„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Christabel: Lži ministra Dienstbiera

Autor: odjinud | Publikováno: 3.5.2014 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier hodlá předložit návrh zákona, který umožní homosexuálním párům adoptovat dítě.

A jak tento svůj záměr právník, ministr, ochránce lidských práv Jiří Dientsbier zdůvodňuje?

"Ty děti v rodinách žijí, ať už z předchozího vztahu, nebo z umělého oplodnění. Pro dítě jsou rovnocennými rodiči, jenže vztah s druhým partnerem není nijak právně ošetřen. Kdyby třeba biologický rodič zahynul při autonehodě, jeho potomek půjde do ústavu," cituje Mladá fronta Dnes Dienstbiera.

Jiří Dienstbier zde ovšem záměrně mlží. Přesněji řečeno lže, a to hned v několika ohledech. Usvědčit jej z podávání nepravdivých informací je neobyčejně snadné.

 
... vztah s druhým partnerem není nijak právně ošetřen ...
 
To je lež. Tuto situaci upravuje ust. § 885 občanského zákoníku.
 

§ 885
Pečuje-li o dítě jen jeden z rodičů, podílí se na péči o dítě a jeho výchově i manžel nebo partner rodiče dítěte, žije-li s dítětem v rodinné domácnosti. To platí i pro toho, kdo s rodičem dítěte žije, aniž s ním uzavřel manželství nebo registrované partnerství, žije-li s dítětem v rodinné domácnosti.


 
... potomek půjde do ústavu ...
 
To je lež. Nikde není psáno, že dítě, jehož rodič, žijící se svým homosexuálním partnerem, zemře, musí jít do ústavu. Především lze předpokládat, že takové dítě má i druhého rodiče, protože z homosexuálního svazku se patrně nenarodilo. Pokud nemá druhého z rodičů, případně ten není připraven převzít dítě do péče, uplatní se ust. § 953 a násl. občanského zákoníku.
 

Svěření dítěte do péče jiné osoby

§ 953
(1) Nemůže-li o dítě osobně pečovat žádný z rodičů ani poručník, může soud svěřit dítě do osobní péče jiného člověka (dále jen „pečující osoba“). Rozhodnutí o svěření dítěte do péče musí být v souladu se zájmy dítěte.
(2) Svěření dítěte do osobní péče pečující osoby nenahrazuje pěstounskou péči, předpěstounskou péči ani péči, která musí předcházet osvojení. Má přednost před péčí o dítě v ústavní výchově.§ 954
(1) Pečující osoba musí skýtat záruky řádné péče, mít bydliště na území České republiky a souhlasit se svěřením dítěte do osobní péče.
(2) Ujala-li se osobní péče o dítě osoba příbuzná nebo dítěti blízká, dá jí soud přednost před jinou osobou, ledaže to není v souladu se zájmy dítěte.

... pro dítě jsou rovnocennými rodiči ...

To je lež.
Pokud dítě vychovávají dva muži, nemá matku.
Pokud dítě vychovávají dvě ženy, nemá otce.
Dvě ženy nejsou rodiči dítěte a dva muži také nejsou rodiči dítěte.
 
 
Musím říci, že jsem měla už předem obavy, že ze spojení ministerského postu s agendou lidských práv, to vše personifikováno do osoby Jiřího Dienstbiera, nevzejde nic dobrého.
A už je to tady.
 
Nabízí se otázka: je ministr Jiří Dienstbier tak neinformovaný, tak nekompetentní, tak horlivý ve snaze někomu se zavděčit nebo tak prolhaný?
 

Klíčová slova: pravdoláska  | Homosexualismus
2422 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Chaluhy, třeste se! Bílí dredaři ve skutečnosti šíří rasismus. Taková je dikce nového stupně politické korektnosti (+ foto)Ruské špičky: USA nemají prostředky k nátlaku na politiku RuskaEuroopilec Juncker si užívá za naše peníze! Vůbec se s tím nemazlí. Podívejte se, jak si žije šlechta, poddaníBrutalita francouzské policie. Milovníci demokracie mlčí, není to v Rusku (+ foto)Neuvěřitelná epidemie útoků kyselinou! Policie si neví rady. Další kulturní obohacení Evropy

ePortal.cz

Jan Palach nebyl hrdina. To opravdu neRazítkovací mánie snad nikdy neskončí

euPortal.cz

V minulosti Kliniku podpořil Andrej Babiš a dokonce hrál roli při jakési provizorní užívací smlouvě, za což byl tehdy levičáckými kruhy adorovánTvrdá realita: V Británii díky muslimům 15 útoků kyselinou týdně. Z toho 3/4 v Londýně

Eurabia.cz

Jak muslimové skrývají svou agresivitu za obviňování druhých z perzekuce muslimů Jak potom kvalifikovat chování NATO v Srbsku či v Afghánistánu a některých jeho členů v Iráku a v Libyí?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

ParlamentniListy.cz

Halík mě poslal do pekla. Lituji, že jsem z Putny udělal profesora. Zeman u Soukupa odpálil několik bombBrutální výsměch Jaroslava Plesla „kavárně". TOPiči! Na Soukupa prý budou muset „vyhrabat" rasismus
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny