„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Vatikánští astronomové pátrají po „bratrech mimozemšťanech“

Autor: Michael Snyder | Publikováno: 7.5.2014 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Proč, proboha, pátrá Vatikán po mimozemském životě? Má katolická hierarchie povědomí o něčem, co se týká mimozemského života, o čem zbytek lidstva nic neví? Z jakého důvodu ztrácí největší religiózní organizace světa tolik času a energie hledáním „bratrů mimozemšťanů“? Na počátku tohoto měsíce byla Vatikánská observatoř jedním ze sponzorů velké konference o mimozemském životě. Této konference se zúčastnilo celkem 200 předních světových astrobiologů. Jeden z organizátorů prohlásil, že jedním z cílů konference bylo zjistit, „jak můžeme nalézt život mezi hvězdami v průběhu následujících dvaceti let“. Samozřejmě by se nejednalo o nic neobvyklého, pokud by se setkala skupina astronomů a astrobiologů, aby prodiskutovala takovouto záležitost. Ale z jakého důvodu je Vatikán očividně posedlý touto záležitostí? Jak uvidíte dále, někteří z významných vatikánských astronomů si jsou poměrně jisti tím, že tam někde „něco“ je. Jeden z nich dokonce poznamenal, že až dojde k tomuto odhalení, „budeme se muset zbavit všeho, co si myslíme, že známe“.

Konference, na kterou se sjede několik set vědců, se většinou nedostane do hlavních zpráv. To, čím se tato konference odlišovala od ostatních, byla účast Vatikánu. Takovýmto způsobem byla tato konference popsána na webové stránce agentury NASA...

Vatikánská observatoř, povzbuzena velkým nárůstem počtu nově objevených planet o velikosti Země; povzbuzena stále se rozšiřujícím poznáním toho, v jak extrémních podmínkách může existovat život na zemi, jakož i vývojem směrem k nové technologii, která umožní pátrání po životě na exoplanetách, ohlásila, že uspořádá, ve spolupráci se Stewarovou observatoří, velkou konferenci pod názvem Pátrání po životě mimo sluneční soustavu: exoplanety, biosignatury a přístroje.

Cílem této konference je soustředit na jednom místě mezioborovou komunitu vědců, která se bude schopna zaměřit na tuto mnohostrannou výzvu: experty na pozorování exoplanet, experty na raný život a na život v extrémních podmínkách na zemi, odborníky na stratosférické biosgnatury a odborníky na dalekohledy, jejichž prostřednictvím lze nalézat nové planety.

Vatikán se v posledních letech stal skutečným lídrem, co se týče pátrání po mimozemském životě. Současný ředitel Vatikánské observatoře, José Gabriel Funes, se nedomnívá, že existuje nějaký rozpor mezi jeho vírou a pátráním po životě mimo tento svět...

José Gabriel Funes, argentinský Jezuita, astronom a současný ředitel Vatikánské observatoře prohlásil, že neexistuje žádný konflikt mezi vírou v Boha a přesvědčením, že může existovat mimozenská civilizace, která je možná dokonce na vyšším úrovni vývoje, než jsou lidé.

„Podle mého názoru tato možnost existuje“, prohlásil Reverend Gabriel Funes, současný ředitel Vatikánské observatoře a vědecký poradce papeže Benedikta XVI, když hovořil o životě na jiných planetách.

Funes ve skutečnosti vyjádřil značný optimistimus, co se týče možnosti, že jednoho dne nalezneme „bratra mimozemšťana“...

Když byl dotázán na to, zda-li má na mysli bytosti podobné lidem, či jestli by tyto bytosti mohly být dokonce na vyšší evoluční úrovni, než jsou lidé, Funes prohlásil: „Jistě, ve vesmíru, který je tak veliký, nelze vyloučit žádnou z těchto hypotéz“. Stejně jako existuje mnohost bytostí na zemi, mohou existovat jinde i jiné bytosti, které byly stvořeny Bohem. Toto není v protikladu s naším vírou, protože my nemůžeme klást žádná omezení tvůrčí svobodě Boha. Proč bychom nemohli hovořit o ‘bratru mimozemšťanovi‘? Stále by se jednalo o součást stvoření“.

Funes, který řídí jak observatoř, jež se nachází na jih od Říma, tak i druhou, která se nalézá v Arizoně, nabídl možnost, že by lidstvo vlastně mohlo být ve vesmíru „ztracenou ovcí“. Funes prohlásil, že by mohly existovat další bytosti, „které zůstaly v úzkém, přátelském vztahu se svým stvořitelem“.

Páni!

Takže Funes vlastně tvrdí, že když se setkáme s mimozemšťany, může se jednat o bytosti, které neupadly do hříchu, tak jako lidstvo.

Implikace takovéhoto výroku jsou ohromující. Jen se podívejte na to, co o tom nedávno prohlásil badatel Tom Horn...

To je tvrzení, které se objevuje stále znovu a lidé jsou v tomto neústupní. Jedná se o přesvědčení, že jsme upadli do hříchu, je to tak? Ale toto nemůžete nutně předpokládat o našich vesmírných bratrech a pokud jsou tito bez hříchu, nalézají se blíže k Bohu, než jsme my. Proto tedy mohou lépe rozumět evangeliu, božství a božské přirozenosti. A před třemi lety, když s tímto začali, Funes prohlašoval:“Rád bych pokřtil mimozemšťana na katolickou víru.“ Ale to není to, o čem hovoří nyní. To, co říkají dnes je, že mimozemšťané sem přijdou a budou křtít na svoji víru a z tohoto důvodu bude zapotřebí, abychom provedli změny v rámci našeho poznání a v rámci našeho porozumění evangelia. Jeden z jejich nejvýznamnějších teologů dokonce prohlásil: „Možná se budeme muset zbavit všeho, co víme o evangeliu“.

Další prominentní vatikánský astronom, Guy Consolmagno, veřejně tvrdil, že mimozemšťané by vlastně mohli být „zachránci lidstva“...

Jezuitský kněz, Guy Consolmagno, přední astronom, známý svými podmanivými komentáři, jenž pracoval pro NASA a vyučoval na MIT a který se objevuje často v médiích jako mluvčí Vatikánu, dnes tráví svůj čas ve Vatikánské observatoři a laboratoři (Specola Vaticana), jež má své hlavní sídlo v letní rezidenci papeže, na Castel Gandolfo, anebo pobývá na observatoři Mt.Graham, v Arizoně. V průběhu několika minulých let věnoval Consolmagno mnoho času a úsilí usmíření vědy s náboženstvím na veřejných fórech, především, co se týče subjektu mimozemského života a jeho potencionálního dopadu na budoucnost víry. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli jej zkontaktovat. Souhlasil s tím, že rozhovor bude pořízen v Římě a během několika setkání, která následovala, nám prozradil některé věci, které se zdají být v tomto ohledu velmi významné. Dokonce nám poslal i kopii privátní pdf, což je skutečný zlatý důl informací o tom, co si myslí on sám a Vatikán o důsledcích astrobiologie a specificky o objevu rozvinuté podoby mimozemských bytostí...V tomto pdf Consolmagno připouští, že soudobé společnosti budou brzy na mimozemšťany nahlížet jako na zachránce lidstva“.

Tedy, pokud by se objevili mimozemšťané a chtěli by nám ukázat „novou cestu“, byla by společnost ochotna to akceptovat?

Pravdou je, že dokonce i přesvědčený ateista, Richard Dawkins, je ochoten teoretizovat o tom, že mimozemšťané mohli na této planetě „zasít“ život...

Tedy, co by stalo jednoho dne, kdyby se objevili „mimozemšťané“ a tvrdili nám, že zaseli život na této planetě, že řídili naší evoluci a jsou nyní zde, aby nás vedli do nového, zlatého věku?

A co by se stalo, kdyby katolická církev dala těmto mimozemšťanům, na potvrzení toho, co říkají, svůj souhlas?

 

Vatican Astronomers Ramp Up Their Search For „Brother Extraterrestrial“, vyšel 26. března na thetruthwins.com, překlad R.Václav.

Klíčová slova: propaganda  | církev
5416 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny