„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Christabel: Lži ministra Dienstbiera

Autor: odjinud | Publikováno: 3.5.2014 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier hodlá předložit návrh zákona, který umožní homosexuálním párům adoptovat dítě.

A jak tento svůj záměr právník, ministr, ochránce lidských práv Jiří Dientsbier zdůvodňuje?

"Ty děti v rodinách žijí, ať už z předchozího vztahu, nebo z umělého oplodnění. Pro dítě jsou rovnocennými rodiči, jenže vztah s druhým partnerem není nijak právně ošetřen. Kdyby třeba biologický rodič zahynul při autonehodě, jeho potomek půjde do ústavu," cituje Mladá fronta Dnes Dienstbiera.

Jiří Dienstbier zde ovšem záměrně mlží. Přesněji řečeno lže, a to hned v několika ohledech. Usvědčit jej z podávání nepravdivých informací je neobyčejně snadné.

 
... vztah s druhým partnerem není nijak právně ošetřen ...
 
To je lež. Tuto situaci upravuje ust. § 885 občanského zákoníku.
 

§ 885
Pečuje-li o dítě jen jeden z rodičů, podílí se na péči o dítě a jeho výchově i manžel nebo partner rodiče dítěte, žije-li s dítětem v rodinné domácnosti. To platí i pro toho, kdo s rodičem dítěte žije, aniž s ním uzavřel manželství nebo registrované partnerství, žije-li s dítětem v rodinné domácnosti.


 
... potomek půjde do ústavu ...
 
To je lež. Nikde není psáno, že dítě, jehož rodič, žijící se svým homosexuálním partnerem, zemře, musí jít do ústavu. Především lze předpokládat, že takové dítě má i druhého rodiče, protože z homosexuálního svazku se patrně nenarodilo. Pokud nemá druhého z rodičů, případně ten není připraven převzít dítě do péče, uplatní se ust. § 953 a násl. občanského zákoníku.
 

Svěření dítěte do péče jiné osoby

§ 953
(1) Nemůže-li o dítě osobně pečovat žádný z rodičů ani poručník, může soud svěřit dítě do osobní péče jiného člověka (dále jen „pečující osoba“). Rozhodnutí o svěření dítěte do péče musí být v souladu se zájmy dítěte.
(2) Svěření dítěte do osobní péče pečující osoby nenahrazuje pěstounskou péči, předpěstounskou péči ani péči, která musí předcházet osvojení. Má přednost před péčí o dítě v ústavní výchově.§ 954
(1) Pečující osoba musí skýtat záruky řádné péče, mít bydliště na území České republiky a souhlasit se svěřením dítěte do osobní péče.
(2) Ujala-li se osobní péče o dítě osoba příbuzná nebo dítěti blízká, dá jí soud přednost před jinou osobou, ledaže to není v souladu se zájmy dítěte.

... pro dítě jsou rovnocennými rodiči ...

To je lež.
Pokud dítě vychovávají dva muži, nemá matku.
Pokud dítě vychovávají dvě ženy, nemá otce.
Dvě ženy nejsou rodiči dítěte a dva muži také nejsou rodiči dítěte.
 
 
Musím říci, že jsem měla už předem obavy, že ze spojení ministerského postu s agendou lidských práv, to vše personifikováno do osoby Jiřího Dienstbiera, nevzejde nic dobrého.
A už je to tady.
 
Nabízí se otázka: je ministr Jiří Dienstbier tak neinformovaný, tak nekompetentní, tak horlivý ve snaze někomu se zavděčit nebo tak prolhaný?
 

Klíčová slova: pravdoláska  | Homosexualismus
2474 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Dvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!Svět se mění. K lepšímu? Pride 1959 vs Pride 2019Bilderberg! Známe agendu a účastníky letošního setkání šedých korifejů ve Švýcarsku

ePortal.cz

Jestli si u nás Putin někoho platí, tak je to tenhle joudaVrchol barbarství, Palestinci spalují izraelskou zemi

euPortal.cz

Boj sluníčkářů, neomarxistů a elitářů proti vlastencům a normálním hodnotám se přiostřuje. Dokonce napadli nedávno i Ladislava Jakla... Pomozte nám proto prosímVšechny polistopadové vlády bohužel nechaly zbídačit a chátrat českých venkov a zničit české zemědělství

Eurabia.cz

Studie: brutální islamizace v britských věznicíchImigranti v detenčním centru se vzbouřili: chtějí kapesné

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životSilnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosem

euServer.cz

Probíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracieMůže vůle 1/3 občanů přetlačit vůli 2/3 občanů?

ParlamentniListy.cz

Pamatujete intervence? ČNB nyní podle Markéty Šichtařové chystá ještě větší hloupostMoravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny