„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Brutální konfrontace se skutečností. Václava Havla sere čecháčkovství

Autor: Hana Zalabáková | Publikováno: 8.5.2014 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Bylo jenom otázkou času, po odeslání přiložené nahrávky (http://www.youtube.com/watch?v=eunZC5Fv_8o), kdy oficiální média s intenzitou sobě vlastní odvysílají další fikci miliónkrát všem podsouvanou do vědomí i nevědomí o "Pravdě a lásce".

Netěší mě, že už to vidím dávno jinak. Pravda často bolí a není snadné ji i přijmout.

Možná, že arogance některých extrémně sebestředných a  narcistických lidí u moci může paralyzovat i jejich schopnost logicky předvídat jiné reakce, než které všem vnucují, a se kterými už zcela samozřejmě počítají.

Například, že každý člověk, kterému svým konáním dokonce velmi zákeřně ublíží, a zbaví ho možnosti dosavadní existence, a samozřejmě - což je legitimní a lidské - pak onen člověk neříká, co od něho očekávají, není proto žádným extraktem pokrytectví. Bohužel -  jenom se brání.

Už mě vážně také i přestalo bavit každý den být konfrontována s urážkami typu "čecháčkovství", že "Češi mají šizení zakódované ve své národní povaze", že "hamižnost českého národa má potřebu všechno zpeněžit", že "typičtí Češi jsou zloději, malí, závistiví, hloupí Švejkové", že "Češi smrdí" atd., atd.. Nic se totiž nemá přehánět.

Česká republika není zemí jenom Čechů, což nemá ale vůbec nic společného se státní příslušností.

Svým českým dětem takové ubohosti nepodsouvám, protože jsou to samozřejmě nesmysly. A to aniž bychom se narozdíl od některých, u nás žijících národů, měli potřebu stále předvádět a vytrvale vnucovat.  Ale média toto činí opravdu každý den.

Napadá mě v této souvislosti okřídlené "Nad nikým se nepovyšuj, ale před nikým se také neponižuj".

Zkuste v citovaných "hláškách" slovo Češi vyměnit třeba za národ jiný, jakýkoliv. Opravdu si to zkuste. Byl by to zajisté najednou trestný čin - hanobení národa.

Monitoruje tuto skutečnost u nás někdo?

Existuje na antičechismus v Čechách nějaký dobře placený tým z peněz nás všech - daňových poplatníků?

Dost pochybuji.

Myslíte, že výše zmiňovanou nahrávku někdy odvysílají "oficiální média"? Nebo snad ta takzvaně soukromá, i tato však papouškují každý den stejný výběr informací (vymýšlí ČTK?, a kdo to je vlastně konkrétně?).

Alespoň "Tu a tam"?

Odpovím si sama. Neodvysílají. A proč ne?

Je v ní na vlastní oči i uši trochu jiná pravda a především neláska, respektive přímo nenávist.

A i kdyby Lucerna spadla, lidé by žili dál. A možná by mnozí více uvítali, kdyby miliarda peněz byla spíše použita na rekonstrukci jejich poškozených a poškozovaných jediných a často i jedinečných životů.

Než se člověk totiž naděje, než všechno pochopí, a nebo si třeba je schopen některé skutečnosti vůbec připustit, i jeho peníze a výsledky celoživotního úsilí jsou třeba už dávno "odkloněny" na jiné účty, jejichž bezcharakternější majitelé mají poté plnou pusu morálky. A nikdo už nikdy nezjistí ani nedokáže nic.

A média pracují.

Kontrolní otázka: Jak dlouho přiložená nahrávka vydrží alespoň na internetu?

No to uvidíme.

Klíčová slova: pravdoláska  | Havel
6049 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Dvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!Svět se mění. K lepšímu? Pride 1959 vs Pride 2019Bilderberg! Známe agendu a účastníky letošního setkání šedých korifejů ve Švýcarsku

ePortal.cz

Naprosto neuvěřitelné vyjádření ministra vnitraRobinson musí zmizet. Je málo pokrokový

euPortal.cz

Už toho máme opravdu dost, aby každý, kdo slepě a tupě nevyznává pochybné „unijní“ hodnoty, jež různí hamáčkové vydávají za „evropské“, byl dehonestován, skandalizován a uráženKlaus ml. (Trikolóra): Pokud kvůli Semínovi odejde ČSSD z koalice, bude to výborná zpráva pro občany

Eurabia.cz

Muslimský otec chtěl v Itálií upálit dceru za to, že chtěla žít jako Evropanka. Naštěstí selhal zapalovačBombové útoky: Švédsko (jak) ve válce

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životSilnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosem

euServer.cz

Probíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracieMůže vůle 1/3 občanů přetlačit vůli 2/3 občanů?

ParlamentniListy.cz

Žádný listopad 1989, ty demonstrace připomínají spíš padesátá léta, vzpomíná Lenka Procházková. Pak nám vyprávěla drsné zážitky s některými senátory Romové z Chanova přišli s peticí: Nechtějí „čunkodomy“ ani zadarmo. Opraví si ghetto sami, věří Piráti
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny