„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Stát rozhodne, kolik lásky dítě dostává, a za maření budou rodiče posláni do vězení

Autor: odjinud | Publikováno: 8.4.2014 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Nemilovat dítě v míře, jaká je uzákoněná jako nová norma stanovená britským státem, povede pro rodiče k rozsudkům vězení, uvádí The Telegraph.

Podle nového "Zákona Popelky" odpírání lásky a náklonnosti dětem bude teď považováno za zločin podobný fyzickému a sexuálnímu zneužívání. Rodičům usvědčeným podle tohoto zákona hrozí deset let vězení.

Zákon umožní intervenci policie a vlády, pokud určí, že rodiče záměrně dítě ignorují a neprojevují mu tu míru lásky, jakou stát určil, a tak poškozují emociální rozvoj dítěte.

To, jaká je přijatelná míra lásky a citů, rozhodne britská vláda.

Britská vláda rovněž určí, co je pro děti odpovídající trest. Rodiče porušující normy budou stíháni.

"V našem trestním zákoníku se nikdy neodrážel plný rozsah emociálního utrpení, jaké zažívají děti, se kterými jejich rodiče nebo pečovatelé špatně zachází. Smutnou pravdou je, že až dosud to Zlým macechám procházelo," řekl Robert Buckland, konzervativní poslanec, na vedlejšák soudce a aktivista za státní intervence do péče o děti.

"Emociální zanedbávání se musí postavit mimo zákon, termín "svévolné" by měl být odstraněn a trestní zákon by měl být uveden do souladu s občanským zákoníkem," řekl.

"Vláda věří, že ochrana dětí před poškozováním je základní věc a že krutost k dětem je odporný zločin, který by měl být trestán," řekl mluvčí ministerstva spravedlnosti, uvádí Telegraph.

"Každé dítě by mělo mít možnost vyrůst v bezpečném prostředí. A my uvažujeme o způsobech, jak tohle podpořit zákonem."

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: prisonplanet.com

zdroj


 

Klíčová slova: Velká Británie  | rodina  | juvenilní justice
2007 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Íránský útok na tankery? Japonci zpochybňují americkou a saúdskoarabskou propaganduDvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!Svět se mění. K lepšímu? Pride 1959 vs Pride 2019

ePortal.cz

Naprosto neuvěřitelné vyjádření ministra vnitraRobinson musí zmizet. Je málo pokrokový

euPortal.cz

Jak chce EU a Německo postavit Rakousko do latě kvůli jeho vztahům k RuskuŠestnáctiletou dívku z Terezína dnes kolem poledne znásilnil na poli u Lukavce v Ústeckém kraji africký migrant!

Eurabia.cz

Díky infiltraci bavorských mešit českou antiislamistkou Křížkovou jsme potvrdili propojení pražských islamistů na ty v MnichověJak Salvini «obrátil» katolické voliče?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životSilnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosem

euServer.cz

Probíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracieMůže vůle 1/3 občanů přetlačit vůli 2/3 občanů?

ParlamentniListy.cz

Pozor! Klaus ml. není Okamura. Obří chyba ODS. Po týdnu máme pět tisíc příznivců, říká koordinátor Mánek z TrikolóryOkamuru nas*al ČRo! Co jsem si to dovolil říct, že ji znásilnil migrant z Afriky? Šílená jízda redaktorky, doufám, že ten rozhovor odvysílají
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny