„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Otevřený dopis starostovi MČ Praha 1 Oldřichu Lomeckému

Autor: Adam B. Bartoš | Publikováno: 9.4.2014 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Vážený pane starosto, dovolte, abych vyjádřil své hluboké znepokojení nad Vaším rozhodnutím o dalším neposkytování prostor v Revoluční č. 5, které patří do správy městské části Praha 1.

V těchto prostorách totiž s vědomím úředníků MČ pořádá už několik měsíců pravidelné tiskové konference naše politická strana NE Bruselu - Národní demokracie.

Rozhodnutí o tom, že MČ už tyto prostory nebude nabízet a raději je pronajme podnikatelům, nás tak ve volební kampani silně poškozuje, neboť jsme měli domluveno zapůjčení prostor i pro nadcházející týdny. Dostáváme se tak do situace, kdy budeme muset obtížně hledat náhradní prostory.

Články v tisku, které tomuto Vašemu rozhodnutí předcházely, vnímáme jako lživé a tendenční, protože bez znalosti věci označují organizace, které si prostory půjčovaly, za extrémistické.

Vaše politicky korektní chování, kdy "zjištění" novinářů přitakáváte a slibujete "nápravu", je Vás nejen nedůstojné, ale je ho navíc možné vnímat jako nepřímý útok na naši stranu, protože jste o našem užívání těchto prostor věděl a přesto učinil rozhodnutí, které nás poškozuje.

Ve skutečnosti je onen mediální útok (a Váš politický, který mu jde vstříc) veden primárně proti naší straně (ačkoli o ní v textu přímo zmínka není), protože novinářské obci je informace o tom, že prostor používáme k pořádání tiskových konferencí, na které je zveme, důvěrně známa. Je podivné, že se téma vytáhlo až nyní, třebaže tam podobné přednášky probíhají už řadu let. Navíc je zjevné, že na některých zmiňovaných přednáškách mluvili jako řečníci kandidáti naší politické strany.

Vaše jednání je tak možno klasifikovat jako zneužití pravomoci veřejného činitele, když jste, coby exponent TOP 09, řádně registrované straně NE Bruselu - Národní demokracii ztížil volební kampaň v její horké fázi.

Bez ohledu na to, co si o zmiňovaných přednáškách myslíte, bych Vás rád upozornil, že máme v ústavě zaručenou svobodu slova, kterou Vy tímto svým rozhodnutím znemožňujete. Prostory, o kterých je řeč, byly navíc právě za účelem pěstování svobody slova a k podpoře svobodné diskuze určeny.

Pro nás naopak svoboda slova není prázdným pojmem a máme ji jako jeden ze stěžejních bodů našeho volebního programu.

Chci Vás tedy tímto vyzvat, abyste nám ve zmiňovaných prostorách umožnil tiskovou konferenci jak tento pátek (11. dubna), tak i další pátky ve čtrnáctidenních intervalech až do konce volební kampaně. Totéž se týká i konání porady našeho volební štábu, kterou jsme na tomto místě plánovali uskutečnit v sobotu 26. dubna.

Tento dopis prosím považujte za otevřený.

S pozdravem,
Adam B. Bartoš, předseda NE Bruselu - Národní demokracie

www.nebruselu.cz

4961 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)

ePortal.cz

A takto manipuluje a lže Česky rozhlas o europoslanci Davidovi ....Další úspěch EU: Masívní zdražování plynu ochromuje i produkci potravin v Evropě

euPortal.cz

Podpořte prosím EUportal.czČas utíká. 20 let už uplynulo ode dne, kdy mrakodrapy Světového obchodního centra, které byly vystavěny tak, aby odolaly nárazu letadel, byly strženy k zemi řízenou demolicí

Eurabia.cz

Le Figaro: Německá volební kampaň kašle na EU!Rakouský kancléř vyzval EU, aby s Polskem a Maďarskem hrála více fair-play

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ParlamentniListy.cz

Energetický hladomor! Nerušil z SPD přivodil slabost všem fanouškům Green Deal. Cibulka v plánu vidí stopu MoskvyKSČM není žádná parta hodných strýců, čílil se Jurečka a připomínal Semelovou a Gottwalda
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny