„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

MMF varuje: bez záchranného balíku pro Ukrajinu hrozí celosvětová stagnace

Autor: -- | Publikováno: 11.4.2014 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Generální ředitelka Mezinárodního měnového fondu (MMF), Christine Lagardeová, použila mantru banksterů a vyslovila se velmi důrazně ve prospěch záchranného balíku pro Ukrajinu. Geopolitické napětí na Ukrajině „by mohlo zhoršit vyhlídky světové ekonomiky“ a „mohlo by s sebou přinést rozsáhlé a závažné důsledky “, objasnila Lagardeová 2. dubna během své přednášky na Škole moderních mezinárodních studíí na Univerzitě Johna Hopkinse ve Washingtonu.

Lagardeová nicméně zamlčela skutečnost, že kleptokraté „Oranžové revoluce“, kteří předtím zruinovali zemi, budou po přijetí záchranného balíku MMF bez rozpaků dále pokračovat v téže politice. Minulý týden připravil MMF záchranný balík ve výši 18 miliard dolarů, aby „zachránil“ těžce postižené ukrajinské hospodářství.

Západ činí za tento zubožený stav země zodpovědným Viktora Janukovyče. Nicméně v protikladu k juntě, jež byla dosazena k moci americkým Ministerstvem zahraničních věcí, byl Janukovyč zvolen do své funkce demokratickou cestou.

Americký Kongres, jež bývá většinou rozpolcený, schválil nadstranickým rozhodnutím navýšení půjčky MMF Ukrajině, včetně jejích drakonický nákladů, o další miliardu dolarů. Lagardeová dále vysvětlila, že ruská reakce na vyvolanou krizi a výsledek referenda na Krymu, který se s 97 procenty souhlasných hlasů rozhodl pro opětovné připojení k Ruské federaci, Ukrajinu ještě více deatabilizovala.

Christine Lagardeová zamlčela co možná nejvíce, jaké ničivé důsledky bude mít záchranný balík MMF pro běžné obyvatelstvo Ukrajiny. Tento balík, jak napsal Robert Parry, „klade prakticky veškeré náklady na bedra běžného obyvatelstva Ukrajiny. Tento takzvaný „hospodářský balík reforem“ se v žádném ohledu nedotkne obrovských, nakradených majetků deseti či více oligarchů, oněch multimilionářů, či dokonce multimiliardářů, kteří Ukrajinu v roce 1991 bezostyšným způsobem vydrancovali.“

Parry odkazuje ještě k jednomu aspektu, který mainstreamová média vytrvale zamlčují: Balík MMF „sníží veřejné výdaje, zastaví sociální programy, zastaví dotace na energie, uvolní a devalvuje měnu, zvýší daně a pokud by měla inflace stoupat, tak zavede další úsporná opatření atd...“ Toto vše podle názoru ekonomů způsobí to, že „již i tak těžce postižené ukrajinské hospodářství, které po finančním krachu na Wall Street v roce 2008 upadlo do těžké recese a v posledních dvou letech dosáhlo prakticky nulového růstu, poklesne ještě o další tři procenta.

Tyto hrozivé hospodářské ukrutnosti a globalistické vyplundrování země mají být prosazeny dříve, než budou mít Ukrajinci možnost zvolit si novou vládu. Takováto situace se zamlouvá MMF a banksterům, protože demokracie a demokratické volby jen stojí v cestě neoliberálnímu výprodeji a rabování.

Deník New York Times oznámil, že USA a Evropská unie (EU) se rozhodly netlačit na předčasné parlamentní volby v zemi, protože „přednost nyní má stabilizace situace v Kyjevě a deeskalace vůči Moskvě.“ Eskalace vůči Moskvě byla zaměřena na to, aby se vdechl nový život studené válce, aby mohlo být ještě více východoevropských zemí „integrováno“ do NATO a aby mohlo dojít k umístění dodatečných obranných raketových systémů na hranicích s Ruskem.

Parry dále napsal: “Je tedy divu, že se tváří v tvář pochmurným hospodářským vyhlídkám - a jasným důkazům toho, že došlo k manipulaci politického procesu na Ukrajině - vice než 90 procent voličů na Krymu rozhodlo opustit Ukrajinu a připojit se znovu k Rusku?“

Bývalý, známý člen amerického Kongresu, Ron Paul, toto vyjádřil ve středu pregnantním způsobem: „Všechno to tlachání o záchranném balíku pro Ukrajinu je přece naprosto nesmyslné – peníze z něj půjdou bankéřům a politikům a postavení lidí na Ukrajině to ani trochu nezlepší. Jedná se o zločin. A rovněž lidé zde, v této zemi, budou díky tomu muset trpět...

Záchranné balíky tohoto druhu sloužily vždy k tomu, aby se zachránily banky. Nikdy nebyly navženy z toho důvodu, aby se pomohlo obyvatelstvu – to platí i pro naše záchranné balíky, jež byly prosazeny v letech 2008 a 2009. Tyto balíky mají pomoci bohatým bankéřům a vojensko-průmyslovému komplexu.“

Poté, co množství průzkumů veřejného mínění prokázalo to, že převážná většina americké veřejnosti odmítá zásah na Ukrajině jako reakci na jednání Ruska, mainstreamová média upustila od toho, aby se Američanů zeptala na to, jestli by zemi ovládané kleptokraty a juntou, jež se dostala k moci prostřednictvím fašistického násilí, měla být poskytnuta jedna miliarda dolarů.

Takováto čísla ovšem nemají pro globální elitu žádný význam. Stále se prohlubující propadání se do chudoby Ukrajiny a dalších zemí, včetně USA, jež se díky bankstery vnucené úsporné politice stalo každodenní záležitostí, nepředstavuje pro tuto elitu žádný problém.

Ve čtvrtek informovala tisková agentura Associated Press (AP) o výsledcích takzvaného Základního sociálního výzkumu (GSS), který zachycuje a vyhodnocuje sociální a demografická data a vývoj v USA. Tato data ukazují, že počet Američanů, kteří sami sebe považují za střední třídu poklesl na nejnižší úroveň ve čtyřicetileté historii GSS.

 

IWF warnt: Ohne Rettungspaket für die Ukraine droht weltweite Stagnation, vyšel 4.04. na kopp-verlag.de, překlad R.Václav

Klíčová slova: USA  | dluhy  | banky  | NWO  | Rusko  | Ukrajina
3972 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny