„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Lomeckého veřejné domy

Autor: Adam B. Bartoš | Publikováno: 22.4.2014 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Patřilo k zvláštním výdobytkům občanů na Praze 1 a vůbec v Praze jako takové, že městská část poskytovala zdarma prostory určené pro svobodnou diskuzi politickým stranám a občanským sdružením, které o to projevily zájem. Místnosti v ulici Ve Smečkách a v Revoluční ulici, které patří do správy MČ Praha 1, si tak bylo možné po domluvě s úředníky jednorázově zamluvit na konání přednášek či debat.

S touto praxí je nyní konec. Poté, co Babišovy noviny přišly s bombastickým zjištěním, že prostory zneužívají jacísi extrémisté a pana starostu z Prahy 1 Oldřicha Lomeckého (TOP 09) novinářka zpražila dotazem, jak je možné, že něco takového toleruje, ukázalo se, že politik, který je velký jak hora, je ve skutečnosti pořádný poseroutka. Pěkně politicky korektně, jak se od politiků čeká, adresoval veřejnosti omluvu, posypal si hlavu popelem a půjčování klíčů raději zatrhl úplně všem.

Politický souboj

Jenže ve zmiňovaných prostorách se shodou okolností už několik týdnů konají tiskové konference politické strany NE Bruselu - Národní demokracie, čímž příběh dostává politickou rovinu. Ačkoli se texty v novinách o tomto faktu záměrně nezmiňují (a jako příklady extrémistických akcí uvádějí jen přednášky spřátelené organizace Vlastenecká fronta), je jasné, že jde o mediální útok především na tuto stranu, o které média už od ledna, kdy vznikla, záměrně mlčí. To jim ale nebrání v tom této straně znepříjemnit práci jakýmsi udáním z extrémismu.

Pan starosta Lomecký se tématu ihned rád chopil a udání vyslyšel. Klíče od místností už prý nebude nikomu půjčovat a prostory raději pronajme podnikatelům, nechal se slyšet. Tím se k mediálnímu útoku připojil útok politický, protože Lomecký je zástupce lóže TOP 09 a jeho rozhodnutí tak poškozuje konkurenční politickou stranu a to v době horké fáze předvolební kampaně.

A to už je na pováženou - nabízí se otázka, zda tak Lomecký například nezneužil pravomoci veřejného činitele a zda třeba ony články v tisku nebyly na jeho objednávku. Vůbec bych se nedivil, kdyby lóžoví bratři pana starostu instruovali, že má z prostor na Praze 1 vypudit tu stranu, která má postavení svobodných zednářů mimo zákon ve svém volebním programu.

Vždyť podobné přednášky, nad kterými se novinářka a starosta tak pohoršují, zde probíhají už řadu let a nikdo s tím nikdy problém neměl. Ale tiskové konference národní demokracie se zde konají teprve od ledna a novinářům je tato skutečnost dobře známa - protože jsou na tyto konference pravidelně zváni.

Svoboda slova v podání TOP 09

Celý příběh má ale více vrstev. Od přímého poškození konkurence v předvolebním klání nyní odhlédněme a podívejme se na vše z hlediska svobody slova, kterou sice Ústava všem občanům zaručuje, ale panu Lomeckému se to jaksi nelíbí. Jen proto, že někde zaznívá názor, který se neslučuje s názorem novinářky XY či s názory jeho samotného, odebírá obyvatelům Prahy možnost půjčovat si prostor, který je právě k rozvíjení demokratické diskuze určen. Svobodnou diskuzi tak Lomecký utíná v samém počátku.

Na celé věci nic nemění ani skutečnost, že některé přednášky se týkaly velice citlivých témat. Jenže právě o takových je třeba mluvit a otázka pravosti Protokolů sionských mudrců (o které na zmíněné přednášce hovořil kandidát NE Bruselu - Národní demokracie Jan Skácel) zajímá lidi určitě více než fráze z předvolebního programu TOP 09. Vysvětlujte to ale novinářům a politikům, kterým od dob bátoriády stačí znát název přednášky, aby měli jasno...

Mohli bychom se také oprávněně ptát, není-li celý postoj pana starosty zároveň jedním velkým pokrytectvím. Vadí mu přednášky organizace, která má v médiích nálepku extrémistická, ale neslyšel jsem, že by se Lomecký veřejně pohoršoval nad tím, že jeho stranicky nadřízený vydatně podporuje skutečné neonacistické strany na Ukrajině. Hádám, že zástupcům Pravého sektoru by asi ve zmíněných prostorech vystoupit nezakázal.

Místo politiky prostituce?

A nebo je vše ještě jinak a kromě omezování svobody slova a poškození konkurenční politické strany jde ještě o něco jiného? Třeba o byznys? Neříkal snad pan starosta, že zmíněné prostory raději pronajme podnikatelům?

A buďme ještě konkrétnější. Nechystá pan Lomecký v Revoluční č. 5 a ve Smečkách další bordel? Je to přece TOP 09, která v Praze prosazuje legalizaci prostituce. Byl to Lomecký, kdo se vehementně snažil zachovat bordel v kostele sv. archanděla Michaela na Starém městě. A bordel je i v ulici ve Smečkách, přímo proti prostorám, o kterých je řeč.

Že by chtěl Lomecký se svými bordely expandovat a rozšířit je i do prostor, které spravuje městská část?

Je to možné. Místo veřejné diskuze v Revoluční č. 5 nás tak možná čeká --- veřejný dům.

autor je předseda politické strany NE Bruselu - Národní demokracie

6303 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)

ePortal.cz

A takto manipuluje a lže Česky rozhlas o europoslanci Davidovi ....Další úspěch EU: Masívní zdražování plynu ochromuje i produkci potravin v Evropě

euPortal.cz

Podpořte prosím EUportal.czČas utíká. 20 let už uplynulo ode dne, kdy mrakodrapy Světového obchodního centra, které byly vystavěny tak, aby odolaly nárazu letadel, byly strženy k zemi řízenou demolicí

Eurabia.cz

Rakouský kancléř vyzval EU, aby s Polskem a Maďarskem hrála více fair-playHamburg: Mával izraelskou vlajkou, zlynčovali ho imigranti

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ParlamentniListy.cz

KSČM není žádná parta hodných strýců, čílil se Jurečka a připomínal Semelovou a GottwaldaAž na konci roku Němci odstaví tři tisíce megawattů v jaderkách... Expert na energie vám teď prozradí, kolik si ještě připlatíme
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny