„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Brutální konfrontace se skutečností. Václava Havla sere čecháčkovství

Autor: Hana Zalabáková | Publikováno: 8.5.2014 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Bylo jenom otázkou času, po odeslání přiložené nahrávky (http://www.youtube.com/watch?v=eunZC5Fv_8o), kdy oficiální média s intenzitou sobě vlastní odvysílají další fikci miliónkrát všem podsouvanou do vědomí i nevědomí o "Pravdě a lásce".

Netěší mě, že už to vidím dávno jinak. Pravda často bolí a není snadné ji i přijmout.

Možná, že arogance některých extrémně sebestředných a  narcistických lidí u moci může paralyzovat i jejich schopnost logicky předvídat jiné reakce, než které všem vnucují, a se kterými už zcela samozřejmě počítají.

Například, že každý člověk, kterému svým konáním dokonce velmi zákeřně ublíží, a zbaví ho možnosti dosavadní existence, a samozřejmě - což je legitimní a lidské - pak onen člověk neříká, co od něho očekávají, není proto žádným extraktem pokrytectví. Bohužel -  jenom se brání.

Už mě vážně také i přestalo bavit každý den být konfrontována s urážkami typu "čecháčkovství", že "Češi mají šizení zakódované ve své národní povaze", že "hamižnost českého národa má potřebu všechno zpeněžit", že "typičtí Češi jsou zloději, malí, závistiví, hloupí Švejkové", že "Češi smrdí" atd., atd.. Nic se totiž nemá přehánět.

Česká republika není zemí jenom Čechů, což nemá ale vůbec nic společného se státní příslušností.

Svým českým dětem takové ubohosti nepodsouvám, protože jsou to samozřejmě nesmysly. A to aniž bychom se narozdíl od některých, u nás žijících národů, měli potřebu stále předvádět a vytrvale vnucovat.  Ale média toto činí opravdu každý den.

Napadá mě v této souvislosti okřídlené "Nad nikým se nepovyšuj, ale před nikým se také neponižuj".

Zkuste v citovaných "hláškách" slovo Češi vyměnit třeba za národ jiný, jakýkoliv. Opravdu si to zkuste. Byl by to zajisté najednou trestný čin - hanobení národa.

Monitoruje tuto skutečnost u nás někdo?

Existuje na antičechismus v Čechách nějaký dobře placený tým z peněz nás všech - daňových poplatníků?

Dost pochybuji.

Myslíte, že výše zmiňovanou nahrávku někdy odvysílají "oficiální média"? Nebo snad ta takzvaně soukromá, i tato však papouškují každý den stejný výběr informací (vymýšlí ČTK?, a kdo to je vlastně konkrétně?).

Alespoň "Tu a tam"?

Odpovím si sama. Neodvysílají. A proč ne?

Je v ní na vlastní oči i uši trochu jiná pravda a především neláska, respektive přímo nenávist.

A i kdyby Lucerna spadla, lidé by žili dál. A možná by mnozí více uvítali, kdyby miliarda peněz byla spíše použita na rekonstrukci jejich poškozených a poškozovaných jediných a často i jedinečných životů.

Než se člověk totiž naděje, než všechno pochopí, a nebo si třeba je schopen některé skutečnosti vůbec připustit, i jeho peníze a výsledky celoživotního úsilí jsou třeba už dávno "odkloněny" na jiné účty, jejichž bezcharakternější majitelé mají poté plnou pusu morálky. A nikdo už nikdy nezjistí ani nedokáže nic.

A média pracují.

Kontrolní otázka: Jak dlouho přiložená nahrávka vydrží alespoň na internetu?

No to uvidíme.

Klíčová slova: pravdoláska  | Havel
6961 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

Motivace některých dnes hodně slyšitelných kovidových alarmistů je velmi sporná, ne-li rovnou cynicky sobeckáKoronavirus v přímém přenosu

euPortal.cz

Francouzský prezident oznámil, že se nadále snaží pofrancouzštit migranty. Slíbil přijmout tvrdé zákony, aby potřel „islámský separatismus“To jsou ale náhodičky... Jak to doopravdy bylo s koronavirem...

Eurabia.cz

Finská poslankyně EP: EU jedná s Británií jako s vazalem. Postoj Británie by měl inspirovat další země k odchodu z EU! Expremiér: Musíme mít odvahu si přiznat, že máme problém s islámem!

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás domaNepodmíněný příjem? – Cesta do pekel

ParlamentniListy.cz

Prymula byl symbol, teď už Babiš jen minimalizuje škody. Krizové řízení ale dnes moc nepředvedl, kroutí hlavou politologPodpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny