„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Poláci protestují proti břidlicovému plynu

Autor: BKP | Publikováno: 21.4.2014 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Polská obec Žuravlov se nachází v blízkosti ukrajinských hranic. Před dvěma lety vyhlásili, že jsou zde nesčetné zásoby břidlicového plynu. Úřady dovolili vrtat několika společnostem, kde jen chtěly. Asi za rok prognózu omezili, podobně jak v USA, více než desetkrát. Tři společnosti – Exxon Mobil, Marathon Oil a Talisman Energy už opustily Polsko, aniž by vytěžily kubický metr plynu.

„Máme dohodu s Ruskem o dodávkách plynu až do roku 2037. K čemu nám bude břidlicový plyn, když i tak budeme kupovat plyn u ‚Gazpromu‘? Můžeme zůstat u prázdného koryta – nebudeme mít ani ruský plyn ani břidlicový,“ řekl starosta obce Žuravlov, Emil Jebonskyj.

Chevron vznesl žalobu na starostu, poté co na jednu z lokalit uzavřel plynárenské společnosti cestu. Při vjezdu do vesnice je transparent „Nedovolíme druhý Černobyl!“ Vesničané protestují. Kvůli protestům společnost staví zařízení v noci. Zanedlouho se tam má objevit vrtná věž.

Chevron z Polska odejít nechce. Americký gigant má zvláštní zájem o země bývalého socialistického bloku – Polsko, Rumunsko a Ukrajinu.

Zdroj: http://3rm.info/45205-shell-burit-ukrainskie-zemli-na-vostoke-strany-chevron-na-zapadevideo.html

http://vkpatriarhat.org.ua/

Klíčová slova: Polsko
2787 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny