„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Má smysl chodit k volbám do Evropského parlamentu?

Autor: Vít Skalský | Publikováno: 24.4.2014 | Rubrika: V BRUSELU
Ilustrace

Tato otázka je adresovaná jen lidem, kteří mají alespoň minimální protiideologickou imunitu a jsou schopni vnímat hrůzu, která nás v Evropské unii obklobuje. Situace prudce graduje, EU je ve světě zapojena do mnoha vojenských agresí, uvnitř unie dochází k řízeným změnám, které zasahují do všech oblastí života. Dochází k prudkému zhoršení životní úrovně, tradiční evropská kultura se rozpadá, naše budoucnost je černá.

Nejde o spoluobčany, kteří tvoří poslušné stádo. Ti mají jasno, každé kritizované zlo označí za dočasný nedostatek, popřípadě je budou v ideologickém náhledu považovat za dobro. Účast ve volbách do parlamentu EU pak berou jako záležitost, která v souladu s demokratickými principy dolaďuje drobné nedostatky v říši dobra, nad kterou slunce nezapadne. V naší otázce jde o jedince, kteří si uvědomují, ať již intuitivně nebo s racionálním zdůvodněním, že současné směřování EU drtí základní lidské hodnoty.

Proces je celkový (totalitní), týká se všech oblastí lidského života. Jednotlivci jsou zbavováni ekonomické moci nejen jejich ožebračováním, ale i zánikem státního (společného) majetku. Hmotné statky se koncentrují v rukách nadnárodních elit a jejich pomocníků na regionální úrovni. Základní společenské struktury pro realizaci společného zájmu a kvality života jednotlivců (rodina, národ) jsou bořeny. Tradiční kulturní hodnoty jsou destruované systematicky a nahrazené pseudohodnotami, které zbavují jedince svobody a všech kvalit života, které jsou s ní spojené. Politická reflexe na tento vývoj nefunguje. Systém reprezentace je podvázaný monopolním držením médií a financemi na propagaci poslušných politických zastupců.

Teď již k meritu věci. Politicko společenské systém v jehož rámci se nacházíme, škodí nám, podporuje genocidy v jiných zemích, našim dětem připravuje budoucnost jako vystřiženou z Orwella. Jaká je odpovědnost společensky neangažovaného člověka za tento stav? Má za něj morální odpovědnost? Může s tím něco dělat? Jak bylo řečeno, situace uvnitř EU má totalitní ráz, každá politická totalita vyžaduje celkovou (úplnou) reakci. Nemé smysl útočit jen na konkrétní (parciální) problémy, aspekty novodobé totality. Je to podobné, jako kdybychom v šachové partii útočili jen na soupeřovy pěšáky, maximálně koně a střelce.

Je třeba pojmenovat skutečného politického nepřítele a jeho filozofii, jen tak se můžeme vyhnout tomu, že vzdor půjde mimo skutečné činitele. Soudobé totalitní směřování je výsledkem aktivit konkrétních, odpovědných jedinců. Nejde o nahodilost, nejde primárně o důsledky aktivit anonymních nadnárodních korporací, nejde o omyly naivních levičáků nebo teoretiků liberálního kapitalismu. Silné persony, které stojí za soudobým vývojem, sdílí přesvědčení o své vyvolenosti, za svými cíli jdou přes vyvrácené společnosti a kupy mrtvol. Jde o konkrétní zločince, žádné bezejmené firmy v prostoru nekontrolované hospodářské soutěže nebo zblblé ideology. Záměry těchto konkrétních osob jsou v rozporu s přirozeným zákonem, obcházejí zákony daných zemí, nebo vytvářejí zákony nové, které jejich zločiny legalizují. V západním světě se za kulisami zdánlivé politické soutěže nacházejí zločinci, kriminální živly.

Slušný člověk musí mít zájem nepodílet se na intencích kriminálních zločinců. Jestliže tento postoj chce vyjádřit politickou aktivitou, musí si zvolit ideově reprezentující subjekt, který pojmenovává zločiny establishmentu v celém rozsahu, až ke konkrétním osobám na pozadí. Musí to být jen takový politický subjekt, který dokáže jít od konkrétních zločinců v zákulisí k jejich aktivitám v jednotlivých oblastech. Nestačí podpořit pseudo-vzdorostranu, které se drží jen jedné palčivé záležitosti. Nejde izolovaně o problém přistěhovalců nebo špatných sociálních podmínek, o přebujelou a nákladnou byrokracii evropských politických a ekonomických institucí nebo o špatné podmínky pro fungování zemědělců. Tyto fenomény mají společnou formu a zdroj, což zasluhuje celostní odpověď. Podporou politické strany, která nejde do hloubky problému, ale jen okrajově zasahuje systém, se volič nevyvazuje ze spoluodpovědnosti.

Morálním řešením není ani k volbám nechodit a tím nepodporovat špinavou hru. Jesliže existuje politický subjekt, který představuje kompletní antitezi proti soudobým politicko-zločineckým praktikám, je třeba ho podpořit svým hlasem.

Alexandr Solženicin ve svém díle Souostroví Gulag hypoteticky rozebírá situaci: Auta s příslušníky tajné policie jezdí od jednoho domu k druhému a sbírají reálné i potenciální politické odpůrce. Nestačilo by, kdyby každý, kdo jde kolem automobilu tajných, mu propíchal gumy? Unesl by systém, který jde proti naprosté většině třeba i drobný vzdor provedený takovým způsobem? Nevíme, každopádně člověk se šroubovákem u auta s příslušníky NKVD by každý riskoval kulku do hlavy. Vyjádření odporu proti politickým poměrům volbou vyhraněné protisystémové strany si toto nebezpečí sebou nenese. Volby jsou sice zmanipulované, ale zatím se voliči svojí účastí nevystavují fyzickému nebezpečí. Morální efekt volby úplné vzdorostrany je však velký. Samozřejmě, existují účinější výrazy odporu proti establishmentu, než je volba reálné opoziční strany. Jde o publikační činnost, účast na protestních shromážděních, různá veřejná vystoupení apod., tyto aktivity jsou však časově náročné a mají různá rizika. Volbou skutečně opoziční strany se volič vyvazuje ze spoluúčasti na záměrech zločinců. Nad věcí si myje ruce a příliš ho to nestojí.

Politická strana NE Bruselu - Národní demokracie je ideální vzdorostranou pro vyjádření odporu k politickému směřování. Její čelní představitelé dokáží zachytit politický problém v jeho základech. Pojmenují kriminálníky na pozadí, jejich filozofii a nalézájí programové řešení, takto dělají jedinou politiku, která má dnes smysl. Dobře, politický projekt Evropské unie je parciálním problémem. Nicméně ND dokáže záležitost zařadit do správného kontextu a Evropskou unii odmítá jako jeden z hlavních projektů nadnárodních kriminálních živlů.

A i kdyby ND nebylo povoleno uspět, vhozením jejího volebního lístku do volební urny volič obrazně zatlouká hřeb do pneumatiky Solženicinova auta systémových fízlů. I kdyby se EU pohybovala dosavadním směrem, jednou volič ND může říci svým vnukům, kteří se po kličkování mezi feťáky vrátí domů ze čtrnáctihodinové pracovní směny: 'Na tom, kde se nacházíme, jsem se nepodílel, protože jsem kdysi volil politickou stranu NE Bruselu - Národní demokracii'.

www.nebruselu.cz

4522 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Chaluhy, třeste se! Bílí dredaři ve skutečnosti šíří rasismus. Taková je dikce nového stupně politické korektnosti (+ foto)Ruské špičky: USA nemají prostředky k nátlaku na politiku RuskaEuroopilec Juncker si užívá za naše peníze! Vůbec se s tím nemazlí. Podívejte se, jak si žije šlechta, poddaníBrutalita francouzské policie. Milovníci demokracie mlčí, není to v Rusku (+ foto)Neuvěřitelná epidemie útoků kyselinou! Policie si neví rady. Další kulturní obohacení Evropy

ePortal.cz

Právo samozvaných držitelů klíčů a té správné ideologieJan Palach nebyl hrdina. To opravdu ne

euPortal.cz

Česká televize je opravdu dojná kráva? Aneb povánoční dáreček pro Václava MoravceTak to je vtipné. Švédi doufají, že sexuální příručka naučí imigrnty, že znásilňování není správné. Devíti z deseti skupinových znásilnění se dopouštějí imigranti

Eurabia.cz

Vyznavači zvracené morálky - imigrace, multikulturalismus a islamizaceJak muslimové skrývají svou agresivitu za obviňování druhých z perzekuce muslimů

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

ParlamentniListy.cz

Propaganda o Palachovi. Trapně se polyká nad hrobem s lucernou. Brutální krajan z Kanady vytáhl na dnešní plačky rebela KrylaŠok. Sbírka na klinikářku, exekutor jí za „camping“ vyměřil skoro půl milionu. I vy můžete přispět
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny