„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Paul Craig Roberts: Americká propaganda nás žene do finální světové války

Autor: Dr. Paul Craig Roberts | Publikováno: 4.4.2014 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Uvědomuje si Obama, že USA a jejich loutkové státy vede k válce s Ruskem a s Čínou, nebo je Obama k této katastrofě manipulován svými neokonzervativními pisateli projevů a vládními činiteli? I. Světová válka (a i ta II. světová válka) byly důsledkem ambicí a chyb jen velice maličkého počtu lidí. Byla do toho ve skutečnosti zapletena jen jediná hlava státu – francouzský president.

V Genezi světové války Harry Elmer Barnes ukazuje, že I. Světová válka byla produktem čtyř nebo pěti lidí. Tři z toho vyčnívali: Raymond Poincaré, president Francie, Sergej Sazonov, ruský ministr zahraničí, Alexander Izvolskij, ruský velvyslanec ve Francii.

 

Poincaré chtěl Německu vzít Alsasko-Lotrinsko a Rusové chtěli Istanbul a Bosporskou úžinu, která propojuje Černé moře se Středozemním. Ti si uvědomovali, že k uspokojení jejich ambicí je zapotřebí všeobecné Evropské války, a na výrobě té žádoucí války pracovali.

Francouzsko-ruská aliance se zformovala. Tato aliance se stala lokomotivou k dotažení k zinscenované válce. Britská vláda, díky nekompetenci, stupiditě nebo co to vlastně bylo, ministra zahraničí sira Edwarda Greye byla do francouzsko-ruské aliance také vtažena. Válka začala ruskou mobilizací. Byl z ní obviněn německý císař Vilém II. i přes skutečnost, že udělal všechno proto, aby se jí vyhnul.

Barnesova kniha vyšla v roce 1926. Jeho odměnou byl střet se zkorumpovaným soudem dvorních historiků, kdy byl za tuto pravdu obviněn, že ho uplatili Němci, aby napsal takovouto historii. O osmdesát šest let později dospívá historik Christopher Clarc ve své knize Kráčející náměsíčníci k závěrům v podstatě těm samým jako Barnes.

V tom dějepise, který jsem se učil, bylo z války obviňováno Německo zpochybňováním britské námořní převahy a stavbou příliš mnoha bitevních lodí. Ti dvorní historikové, kteří nám tuhle povídačku podstrčili, pak pomohli zosnovat II. světovou válku.

I teď jsme zase na cestě ke Světové válce. Před sto lety muselo být vytvoření světové vláky provedeno vskrytu a klamem. Německo mělo být zaskočeno nepřipravené. Británie musela být samozřejmě zmanipulována, lid ve všech do toho zapojených zemích musel být zbombardován propagandou a podroben vymývání mozků.

Dnes jsou manévry tlačící to k válce s nehoráznou očividností zjevné. Ty lži jsou nápadné a celý Západ se toho účastní, jak média, tak vlády.

Americká loutka, kanadský ministerský předseda Stephen Harper v kanadské televizi otevřeně lhal, že ruský president Putin provedl na Krym invazi, hrozil Ukrajině a zase začal se Studenou válkou. Moderátor tohoto televizního programu přitakával a pokyvoval hlavou na souhlas těmto nestoudným lžím. (www.calgaryherald.com)

Scénář, který Washington přistrčil této své kanadské loutce, šoupli i všech ostatním washingtonským loutkám, a všude na Západě je to poselství stejné: „Putin provedl invazi na Krym a jeho anexi, Putin je odhodlán k znovuvybudování Sovětského impéria, Putina je nutno zastavit.“ (Viz v ČR: www.novinky.cz)

Slyšel jsem mnoho Kanaďanů, kteří jsou pobouřeni, že jejich zvolená vláda reprezentuje Washington, a ne Kanaďany, ale ať je Harpes, jak chce hrozný, Obama a Fox „News“ jsou horší.

Slyšel jsem mnoho Kanaďanů, kteří jsou pobouřeni, že jejich zvolená vláda reprezentuje Washington, a ne Kanaďany, ale ať je Harpes, jak chce hrozný, Obama a Fox „News“ jsou horší.

26. března se mi povedlo chytit kousek „zpráv“ od Fox. Tento Murdochův propagandistický orgán referoval, že Putin obnovuje praxi cvičení ze sovětské éry. „Zprávy“ od Fox z toho dělaly výhrůžné a nebezpečné gesto vůči Západu. Fox přistrčily i „experta“, jehož jméno jsem zachytil jako Eric Steckelbeck nebo tak nějak. Tento „expert“ prohlásil, že Putin vytváří „Hitlerjungent“ s vidinou na znovuvybudování Sovětského impéria.

Ta neskutečně průhledná lež, že Rusko poslalo na Ukrajinu armádu a anektovalo Krym, je teď všude na Západě přijímána jako fakt, dokonce i mezi kritiky americké politiky vůči Rusku.

To Obamova vláda svrhla demokraticky zvolenou vládu na Ukrajině a jmenovala vládu loutkovou, která vyhrožuje ruským provinciím Ukrajiny, falešně obviňuje Putina z „invaze na Krym a jeho anexe“.

To buď Obama, nebo jeho loutkovodiči a programátoři spoléhají na naprosté ignorantsví k historii u lidu Západu. A ignorance a ožulitelnost Západního lidu umožňuje americkým neokonzervativcům, aby pro ně aranžovali „zprávy“ a kontrolovali jim mysl.

Obama nedávno vyhlásil, že washingtonská destrukce Iráku – s až jedním milionem zabitých a čtyřmi miliony vysídlených, infrastrukturou v troskách, výbuchem sektářského násilí, zemí v naprostých ruinách – zdaleka není tak hrozná jako to, že Rusko akceptovalo sebeurčení Krymu. Americký ministr zahraničí John Kerry ve skutečnosti Putinovi nařídil, aby referendu zabránil a znemožnil Krymcům uplatnit své sebeurčení.

Obamova řeč z 26. března v Paláci krásného umění v Bruselu je surrealistická. Překračuje všechny hranice pokrytectví. Obama říká, že Západní ideály jsou ohrožovány sebeurčením Krymu. Rusko, říká Obama, musí Západ potrestat za to, že Krymu dovolilo uplatnit sebeurčení. Návrat ruské provincie z její vlastní vůle ke své mateřské zemi, v níž existovala po 200 let, je Obamou prezentován jako diktátorský, anti-demokratický akt tyranie. (www.rt.com)

Zde Obama, jehož vláda právě svrhla zvolenou, demokratickou vládu Ukrajiny a na místech volené vlády je nahradila Washingtonem vybranými loutkami, promlouval o svatých ideálech toho, že „to lidé ve svých zemích mohou učinit rozhodnutí o své vlastní budoucnosti.“ Ale přesně tohle Krym udělal, a přesně tomuhle puč USA v Kyjevě odporoval. V Obamově pokřivené mysli spočívá sebeurčení ve vládě uvalené Washingtonem.

Zde Obama, který skartoval americkou Ústavu, mluvil o „individuálních právech a o vládě zákona.“ Kde je ta vláda zákona? Ta určitě není v Kyjevě, kde násilím svrhli zvolenou vládu. Ta určitě není ani ve Spojených státech, kde výkonná složka moci nastolila zcela novou vládu 21. století, kdy je vládou nad zákonem. Habeas corpus, řádný proces, právo na veřejný proces a určení viny nezávislou porotou před uvězněním nebo popravou a právo na soukromí, to všechno bylo režimy Bushe a Obamy zavrženo. Mučení je opět USA i mezinárodním zákonem; ovšem Washington zřídil mučírenské žaláře po celé planetě.

Jak je to možné, že zástupce americké vlády válečných zločinců může předstoupit před evropské posluchače a promlouvat o „vládě zákona,“ o „individuálních právech“, o „lidské důstojnosti,“ o „sebeurčení“, o „svobodě“, aniž by posluchačstvo propuklo v chechtot?

Washington je tou vládou, která vpadla do Afghánistánu a Iráku, a zničila je, na základě lži. Washington je tou vládou, která financovala a zorganizovala svržení vlád v Libyi a v Hondurasu a tou, která se momentálně pokouší udělat to samé v Sýrii a ve Venezuele. Washington je tou vládou, která útočí drony a bombarduje obyvatelstvo suverénních zemí Pákistánu a Jemenu. Washington je tou vládou, která má vojska po celé Africe. Washington je tou zemí, která obklíčila Rusko, Írán a Čínu vojenskými základnami. Je to ta sbírka válečných štváčů vybraných z washingtonských válečných zločinců, která teď se teď pasuje na zastánce mezinárodních ideálů, když se staví proti Rusku.

Té nesmyslné Obamově řeči sice nikdo nezatleskal. Pro Evropu ale přijetí takovýchto nestoudných lží, aniž by došlo k protestům, zakládá nastartování pohybu směřujícího k válce, do které to Washington tlačí.

Obama se dožaduje, aby bylo ve Východní Evropě umístěno více vojsk NATO k „ohrazení Ruska.“ (www.antiwar.com) Obama řekl, že soustředění vojenských sil na ruských hranicích ujistí Polsko a Baltické státy, že budou jako členové NATO chráněni před ruskou agresí. Tento nesmysl Obama vykřikuje i přes skutečnost, že nikdo neočekává, že by Rusko vpadlo do Polska či Baltických zemí.

Obama nemluví o tom, jaký bude mít soustřeďování USA a NATO vojsk a četné válečné hry na ruských hranicích vliv na Rusko. Odvodí si ruská vláda, že Rusko má být napadeno a udeří první? Bezohledná Obamova lehkomyslnost je tím způsobem, jakým se války spouští.

Vyhlášením, že „svoboda není volně dostupná,“ vyvíjí Obama tlak na Západní Evropu, aby vyčlenila více peněz na budování větších vojsk a na konfrontaci s Ruskem. (www.antiwar.com)

Postoj washingtonské vlády a jejích loutkových států (Východní a Západní Evropy, Velké Británie, Kanady, Austrálie, Nového Zélandu, Gruzie, Japonska) a dalších spojenců koupených za žoky peněz je takový, že washingtonské pošlapávání mezinárodního práva mučením lidí, invazemi do suverénních zemí pod zcela falešnými záminkami, běžné svrhávání demokraticky zvolených vlád, které se nešikují do washingtonské linie, není ničím jiným než počínáním „nepostradatelné a výjimečné země,“ která „světu přináší svobodu a demokracii.“ Ale ruské přijetí sebeurčení Krymského lidu, že se vrátí ke své mateřské zemi, je „porušením mezinárodního práva.“

Který vlastně z mezinárodních zákonů Washington a jeho loutky ještě neporušily?

Obama, jehož vláda v posledních několika letech šikanovala Afghánistán, Irák, Sýrii, Libyi, Pákistán, Jemen, Somálsko, Libanon, Írán, Honduras, Ekvádor, Bolívii a Venezuelu, a teď zkouší šikanovat i Rusko, ve skutečnosti vyhlásil, že „větší národy prostě nemohou šikanovat ty menší.“ Co si Obama a pisálci jeho proslovů myslí, že Washington dělal celé 21. století?

Kdo by snad mohl uvěřit, že Obamovi, jehož vláda každý den odpovídá za smrt lidí v Afghánistánu, Iráku, Pákistánu, Jemenu, Libyi a Sýrii, byť i špetku záleží na demokracii na Ukrajině. Obama svrhl ukrajinskou vládu, aby tuto zemi mohl dokopat do NATO, vyrvat Rusku jeho černomořskou základnu námořnictva a rozmístit americké raketové základny na Ukrajině na ruských hranicích. Obama se vzteká, že jeho plán mu nevyšel, a svůj vztek a frustraci si má v úmyslu vybít na Rusku.

Jelikož Washington zachvátila klamná iluze, že USA představují idealismus pevně se stavící proti ruské agresi, klam umožněný mediálními presstitutkami, jelikož i Valné shromáždění OSN tak hlasovalo, zrovna tak jako na washingtonských strunkách visící loutkové státy, tak se Washington více nadmul vlastní bohorovností.

Se vzestupem té bohorovnosti bude přicházet více požadavků na potrestání Ruska, více démonizace Ruska a Putina, více lží odrážejících se jak ozvěna od presstitutek a loutek. Ukrajinské násilnosti proti ruskému obyvatelstvu se nejspíš spolu s anti-ruskou propagandou zintenzivní. Putin bude možná nucen k obraně Rusů vyslat ruská vojska.

Proč jsou lidé tak slepí, že nevidí, že Obama svět žene do jeho konečné války?

Zrovna tak, jako Obama převléká svou agresi vůči Rusku za idealismus odporující sobeckým teritoriálním ambicím, tak Angličané, Francouzi a Američané prezentovali své „vítězství“ v I. Světové válce jako triumf idealismu nad německým a rakouským imperialismem a teritoriálními ambicemi. Ale na Versailles konferenci se objevili Bolševici (když carská vláda nejenže nezískala úžiny, ale ztratila i zemi ve prospěch Lenina) „odhalili existenci notoricky neblaze proslulých Tajných dohod předvádějících program tak perverzně hnusného rozchvácení území, jaký lze vůbec v historii diplomacie nalézt. Vypadá to, že skutečným hlavním motivem Úmluvy o světové válce bylo uchvácení Konstantinopole a Úžin Ruskem; nejen navrácení Alsaska-Lotrinska Francii, nýbrž i zabezpečení západního břehu Rýna, který by zahrnoval i uchvácení území historicky daleko déle spojených s Německem, než bylo Alsasko-Lotrinsko kdy s Francií; odměnění Itálie za vstup do Války rozsáhlým úchvatem území od Rakouska a Jihoslovanů; a obstavení německých imperiálních držav, převzetí německého obchodního loďstva a zničení německého válečného námořnictva v zájmu zvýšení síly Britského impéria“ (Barnes str. 691-692). Americkým podílem na této loupeži bylo zabrání německých a rakouských investic v USA.

Tajné britské, ruské a francouzské záměry v této válce byly před veřejností skryty, ta měla být vybičována propagandou k podpoře války, jejíž výsledky byly hodně odlišné od záměrů těch, kdo tuto válku vyvolali. Vypadá to, že lidé nejsou schopni se z historie poučit. Jsme teď svědky toho, jak je svět opětovně veden za nos pomocí lží a propagandy tentokrát za účelem světa pod americkou hegemonií.

Dr. Paul Craig Roberts

  •  

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: thedailybell.com

http://www.ac24.cz

Klíčová slova: USA  | válka
5169 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

Prymula nenávidí hospodyPomozte nám, prosím

euPortal.cz

Jsou zde: Pustili jsme je dobrovolně. Výročí záchrany Evropy. Měli bychom se za osvobození od Turků stydět? Neznat dějiny - znovu je prožít. Padli za násEvropská unie nás chce donutit k přijímání uprchlíků. Musíme z EU vystoupit, nebo nás unie zničí

Eurabia.cz

Francouzský soud chrání muslimského uprchlíka, který před pár dny terorizoval PařížSoužití křesťanů a muslimů nemůže být pokojné! Orbán odmítl nový pakt Leyenové EU na relokaci imigrantů

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Nepodmíněný příjem? – Cesta do pekelÚtok na Navalného nebo na naši první signální soustavu?

ParlamentniListy.cz

Letiště Václava Havla si půjčí miliardu. Letadla stojí, potřebujeme vakcínu! zní poplach„Babiš na vás žárlí,“ řekl Moravec Fialovi. Hamáček jen zíral, z jakého úhlu jde kritika za roušky
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny