„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

„Změna režimu“. Vynález Spojených států v honbě za ovládnutím světa

Autor: BKP | Publikováno: 10.4.2014 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

USA zavedlo termín „změna režimu“. Tento termín znamená, že Washington podporuje různé nepokoje kdekoli na světě, pokud je to v jeho zájmu.

Latinská Amerika byla mnoho let jedním z hlavních terčů USA. Spojené státy se pokoušely vměšovat do vnitřních záležitostí zemí jako je Mexiko, Guatemala, Panama, Nikaragua, Haiti, Dominikánská republika a Grenada. Též ve Venezuele, Argentině, Brazílii, Ekvádoru a Bolívii došlo k několika pokusům zorganizovat státní převrat. „Za 150 let historie Latinské Ameriky nebylo jediného převratu, ve kterém by neměla prsty americká vláda,“ prohlásil Hugo Chávez, když byl prezidentem Venezuely.

Při událostech na Ukrajině se Spojené státy neomezovaly jenom na rozdávání pečiva na Majdanu a další „přátelské“ projevy podpory. „Investovali jsme do Ukrajiny více než 5 miliard dolarů k dosažení řady cílů,“ řekla oficiální představitelka ministerstva zahraničí USA Victoria Nuland.

„Svoboda“, „nezávislost“, „mezinárodní právo“ – tato slova američtí úředníci opakují jako mantru. V této souvislosti leadeři Latinské Ameriky ironicky podotkli: „Proč nikdy nedojde k státnímu převratu ve Spojených státech? Protože ve Washingtonu není velvyslanectví USA.“ Vzhledem k tomu, že USA se opakovaně pokoušelo zavést svůj diktát v různých zemích světa, není tento vtip příliš daleko od pravdy.

Zdroj: http://russian.rt.com/article/25063#ixzz2wzcADiSy

http://vkpatriarhat.org.ua/

Klíčová slova: USA  | světovláda  | NWO
3945 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny