„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Nezávislý novinář: Pasažér uneseného letadla odeslal foto ze skrytého iPhonu

Autor: AC24.cz | Publikováno: 8.4.2014 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Je Phillip Wood spolu s dalšími pasažéry dosud naživu poté, co byl letoun 370 unesen na tajnou americkou vojenskou základnu nacházející se na odlehlém ostrově v Indickém oceánu?

Podle nezávislého novináře Jima Stona jeden z pasažérů, Američan Phillip Wood, který pracoval pro společnost IBM a byl na palubě zmizelého letounu Malajských aerolinek, ukryl si zřejmě svůj iPhone 5 k řitnímu otvoru poté, co byl Boeing 777 s 239 pasažéry unesen vojáky během letu do Číny.

Stone tvrdí, že metadata fotografie dokazují na „100 procent“, že Phillip Wood tento snímek odeslal spolu s hlasem aktivovanou textovou zprávou ze zeměpisných souřadnic, podle kterých se nachází jen několik kilometrů od americké vojenské základny Diego Garcia na ostrově ležícím jižně od Malediv v Indickém oceánu. Podle Stona byla z Woodova iPhonu zaslána černá fotografie, na níž nebylo nic vidět. Stone se domnívá, že snímek byl pořízen v temné místnosti nebo tak, že Woodovy ruce byly spoutány.

Fotografii doprovázel následující text, jehož autorem by měl být Wood:

„Byl jsem zadržen jako rukojmí neznámými vojáky poté, co bylo letadlo uneseno (s páskou přes oči). Pracuji pro IBM a podařilo se mi během únosu ukrýt telefon do zadku. Jmenuji se Phillip Wood. Myslím, že mě i zdrogovali, nemůžu se soustředit.“

Černá fotografie označená jako „1395192158752.jpg“ obsahuje tato metadata:

Rozměry: 240 x 320
Výrobce: Apple
Model: iPhone 5
Barevný prostor: RGB
Barevný profil: sRGB IEC61966-2.1
Ohnisková vzdálenost: 4.12
Alfa kanál: Žádný
Červené oko: Žádné
F číslo: 2.4
Expoziční program: 2
Expoziční čas: 1/15

Stone rovněž detailně vysvětluje, proč EXIF data snímku (Exchangeable Image Format) slouží jako nezvratný důkaz:

„Exif je neporušený. Exif data jsou uložena v každém snímku z jakéhokoli fotoaparátu a obsahují okolnosti, za kterých byla fotografie pořízena. Lze je zobrazit, když uložíte fotografii na ploše PC, kliknete na ni pravým tlačítkem myši a zvolíte vlastnosti. Pak kliknete na detaily. Zjistíte, že snímek byl pořízen 18. března iPhonem 5, s citlivostí 3200 a clonou 1/15. exif data obsahují i souřadnice, jež náleží základně Diego Garcia. JE TO POPRVÉ, CO NÁM PRÁZDNÁ FOTOGRAFIE PROZRADILA ÚPLNĚ VŠECHNO.

Exif nelze přepsat běžným softwarem, může být jen přidán k údajům, jako jsou„image credits“, u některých pokročilých aplikací. Může být rovněž vymazán, NE VŠAK ZMĚNĚN. Fotografie s neporušenými Exif daty lze použít u soudu. Pokud je Exif hacknutý, musel by to udělat někdo ze CIA nebo opravdu dobrý hacker, o tom ale pochybuji.

Zajímavou okolností je, že muž, kterému se podařilo umístit tyto informace na web Farganne (pod přezdívkou Glitch), obdržel mnoho výhrůžných hlasových zpráv, což je další důkaz potvzující, že to vše je pravda. Jedno je jisté: jakmile se tato věc zveřejní, bude VYPUŠTĚN DŽIN Z LÁHVE. Nevím, jak vjádřit důležitost toho, že GPS souřadnice snímku neladí přesně s tím, co říká Google, a nejsou umístěny nikde na webu, protože to dokazuje, že zdrojem těchto souřadnic není Google nebo Wikipedie, ale že opravdu pochází z daného přístroje a že snímek MUSEL být pořízen na základně Diego Garcia.“

Web Intellihub News uvedl, že let 370 přistál v Diego Garcia, tajné americké vojenské základně, pronajaté od EU, během časných ranních hodin dne 8. března 2014.

 

V článku se například uvádí:

„... MH370 s největší pravděpodobností přistál v Diego Garcia a je možné, že letoun byl ukryt ve velkém hangáru sloužícím jako „Faradayova klec“, aby pasažéři nemohli komunikovat s okolním světem.“

Pozoruhodně to ladí se zprávou webu The Malaysian Insider, zveřejněnou 18. března pod titulkem „Americká vojenská základna a jihoasijská letiště v simulátoru pilota MH370“. Podle této zprávy měl pilot letu nastavené simulace Diego Garcia ve svém domácím leteckém simulátoru.

Malaysian Insider uvádí:

Z vyšetřování vyplynulo že domácí simulátor zmizelého pilota obsahoval software pro pět cvičných ranvejí, včetně jedné patřící Spojeným státům.

„Software, který jsme prozkoumali, obsahuje mezinárodní letiště Male na Maledivách, tři letiště v Indii a Srí Lance a jedno patřící k americké vojenské základně v Diego Garcia. Všechna mají délku ranveje 1 000 metrů,“ napsal malajský deník.

Policie zabavila letecký simulátor z domu pilota Zaharie Ahmada Shaha, poté jej znovu zapojila na policejní stanici v Bukit Amanu, kde jej experti prozkoumali.

Následující informace byla umístěna jako tip na webové stránky Steva Quayleho:

Ahoj Steve,

K černé a prázdné fotografii od technika IBM, který byl ve zmizelém malajském letadle. Snímek byl pořízen uvnitř budovy hned u ranvejí v Diego Garcia. Vložil jsem fotku do editačního softwaru, zachytil jsem GPS a měl jsem to. Zkus toto: jdi na itouchmap.com, zvol #6, přejdi do spodního pravého boxu a vlož info:

7 18 58.3 ZEMĚPISNÁ ŠÍŘKA

72 25 35.6 ZEMĚPISNÁ DÉLKA

Klikni na: SHOW POINT

Dej zoom in a zjistíš, odkud fotka pochází. Zřejmě rozpoznáš velké letadlo, které stojí poblíž.

  •  

Překlad: Tomáš Piňos

Zdroj: intellihub.com

www.ac24.cz

Klíčová slova: USA  | tajné služby  | terorismus
7270 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Chaluhy, třeste se! Bílí dredaři ve skutečnosti šíří rasismus. Taková je dikce nového stupně politické korektnosti (+ foto)Ruské špičky: USA nemají prostředky k nátlaku na politiku RuskaEuroopilec Juncker si užívá za naše peníze! Vůbec se s tím nemazlí. Podívejte se, jak si žije šlechta, poddaníBrutalita francouzské policie. Milovníci demokracie mlčí, není to v Rusku (+ foto)Neuvěřitelná epidemie útoků kyselinou! Policie si neví rady. Další kulturní obohacení Evropy

ePortal.cz

Jan Palach nebyl hrdina. To opravdu neRazítkovací mánie snad nikdy neskončí

euPortal.cz

V minulosti Kliniku podpořil Andrej Babiš a dokonce hrál roli při jakési provizorní užívací smlouvě, za což byl tehdy levičáckými kruhy adorovánTvrdá realita: V Británii díky muslimům 15 útoků kyselinou týdně. Z toho 3/4 v Londýně

Eurabia.cz

Jak muslimové skrývají svou agresivitu za obviňování druhých z perzekuce muslimů Anketa: Měl by se zpřísnit imigrační zákon? 92% (!) ano. Hlasujte!

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

ParlamentniListy.cz

Tohle je smrtelné. Blíží se k TOP 09. A Petříček do vedení? Ne! Bývalý vysoký funkcionář ČSSD jde do akceRodinu tvoři máma, táta a děti! Senátor Valenta je pobouřen tím, co ČT pustila dětem
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny