„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Britští rodiče, kteří budou „ignorovat své dítě“, mohou skončit ve vězení

Autor: BKP | Publikováno: 18.5.2014 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Podle nového návrhu zákona ve Velké Británii, rodiče, kteří svým dětem „neprojevují lásku a péči“, mohou být odsouzeni až na 10 let vězení. Tento nový zákon zařadil k trestným činům narušení „rozumového, citového, sociálního vývoje“ dítěte a přirovnává to k fyzickému nebo sexuálnímu zneužívání dětí.

Zákon může trestat i za „ignorování dítěte“ anebo „dlouhodobé neprojevování lásky“, což se bude pokládat za narušení emocionálního vývoje dítěte.

Avšak, jako v případě všech juvenilních zákonů, i zde termíny nejsou jasně specifikovány, takže záleží na libovůli sociálního pracovníka, co si pod daným termínem představuje. Např. „připravit dítě o starostlivost a péči“, může znamenat, že rodiče dítěti zakázali něco škodlivého, odmítli svého potomka odvézt v noci opilého z diskotéky, za něco mu vynadali, anebo si prostě jen jejich děti hrály delší čas samy na dvoře… Na tomto základě mohou rodiče jít do vězení, čímž vlastně státní zřízení Británie zbavuje děti rodičovské lásky a starostlivosti a způsobuje jim emocionální škodu.

http://www.juvenaljustice.ru
http://vkpatriarhat.org.ua

Klíčová slova: Velká Británie  | rodina  | juvenilní justice
2540 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny