„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Christabel: Lži ministra Dienstbiera

Autor: odjinud | Publikováno: 3.5.2014 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier hodlá předložit návrh zákona, který umožní homosexuálním párům adoptovat dítě.

A jak tento svůj záměr právník, ministr, ochránce lidských práv Jiří Dientsbier zdůvodňuje?

"Ty děti v rodinách žijí, ať už z předchozího vztahu, nebo z umělého oplodnění. Pro dítě jsou rovnocennými rodiči, jenže vztah s druhým partnerem není nijak právně ošetřen. Kdyby třeba biologický rodič zahynul při autonehodě, jeho potomek půjde do ústavu," cituje Mladá fronta Dnes Dienstbiera.

Jiří Dienstbier zde ovšem záměrně mlží. Přesněji řečeno lže, a to hned v několika ohledech. Usvědčit jej z podávání nepravdivých informací je neobyčejně snadné.

 
... vztah s druhým partnerem není nijak právně ošetřen ...
 
To je lež. Tuto situaci upravuje ust. § 885 občanského zákoníku.
 

§ 885
Pečuje-li o dítě jen jeden z rodičů, podílí se na péči o dítě a jeho výchově i manžel nebo partner rodiče dítěte, žije-li s dítětem v rodinné domácnosti. To platí i pro toho, kdo s rodičem dítěte žije, aniž s ním uzavřel manželství nebo registrované partnerství, žije-li s dítětem v rodinné domácnosti.


 
... potomek půjde do ústavu ...
 
To je lež. Nikde není psáno, že dítě, jehož rodič, žijící se svým homosexuálním partnerem, zemře, musí jít do ústavu. Především lze předpokládat, že takové dítě má i druhého rodiče, protože z homosexuálního svazku se patrně nenarodilo. Pokud nemá druhého z rodičů, případně ten není připraven převzít dítě do péče, uplatní se ust. § 953 a násl. občanského zákoníku.
 

Svěření dítěte do péče jiné osoby

§ 953
(1) Nemůže-li o dítě osobně pečovat žádný z rodičů ani poručník, může soud svěřit dítě do osobní péče jiného člověka (dále jen „pečující osoba“). Rozhodnutí o svěření dítěte do péče musí být v souladu se zájmy dítěte.
(2) Svěření dítěte do osobní péče pečující osoby nenahrazuje pěstounskou péči, předpěstounskou péči ani péči, která musí předcházet osvojení. Má přednost před péčí o dítě v ústavní výchově.§ 954
(1) Pečující osoba musí skýtat záruky řádné péče, mít bydliště na území České republiky a souhlasit se svěřením dítěte do osobní péče.
(2) Ujala-li se osobní péče o dítě osoba příbuzná nebo dítěti blízká, dá jí soud přednost před jinou osobou, ledaže to není v souladu se zájmy dítěte.

... pro dítě jsou rovnocennými rodiči ...

To je lež.
Pokud dítě vychovávají dva muži, nemá matku.
Pokud dítě vychovávají dvě ženy, nemá otce.
Dvě ženy nejsou rodiči dítěte a dva muži také nejsou rodiči dítěte.
 
 
Musím říci, že jsem měla už předem obavy, že ze spojení ministerského postu s agendou lidských práv, to vše personifikováno do osoby Jiřího Dienstbiera, nevzejde nic dobrého.
A už je to tady.
 
Nabízí se otázka: je ministr Jiří Dienstbier tak neinformovaný, tak nekompetentní, tak horlivý ve snaze někomu se zavděčit nebo tak prolhaný?
 

Klíčová slova: pravdoláska  | Homosexualismus
2804 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

Celonárodní karanténa je cestou do pekel. Apelujme i v této pozdní hodině na politiky, aby okamžitě otevřeli školy, obchody i restauraceKoronavirus jako chřipka, neomarxismus jako mor

euPortal.cz

Virus totálního blbství: USA se zničí samy. Učit se budete jen o islámu a černoších. Pryč s hnusnou evropskou rasistickou klasikou! Na sever Čech přichází stále více Romů ze Slovenska. Za stěhováním jsou hlavně výrazně vyšší sociální dávky a pro muže dostupná práce načerno

Eurabia.cz

Byla to ministryně za KDU-ČSL, kdo zrušil českou civilní obranu a proto jsme dnes bez ochranyKorona: Došlo na imigranstké čtvrti. "Tyranie menšiny"! Povolat armádu !

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Podpora migrace na západě Evropy kvůli zjevné neochotě migrantů podrobit se omezením, zkomplikuje průběh epidemie. Co se stane, až následná hospodářská krize omezí jejich sociální podporu...Přežije EU pandemii?

ParlamentniListy.cz

Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopisSlavný Čech udeřil: Karanténa? Teď můžete pozorovat, kdo je kokot. Největší bojovníci za něčí práva a za menšiny řvou, že nemůžou chodit ven!
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny