„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Skandál: Sprostoty a obscénní výrazy z ruských médií zmizí

Autor: Petr Hájek | Publikováno: 10.5.2014 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Tak ten zlořečený Vladimír Putin zase udělal skandál. Nestačí mu, že se ho štítí západní společenství pro to, že neuznává pučisty z Kyjeva, zabránil připojení Krymu k NATO a oponuje vraždění Rusů kyjevskými nácky na východě Ukrajiny. On se snad ještě chce také sám štítit pokrokového Západu. Jeho skvělých dekadentních hodnot. Svobody slova na místě prvním.

Poslední dny Říma

Komentátoři České televize z toho byli včera večer celí špatní: Putin zakáže obscénní vulgarity a sprostoty v ruských médiích! Frustrace našich místních pěšáků mediokracie je docela pochopitelná. Vrtá jim nejspíš hlavou, co potom v médiích ještě zbyde? Ale hlavně – jde přece o tu svobodu slova, které si mi tak plnými doušky užíváme. Nemluvě o tom, že to bude mít děsivé politické důsledky.

Představme si, že například už nebude možné psát a vysílat o Pussy Riot. Protože jsme konzervativní médium a to, co chce nyní Rusko uzákonit, pokládáme za přirozený základní stavební kámen našeho projevu, musí si zájemce přeložit sám, co ten oplzlý název „pokrokových revolucionářek“ opravdu znamená. Nesvoboda jak z partesu! Copak je svoboda jen pro slušné? Je také pro devianty všeho druhu, o temné žumpě slovníku psychopatické spodiny ani nemluvě. Jen se podívejte na žaludek zvedající diskuse pod články na různých webech...

A to všechno má nyní v Rusku skončit. Pod průhlednou záminkou, že jde o problém vzorů při výchově dětí a mládeže vůbec. Totéž udělali s propagací báječného západního homosexualismu, který u nás již vyučujeme v mateřských školách. Kam to jen Rusko směřuje! Oni snad nakonec chtějí, aby se lidé k sobě chovali slušně! Úžasné „poslední dny Říma“ v podání „vyspělých západních demokracií“ chtějí ignorovat. A co svoboda slova?

Příklady netáhnou

Měli by si vzít příklad ze Západu – tak jako jsme to udělali po listopadovém převratu u nás. V takové Americe je přece svoboda slova zaručena už Prvním ústavním dodatkem. Politická korektnost, které nepřátelé Západu říkají pokrytecká cenzura a autocenzura, je přece něco úplně jiného. Jeden chlápek se zrovna před pár dny nechal nahrát svou milenkou, jak černochy nazývá černochy (negroes) a ne Afroameričany, jak velí Orwelova novořeč. A šup – už ho donutí prodat svůj basketbalový klub, a to doživotně! Je tam přece svoboda slova, může si říkat, co chce, nikdo ho nezavře!

V Evropě ho tedy zavřou. Ne za černochy, za jiné etnikum. Přesněji třeba za tvrzení, kterému se říká „osvětimská lež“ – a jehož princip tady ani nesmím popsat, protože bych se tím asi dopustil trestného činu. Případnou obhajobu, že jde o politický názor (pokud bych takový měl, musím dodat pro paní Bradáčovou), bych si mohl šeptat s politickými spoluvězni.

Třeba s těmi, co kdesi po ulicích vylepili několik samolepek. Nebylo na nich nic oplzlého. Politický názor. Někomu se líbil, někomu ne. Stát je postavil před soud. A odsoudil. Naopak – kdyby tam bylo to nejoplzlejší, co si kdo umí představit, nikdo by to ani nezaznamenal. Maximálně by dostali pokutu za „nelegální výlep“. Protože u nás je svoboda slova. V Americe taky. V Rusku – jak vidíme – ne.

Nejlépe je vidět blahodárná svoboda slova ve veřejnoprávních médiích.

„Bezpochyby způsobilé vyvolat...“

V neděli odpoledne obdrželo vedení politické strany Ne Bruselu – Národní demokracie zamítavé stanovisko České televize k volebnímu spotu, který strana, kandidující do eurovoleb, v řádném termínu odevzdala k vysílání. Podle ČT nebylo "obsahově v pořádku", neboť spojení "obrazové a verbální stránky" spotu je "bezpochyby způsobilé vyvolat silnou negativní emocionální odezvu u části české populace" (viz přiložený dopis od koordinátora vysílání volebních spotů Jána Rudinského). Národní demokracii vyzvala k dodání nového spotu, a to do pondělního večera, což je termín, jemuž v podstatě nelze objektivně vyhovět.

Strana přesto vyhověla. Odevzdala upravený spot, v němž odmítnuté „obsahy“ začernila a napsala, co se s nimi stalo: Cenzurováno. Od středy, pokud se nic nezmění, by jej měli diváci vidět.

"Ze strany ČT šlo o už druhý pokus, jak se vyhnout odvysílání spotu, který je možná ostrý, ale podle všech, kdo ho zatím viděli také mimořádně zdařilý a trefný. Už při pátečním předávání spotu se ho ČT pokoušela odmítnout kvůli údajným technickým nesrovnalostem. Posléze se ukázalo, že technické parametry splňuje a chyba byla na straně ČT, která sama nebyla schopna své vlastní technické parametry odzkoušet. Nakonec byla nucena ustoupit a přiznat, že vše je v pořádku. Nevěřím, že šlo o náhodu," pochybuje, zřejmě důvodně, předseda Národní demokracie Adam B. Bartoš.

Strana se rovněž cítí poškozena metodou, jakou ČT vybrala strany, které zve do hlavních večerních debat (již jsme o tom psali). Český rozhlas zase „zapomněl" odvysílat prezentaci ND a zasáhl do obsahu nahrávek v archivu. Na tomto místě už několik dní chybí "vizitka" lídra kandidátky a vůbec jakýkoli odkaz na ND. Ačkoli se lídr kandidátky nahrávání pořadu zúčastnil, Český rozhlas tuto nahrávku zamlčuje, a vytváří mylný dojem, že se strana voleb neúčastní.

V jiném pořadu Českého rozhlasu Plus („Stalo se dnes“) došlo zase k úpravě nahrávky, která je k dispozici v archivu. Z pořadu byl vystřižen závěr vystoupení lídra kandidátky Adama Bartoše.

Volba

Samozřejmě – jde na prvním místě o něj osobně. Levičácký mainstream již dlouho mladého publicistu nenávidí a skandalizuje, označuje ho za antisemitu (rozdíl mezi antisemitismem a antisionismem je nad jeho rozlišovací schopnosti) a kdo ví, co ještě – prostě je „na indexu“. Protože je skutečný klasický konzervativec, nikoli jeho populární schwarzenbergovská karikatura. Ten konzervativní mladý muž stojí v čele politické strany, která zřejmě jako jediná z kandidujících jde nezastřeně proti Bruselu – už svým názvem. A jako jediné jí to lze věřit.

Původně jsem byl rozhodnut, že k volbám do Evropského parlamentu nepůjdu. Neviděl jsem nikoho, kdo by tam mohl reprezentovat mé zájmy. Tím hlavním je v tomto případě prospěch České republiky jako samostatného suverénního státu. Který bude malý, silný – a konzervativní. Který se proto také postupně vynoří z žumpy současných pokrokových „západních hodnot“ a vrátí se – například i ke slušnosti mezi lidmi. I ve výrazech. I v médiích.

Půjdu k volbám. Budu volit Národní demokracii. Otloukánky mediokracie.

www.protiproud.cz

Klíčová slova: Rusko  | NE Bruselu - Národní demokracie
3519 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

Koronavirus jako chřipka, neomarxismus jako morV případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončena

euPortal.cz

Chudí se dále propadnou, může padnout Euro i Evropská unieSvět po koronaviru. Podle odborníků pandemie povede nejen ke skutečnému zastavení globalizace, k poklesu vůdcovství USA na světové scéně, ke zvýšení nacionalistických nálad

Eurabia.cz

Česká armáda odmítla pomoci českým lidem, musí totiž zajišťovat zájmy Francie v Africe a USA v AfganistanuZápad EU Čechy opovrhuje, ale Španělé nám děkují: "Byli pouze Češi, kdo nám v těžké chvíli přišel na pomoc.“

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

ČT v nejvyšším vzepětí své nestrannosti. Zatím vystoupili herec Mádl, kněz Halík, sportovec Hašek a dramatik Svěrák. Další podobní jsou připraveni...Pomoc Ruska a nepomoc NATO a EU Itálii...

ParlamentniListy.cz

Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírajíMinářův řečník z Václaváku vymyslel, jak restartovat Česko. Šichtařová se jen chytala za hlavu, jaké nesmysly to sepsal
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny