„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Otevřený dopis prezidentu republiky Miloši Zemanovi a předsedovi vlády Bohuslavu Sobotkovi

Autor: Daniel Solis | Publikováno: 16.4.2014 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Vážený pane prezidente Zemane,
vážený pane předsedo vlády Sobotko,
obracím se na Vás s úctou jako na své volené ústavní činitele a prosím o informaci, zdali jste udělili souhlas generálnímu tajemníkovi organizace severoatlantického paktu, Andersovi Foghu Rasmussenovi, během jeho návštěvy Prahy dne 10. dubna 2014 hovořit veřejně Vaším jménem.

Na svém video-blogu, uvedeném na oficiálních stánkách Organizace severoatlantického paktu (OSAP), hovoří totiž generální tajemník této organizace Vašimi jmény - jménem prezidenta České republiky Miloše Zemana a jménem předsedy vlády ČR Bohuslava Sobotky. Osobně se mi to zdá velmi zarážející, proto Vás oslovuji tímto otevřeným dopisem.

Toto video je umístěno na internetových stránkách youtube (1):

Zde je překlad jeho projevu. Cituji:

„Dnes jsem v Praze, hlavním městě České republiky, ve městě, které zná význam toho postavit se za svobodu, odolávat ilegální agresi a žít v pravdě.

Diskutoval jsem ukrajinskou krizi s českým prezidentem a premiérem. Stojíme společně za suverenitu a teritoriální integritu Ukrajiny.

Odsuzujeme nepokrytou vojenskou agresi Ruska proti Ukrajině a vyzýváme Rusko, aby se vrátilo zpět do „lajny“, ke svým mezinárodním závazkům, které nadále porušuje.

Rusko se snaží ospravedlnit své činy tím, že obviňuje ukrajinskou vládu z toho, že utlačuje rusky hovořící (občany).

Toto není nic než propaganda, která slouží rozvratu ukrajinské vlády, zkreslení pravdy a odvedení pozornosti od vlastních ilegálních a ilegitimních akcí.

Během toho, co zde hovořím, nějakých 40 tisíc ruských vojáků je soustředěných podél Ukrajinských hranic. Viděli jsme to na satelitních snímcích, den ode dne.

Rusko vyvolává etnické napětí na východní Ukrajině a provokuje nepokoje. Rusko používá svoji vojenskou sílu, aby diktovalo Ukrajině, že se má Ukrajina stát federálním neutrálním, státem.

To je rozhodnutí, které může učinit pouze Ukrajina coby suverénní stát. Nikdo jiný.

Takže mám z Prahy pro Rusko tuto zprávu: „Máte volbu přestat obviňovat jiné pro vaše vlastní činy, přestat soustřeďovat vaše jednotky, přestat eskalovat tuto krizi a zahájit upřímný dialog, jinak bude Rusko muset čelit hlubší mezinárodní izolaci. A to není v zájmu nikoho. Nikdo nechce novou studenou válku. Rusko by se mělo přestat pokoušet vrátit čas nazpět.“ - konec citace.

Tento projev přichází patnáct let poté, co vojenské jednotky Sseveroatlantického paktu bombardovaly Jugoslávii, celých 78 dní a to bez jakéhokoliv mandátu Bezpečnostní rady OSN. V přímém důsledku bombardování zahynulo přes 2000 lidí, z toho 88 dětí, zabitých mimo jiné i kobercovými a uranovými pumami. Podle studie BBC stálo následky toto bombardování liber 30 miliard liber, samotné bombardování pak 2,5 miliardy liber. (2)

Přichází v době, kdy 51.176 cizích vojáků pod vedením paktu pokračuje v okupaci Afghánistánu: tato okupace trvá již přes dvanáct let a stojí české daňové poplatníky rok co rok téměř dvě miliardy korun.

Nevolený úředník, který hovoří za hlavu státu a za předsedu vlády naší republiky, si troufá nařknout Rusko z ilegitimních akcí poté, co organizace, ve které úřaduje, podnikla 26.500 náletů na Libyi mezi 31. březnem a 31. říjnem 2011.

Nyní si přišel Rasmussen do Prahy pro vojáky do Afghánské mise a pro peníze na zbrojení. A aby to nebylo málo, přišel si zanadávat na Rusko a postavil se při tom zcela neomaleně doprostřed Hradčanského náměstí!

Bombardování Libye nejen že totálně zdevastovalo tuto severoafrickou zemi, bohatou na ropná naleziště, ale stálo členské země paktu vojensko-průmyslového komplexu nepředstavitelné peníze. Na cíle v Libyi bylo během agrese Paktu vystřeleno 112 raket s plochou dráhou letu. Jedna taková raketa Tomahawk stojí podle dostupných údajů 1,4 milionů dolarů.

Řecko vydalo na agresi proti Libyi 1 milion dolarů denně. (3) Spojené království vydalo mezi 336 milionu až 1,5 miliardy dolarů. (4)

Pevně věřím, že vláda České republiky nepodlehne hysterii kolem synteticky vyvolaného napětí mezi Ukrajinou a Ruskou federací, nafouknutou soukromými finančními zájmy nadnárodního vojensko-průmyslového komplexu, pohotově přiživované účelovou, dobře vykrmenou mediální klakou.

Věřím, že ČSSD, nejsilnější parlamentní strana, která vyšla jako vítěz z voleb do Poslanecké sněmovny, obhájí svoji dlouhodobou skepsi vůči vysílání vojenských jednotek do afghánské opiové a surovinové války cizích zájmů a ukončí tak jednou pro vždy dlouhodobou a nákladnou participaci našich ozbrojených sil v okupaci země, jejíž hlavní město je vzdálené 4724 kilometrů od Prahy a která nám nikdy v celé naší historii nic špatného neudělala.

Jsem přesvědčen, že dvě miliardy korun daňových poplatníků ročně by mohly být vydány na mnohem důležitější účely. Například na snížení státního dluhu České republiky, který činil k minulému roku 1,68 bilionu korun. Jeden účet na snižování státního dluhu byl založen ministerstvem financí a je veden pod číslem 123-3328001/0710, druhý byl založen prezidentem Zemanem pod číslem 123123/6000.

S uctivým pozdravem,

Daniel Solis

Kandidát do Evropského parlamentu 2014 za list č. 4 „NE Bruselu – Národní demokracie“

Zdroje:

(1) Call on Russia to step back (NATO Secretary General's Blog) www.youtube.com/watch?v=vAooIJ_FPmY

(2) „78 Days: An Audit of War“, dostupné z news.bbc.co.uk/2/hi/europe/476134.stm

(3) „Greece’s Participation in Operation against Libya Costs 1 Million Euros Daily“, dostupné z: greece.greekreporter.com

(4) „UK operations in Libya: the full costs broken down“, dostupné z www.theguardian.com

Klíčová slova: domácí politika  | USA  | Česká republika  | Rusko  | Ukrajina
7189 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

Motivace některých dnes hodně slyšitelných kovidových alarmistů je velmi sporná, ne-li rovnou cynicky sobeckáKoronavirus v přímém přenosu

euPortal.cz

Sebedestruktivní schopnosti elit jsou větší, než předpokládámeProsím, pomozte

Eurabia.cz

Proč Francie s islámem prohrává? Protože muslimové využívají demokracie k jejímu zničeníErdogan trvá na tom, že Macron je blázen !

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás domaNepodmíněný příjem? – Cesta do pekel

ParlamentniListy.cz

Až někdo umře na covid těm mladým! Zdeněk Troška: Na vsi v pořádku. Lidi si pomáhají, vše dodržují. Zvlčili jsme po roce 89Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny