„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Otevřený dopis starostovi MČ Praha 1 Oldřichu Lomeckému

Autor: Adam B. Bartoš | Publikováno: 9.4.2014 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Vážený pane starosto, dovolte, abych vyjádřil své hluboké znepokojení nad Vaším rozhodnutím o dalším neposkytování prostor v Revoluční č. 5, které patří do správy městské části Praha 1.

V těchto prostorách totiž s vědomím úředníků MČ pořádá už několik měsíců pravidelné tiskové konference naše politická strana NE Bruselu - Národní demokracie.

Rozhodnutí o tom, že MČ už tyto prostory nebude nabízet a raději je pronajme podnikatelům, nás tak ve volební kampani silně poškozuje, neboť jsme měli domluveno zapůjčení prostor i pro nadcházející týdny. Dostáváme se tak do situace, kdy budeme muset obtížně hledat náhradní prostory.

Články v tisku, které tomuto Vašemu rozhodnutí předcházely, vnímáme jako lživé a tendenční, protože bez znalosti věci označují organizace, které si prostory půjčovaly, za extrémistické.

Vaše politicky korektní chování, kdy "zjištění" novinářů přitakáváte a slibujete "nápravu", je Vás nejen nedůstojné, ale je ho navíc možné vnímat jako nepřímý útok na naši stranu, protože jste o našem užívání těchto prostor věděl a přesto učinil rozhodnutí, které nás poškozuje.

Ve skutečnosti je onen mediální útok (a Váš politický, který mu jde vstříc) veden primárně proti naší straně (ačkoli o ní v textu přímo zmínka není), protože novinářské obci je informace o tom, že prostor používáme k pořádání tiskových konferencí, na které je zveme, důvěrně známa. Je podivné, že se téma vytáhlo až nyní, třebaže tam podobné přednášky probíhají už řadu let. Navíc je zjevné, že na některých zmiňovaných přednáškách mluvili jako řečníci kandidáti naší politické strany.

Vaše jednání je tak možno klasifikovat jako zneužití pravomoci veřejného činitele, když jste, coby exponent TOP 09, řádně registrované straně NE Bruselu - Národní demokracii ztížil volební kampaň v její horké fázi.

Bez ohledu na to, co si o zmiňovaných přednáškách myslíte, bych Vás rád upozornil, že máme v ústavě zaručenou svobodu slova, kterou Vy tímto svým rozhodnutím znemožňujete. Prostory, o kterých je řeč, byly navíc právě za účelem pěstování svobody slova a k podpoře svobodné diskuze určeny.

Pro nás naopak svoboda slova není prázdným pojmem a máme ji jako jeden ze stěžejních bodů našeho volebního programu.

Chci Vás tedy tímto vyzvat, abyste nám ve zmiňovaných prostorách umožnil tiskovou konferenci jak tento pátek (11. dubna), tak i další pátky ve čtrnáctidenních intervalech až do konce volební kampaně. Totéž se týká i konání porady našeho volební štábu, kterou jsme na tomto místě plánovali uskutečnit v sobotu 26. dubna.

Tento dopis prosím považujte za otevřený.

S pozdravem,
Adam B. Bartoš, předseda NE Bruselu - Národní demokracie

www.nebruselu.cz

3828 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Chaluhy, třeste se! Bílí dredaři ve skutečnosti šíří rasismus. Taková je dikce nového stupně politické korektnosti (+ foto)Ruské špičky: USA nemají prostředky k nátlaku na politiku RuskaEuroopilec Juncker si užívá za naše peníze! Vůbec se s tím nemazlí. Podívejte se, jak si žije šlechta, poddaníBrutalita francouzské policie. Milovníci demokracie mlčí, není to v Rusku (+ foto)Neuvěřitelná epidemie útoků kyselinou! Policie si neví rady. Další kulturní obohacení Evropy

ePortal.cz

Dotační socialismus nás žene do pekelPrávo samozvaných držitelů klíčů a té správné ideologie

euPortal.cz

Radši se nechá mlátit Afričanem? Aby nebyl radši označen za xenofoba a rasistu? Podívejte se na otřesné videoAmerické impérium praská ve všech švech

Eurabia.cz

Další případ násilí francouzské policie: Střelili muže do hlavy a přišel o oko. Tohle si nedovolili ani komunisti v 1989 u nás!Spisovatel Petr Hampl přeje Okamurovi konkurenci na politické scéně

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

ParlamentniListy.cz

Zní to šíleně, ale „dějeBIS“ navazuje na nacisty. Přesně toto se dělalo se školními osnovami za protektorátu, píše Jaroslav BaštaObsadí cizí dům, zfetují se tam, že by nepoznali matku. Potěš pánbů, až převezmou otěže této země, obává se Ivan Vyskočil. A má vzpomínku na Palacha, která mnohé naštve...
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny