa a vlastizrádce podporuje. Krom toho, například náš prezident několikráte tyto elity i občany varoval před zaváděním mnohých mechanizmů a nařízení, které společnosti i EU jako kooperativní skupině států budou na škodu. To ovšem Pehe jaksi přechází, tyto výtky nepovažuje za konstruktivní, ty které hledá. Ovšem omyly Evropské komise již takto negativně nevidí, což je překvapivě jednostranný a neobjektivní pohled u tzv. „nezávislého politologa“, který za konstruktivní považuje pouze tahy jedním směrem a za jedním účelem, za účelem posilování jedné centrální moci a nastolení sofistikované oligarchie vybrané inteligence. Vše ostatní je podle něj akt poblázněných národomilců, naivně bojujících za nějakou bezvýznamnou „českou cestu“. Tak to alespoň Pehe píše ve svém článku.

Řídící elity a tito jejich lokajové či kariérističtí ideoví promiskuité si jaksi odmítají připustit, že idea jednotného Evropského státu je ve společnosti natolik nepřirozená a umělá, že veškerá snaha o jeho vytvoření i perspektivní chod je přinejmenším iracionální mrhání prostředky a společenskými i kulturními standardy jednotlivých národů a zemí. Jejich sobecká honba za vysněnými idejemi jde proti přirozeným národním zájmům států, ve kterých žijí. Žádné vyšší ospravedlnění pro ně stejně jako v minulosti pro kolaboranty s nacisty není a nikdy nemůže být. Jsou to zrádci a škodná kulturněhistorického podloží jejich vlastní země.

poznámka na závěr:

Zednářské nadšence, hermetiky a konspirační teoretiky upozorňuji na ilustrační snímek v článku, který obsahuje výrazný starožidovský symbolismus. Velmi rádi a často jej využívají neosionisticky orientované organizace...

Fotografie je z reportáže ČT o summit EU, který proběhl 17.12.2010, a kde se projednávala úprava Lisabonské smlouvy.

tomaskupec.blog.iDNES.cz

4524 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny