„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Projev místopředsedy ND Ladislava Zemánka na demonstraci na podporu Ruska

Autor: Ladislav Zemánek | Publikováno: 25.3.2014 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Vážení přítomní!

I s ohledem na počasí se pokusím být co nejstručnější. Jsem tady, protože jsem přesvědčen, že je třeba konečně vytáhnout do boje proti donebevolající mediální propagandě, která se opět rozeběhla na plné obrátky. Tentokrát v souvislosti se státním převratem na Ukrajině a se znovusjednocením Krymu a Ruska.

Fakt je ten, že šlo o státní převrat – či chcete-li puč – a o znovusjednocení dvou celků, které k sobě z mnoha důvodů patří. Přirozený byl nikoli stav, jenž panoval až doposud, nýbrž ten, který byl podepsáním smlouvy o integraci nastolen v úterý – Krym k Rusku zkrátka a dobře patří. Povykování české mediální fronty, jež poslušně plní zadání západních elit, propůjčujíc se cizím pánům v jejich boji proti našim vlastním zájmům, na tom nic nezmění.

I když vlastně ano – změní! Dnes a denně mediální propaganda a havlisté všech možných barev oblečení do různých politických kabátů deformují a převracejí realitu takovým způsobem, že by se za ni nemusel stydět ani Joseph Goebbels. Kyjevský puč se tak vydává za revoluci, během níž mírumilovní demokraté po právu svrhli nenáviděného tyrana, pučistickou vládu vydávají za vládu legitimní a z vůle lidu ustavenou a konečně činí z Ruska agresívní velmoc, která podněcuje nepokoje, okupuje území nebohého svého souseda a snaží se ze všech sil uspokojit neukojitelné imperiální choutky.

Vedle reality, která je, se tak velmi umně konstruuje realita umělá, jež je následně prohlašována za pravdu. Jenže pravda zůstane pravdou, i kdyby se manipulátoři snažili sebevíc. Pravda zůstane pravdou, i když její prapor pozvedají jen nemnozí. Ale všechna čest těm, kteří ho nesou, ať jsou to odvážní jedinci z řad novinářů, politiků či jakéhokoli jiného stavu. Je dobře, že se zde sešli lidé různé politické a světonázorové orientace. A je dobře, že se to odráží i ve složení řečníků. Jde-li totiž o pravdu a o boj proti lži, kterou tu paradoxně šíří především ti, kteří si pravdu a lásku vetkli do štítu, měli by jít mnohé ze vzájemných různic stranou. Zdá se, že jdou. A to je dobře.

Spolupráce vlasteneckých sil je v těchto dobách opět nesmírně důležitá. Snad se Vám teď bude zdát, že odbočuji od tématu, ale není tomu tak. Po pětasedmdesáti letech opět žijeme v protektorátu. Ti, které dnes musíme poslouchat, jen nesedí v Berlíně, ale v Bruselu. Opět jsme ztratili nezávislost a opět nás nutí přísahat věrnost Říši – ta se tentokrát jmenuje Evropská unie. Proto je nutné z Evropské unie vystoupit, protože právě ona je dnes hlavní hrozbou pro český národ.

Ale proč to říkám? Ptám se Vás: Kdo stál v pozadí kyjevského „mejdanu“? Kdo ho podnítil a kdo ho pomáhal financovat? A komu prospěl? Přece Bruselu a Washingtonu. Kdy ten „mejdan“ vůbec začal? Když prezident Janukovyč odmítl podepsat asociační dohodu s Evropskou unií. Bezpochyby Vám neuniklo, že tu už předseda nové pučistické vlády Jaceňuk v Bruselu podepsal. Ano, ten Jaceňuk, který si občas na veřejnosti před svými příznivci zahajluje.

Rusko je v tom zcela nevinně. Když byla svržena legitimní vláda a nahradili ji šovinističtí radikálové, rozpoutalo se protiruské běsnění. Nejen na Ukrajině, i tady – díky našim pravdoláskařským médiím a politikům. Za takových okolností byla iniciativa Moskvy žádoucí, ba nutná. I proto naše strana předala na ruském velvyslanectví dopis, v němž ruský postup podpořila. A ihned nás média označila za kolaboranty, pátou kolonu, český sliz, zrádce, pomatence.

My ale dobře víme, že nynější události mají za cíl oslabit Rusko, vytlačit ho z Evropy – vždyť o to Západu jde ne desítky, ale stovky let. Po rozbití Sovětského svazu se mu to lehce dařilo, ale zdá se, že prezident Putin je silnější, než si revolucionáři Obama a Barroso, baronka Ashtonová či „náš“ prezident van Rompuy, kterého nikdo nezná, mysleli. A to je dobře, protože i my – Češi - silné Rusko potřebujeme. Netoliko kvůli mezinárodněpolitické rovnováze, nýbrž také proto, že dnešní Rusko je snad poslední baštou tradičních, prověřených a zdravých hodnot v Evropě.

Zkrátka a dobře: Média nám lžou, protože Rusko je nepřítelem Západu, je zemí, jež se brání znásilňování vlastní přirozenosti zvrácenými pokrokářskými výdobytky. Dění na Ukrajině je jen epizodou nekonečného boje, jejž proti Moskvě vede Washington a Brusel. Bohužel se ho účastní i Česká republika. A to my rozhodně nechceme. Proto říkáme NE BRUSELU.

Děkuji Vám za pozornost.

Projev místopředsedy NE Bruselu - Národní demokracie Ladislava Zemánka na demonstraci proti mediální manipulaci v souvislosti s děním na Ukrajině, Praha, Václavské náměstí, 23. března 2014

www.nebruselu.cz

Klíčová slova: USA  | Rusko  | Ukrajina
4104 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny