„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Otevřený dopis starostovi MČ Praha 1 Oldřichu Lomeckému

Autor: Adam B. Bartoš | Publikováno: 9.4.2014 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Vážený pane starosto, dovolte, abych vyjádřil své hluboké znepokojení nad Vaším rozhodnutím o dalším neposkytování prostor v Revoluční č. 5, které patří do správy městské části Praha 1.

V těchto prostorách totiž s vědomím úředníků MČ pořádá už několik měsíců pravidelné tiskové konference naše politická strana NE Bruselu - Národní demokracie.

Rozhodnutí o tom, že MČ už tyto prostory nebude nabízet a raději je pronajme podnikatelům, nás tak ve volební kampani silně poškozuje, neboť jsme měli domluveno zapůjčení prostor i pro nadcházející týdny. Dostáváme se tak do situace, kdy budeme muset obtížně hledat náhradní prostory.

Články v tisku, které tomuto Vašemu rozhodnutí předcházely, vnímáme jako lživé a tendenční, protože bez znalosti věci označují organizace, které si prostory půjčovaly, za extrémistické.

Vaše politicky korektní chování, kdy "zjištění" novinářů přitakáváte a slibujete "nápravu", je Vás nejen nedůstojné, ale je ho navíc možné vnímat jako nepřímý útok na naši stranu, protože jste o našem užívání těchto prostor věděl a přesto učinil rozhodnutí, které nás poškozuje.

Ve skutečnosti je onen mediální útok (a Váš politický, který mu jde vstříc) veden primárně proti naší straně (ačkoli o ní v textu přímo zmínka není), protože novinářské obci je informace o tom, že prostor používáme k pořádání tiskových konferencí, na které je zveme, důvěrně známa. Je podivné, že se téma vytáhlo až nyní, třebaže tam podobné přednášky probíhají už řadu let. Navíc je zjevné, že na některých zmiňovaných přednáškách mluvili jako řečníci kandidáti naší politické strany.

Vaše jednání je tak možno klasifikovat jako zneužití pravomoci veřejného činitele, když jste, coby exponent TOP 09, řádně registrované straně NE Bruselu - Národní demokracii ztížil volební kampaň v její horké fázi.

Bez ohledu na to, co si o zmiňovaných přednáškách myslíte, bych Vás rád upozornil, že máme v ústavě zaručenou svobodu slova, kterou Vy tímto svým rozhodnutím znemožňujete. Prostory, o kterých je řeč, byly navíc právě za účelem pěstování svobody slova a k podpoře svobodné diskuze určeny.

Pro nás naopak svoboda slova není prázdným pojmem a máme ji jako jeden ze stěžejních bodů našeho volebního programu.

Chci Vás tedy tímto vyzvat, abyste nám ve zmiňovaných prostorách umožnil tiskovou konferenci jak tento pátek (11. dubna), tak i další pátky ve čtrnáctidenních intervalech až do konce volební kampaně. Totéž se týká i konání porady našeho volební štábu, kterou jsme na tomto místě plánovali uskutečnit v sobotu 26. dubna.

Tento dopis prosím považujte za otevřený.

S pozdravem,
Adam B. Bartoš, předseda NE Bruselu - Národní demokracie

www.nebruselu.cz

3933 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Dvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!Svět se mění. K lepšímu? Pride 1959 vs Pride 2019Bilderberg! Známe agendu a účastníky letošního setkání šedých korifejů ve Švýcarsku

ePortal.cz

Naprosto neuvěřitelné vyjádření ministra vnitraRobinson musí zmizet. Je málo pokrokový

euPortal.cz

Šestnáctiletou dívku z Terezína dnes kolem poledne znásilnil na poli u Lukavce v Ústeckém kraji africký migrant!Už toho máme opravdu dost, aby každý, kdo slepě a tupě nevyznává pochybné „unijní“ hodnoty, jež různí hamáčkové vydávají za „evropské“, byl dehonestován, skandalizován a urážen

Eurabia.cz

Africký uprchlík znásilnil šestnáctiletou Češku u Terezína! Multikulturní obohacení dorazilo ze Západu již i k nám ... Muslimský otec chtěl v Itálií upálit dceru za to, že chtěla žít jako Evropanka. Naštěstí selhal zapalovač

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životSilnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosem

euServer.cz

Probíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracieMůže vůle 1/3 občanů přetlačit vůli 2/3 občanů?

ParlamentniListy.cz

Žádný listopad 1989, ty demonstrace připomínají spíš padesátá léta, vzpomíná Lenka Procházková. Pak nám vyprávěla drsné zážitky s některými senátory Romové z Chanova přišli s peticí: Nechtějí „čunkodomy“ ani zadarmo. Opraví si ghetto sami, věří Piráti
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny