„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Skutečný původ Svátku práce: den založení Iluminátů

Autor: odjinud | Publikováno: 8.5.2014 | Rubrika: ZA OPONOU
Ilustrace

Dne 1. května 1776, založil Adam Weishaupt, profesor církevního práva na Ingolstadtské univerzitě v bavorském Mnichově tajnou společnost, jež vešla ve známost pod názvem Ilumináti. Od té doby až do dneška je svátek 1.května, jenž má svůj skutečný původ ve starověkém Římě (a v keltské tradici – druidský svátek Beltane-p.p.), nazírán jako mezinárodní svátek socialistů, komunistů a dalších tak zvaných progresivních sil. Tento význam svátku 1. května v moderní době je všem dobře známý a je  vnímán jako součást viditelných a obecně akceptovaných dějin Evropy, nicméně původ tohoto svátku, kterým se připomíná založení Iluminátů, je Američanům prakticky neznámý.

Neodkladným cílem tajné společnosti Adama Weishaupta, jež měla nejprve název Bavorští perfektablisté, nebylo nic menšího, než odstranění monarchií a náboženství po celé Evropě. Konečného cíle této tajné společnosti, jehož mělo být dosaženo postupnými kroky, bylo to, co Weishaupt, jenž v rámci své tajné společnosti užíval jména Spartakus, nazýval Novým světovým řádem.

Ilumináti v té době sestávali, stejně jako dnešní levice, z velké části z bohatých aristokratických jedinců a z intelektuálů, jimž se v dnešní době říká 1 %. Tento exkluzivní klub se tehdy, stejně jako dnes, vydával za ochránce chudých, ale tajně do svých rukou postupně shromažďoval vlákna majetku, moci a vlivu.

Poté, co v roce 1776 došlo k založení této tajné společnosti, což je ironické, vzhledem k tomu, že ve stejném roce byla v Americe vydána svobodomyslná Dekladace nezávislosti, Ilumináti se prostřednictvím svých tajných spolupracovníků rozšířili po celé Evropě, aby se pokusili ovládnout již existující, tehdy obecně konzervativní zednářské lóže v hlavních evropských městech. Ilumináti byli odhaleni, když byl posel, který převážel tajné materiály, zatčen v roce 1784 v Bavorsku (tento posel byl ve skutečnosti zasažen a zabit bleskem-p.p.). Další vyšetřování bavorských úřadů vedlo k zákazu činnosti Weishaupta a jeho organizace. Weishaupt strávil zbytek svého života pod dohledem jako soudní rada vévody Ernsta ze Saska-Gothy. Tam také v roce 1811 zemřel. V exilu Weishaupt napsal knihy „Úplné dějiny pronásledování Iluminátů v Bavorsku“ (1785), „Obraz Iluminátů“(1786), „Popis Iluminátů“ (1786), „Omluva Iluminátů“ (1786) a „Vylepšený systém Iluminátů“ (1787).

Podle francouzského jezuitského kněze, Augustina Barruela, 1741-1828, který vydal významné dílo o čtyřech svazcích nazvané „Paměti ukazující dějiny jakobínství“ (1798-1799), založili Ilumináti Jakobínský klub, který poté v roce 1793 podvrátil a rozšířil původně poklidnou a proamerickou Francouzskou revoluci. Jakobíni, kteří byli zodpovědni za setnutí hlavy populárního francouzského krále Ludvíka XVI. a jeho ženy Marie Antoinetty, nastolili vládu teroru a založili první komunistický režim. Bratr Barruela tvrdil, že informace pro své knihy shromáždil z tajných materiálů Iluminátů, jež byly zkonfiskované bavorskými úřady.

George Washington, jenž byl v úřadu prezidenta v době Jakobínského teroru ve Francii, vyjádřil své obavy z toho, že by Ilumináti mohli rozšířit svůj vliv i do Ameriky. Učinil tak v dopise, který je archivován v knihovně Kongresu a pochází z 24. října 1798.

Jestli Ilumináti pokračují ve formálním slova smyslu i v dnešní době není známé a ani to není postatné. Co je známé, je skutečnost, že myšlenky iniciované prostřenictvím Iluminátů, myšlenky, které byly poté rozšířeny Karlem Marxem a Bedřichem Engelsem, pokračují ve svém pochodu napříč dějinami. Marxův Komunistický manifest rozšířil původní teze Weishaupta, jež se týkaly  ukončení vlády křesťanství jako prostředku pro vytvoření Nového světového řádu takovým způsobem, že jej doplnil o odstranění soukromého majetku, odstranění rodiny, odstranění obchodu, odstranění volného trhu a dokonce i ukončením individuální identity jako takové.
Jakmile bude, podle Marxe, těchto cílů dosaženo, jakmile bude lidstvo plně kolektivizované, dojde k tomu že „vlády odumřou“ a lidstvo bude existovat ve stavu úplné rovnosti.                          
 
Na svátek 1. května je třeba nahlížet jako na den, kdy si připomínáme desítky milionů obětí těchto šílených utopických fantazií, jež byly v tento den zahájeny prostřednictvím Adama Weishaupta. Krev těchto nevinných lidí volá z jejich hrobů a žádá si pravdu a spravedlnost.

The Origin of  May Day, vyšel 1. května na beforeitsnews.com, překlad R.Václav.

Klíčová slova: historie  | ilumináti
5136 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Chaluhy, třeste se! Bílí dredaři ve skutečnosti šíří rasismus. Taková je dikce nového stupně politické korektnosti (+ foto)Ruské špičky: USA nemají prostředky k nátlaku na politiku RuskaEuroopilec Juncker si užívá za naše peníze! Vůbec se s tím nemazlí. Podívejte se, jak si žije šlechta, poddaníBrutalita francouzské policie. Milovníci demokracie mlčí, není to v Rusku (+ foto)Neuvěřitelná epidemie útoků kyselinou! Policie si neví rady. Další kulturní obohacení Evropy

ePortal.cz

Dotační socialismus nás žene do pekelPrávo samozvaných držitelů klíčů a té správné ideologie

euPortal.cz

Radši se nechá mlátit Afričanem? Aby nebyl radši označen za xenofoba a rasistu? Podívejte se na otřesné videoAmerické impérium praská ve všech švech

Eurabia.cz

Další případ násilí francouzské policie: Střelili muže do hlavy a přišel o oko. Tohle si nedovolili ani komunisti v 1989 u nás!Spisovatel Petr Hampl přeje Okamurovi konkurenci na politické scéně

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

ParlamentniListy.cz

Zní to šíleně, ale „dějeBIS“ navazuje na nacisty. Přesně toto se dělalo se školními osnovami za protektorátu, píše Jaroslav BaštaObsadí cizí dům, zfetují se tam, že by nepoznali matku. Potěš pánbů, až převezmou otěže této země, obává se Ivan Vyskočil. A má vzpomínku na Palacha, která mnohé naštve...
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny