„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Ukrajinský převrat: Šlo jako obvykle o ropu a břidličný plyn?

Autor: Protiproud.cz | Publikováno: 22.3.2014 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Vývoj na Ukrajině nabírá stále větší obrátky. Každý normálně myslící člověk, který nepodléhá pokračující obludné mystifikační kampani v hlavních médiích - veřejnoprávních na místě prvním - už dlouho nepochybuje, že státní převrat v Kyjevě byl dlouho připravovanou zpravodajskou operací Západu. Každý den ale vycházejí na světlo stále další nové skutečnosti o pozadí tohoto rozsáhlého komplotu. Jeho hlavní cíl - frontální útok na Rusko – měl, jak se ukazuje ještě řadu „vedlejších plánů a postav“, které postupně skládají celý komplikovaný obraz v přehlednou mozaiku.

Krym se připojil k Rusku

Je zcela pochopitelné, že především obyvatelé východních regionů Ukrajiny se bouří proti nelegitimní loutkové vládě v Kyjevě. A už vůbec nepřekvapuje, že demokraticky a svobodně zvolený parlament na Krymu dnes odhlasoval oddělení této republiky od pučisty ovládané Ukrajiny a opětné připojení poloostrova k Rusku. Podle člena Nejvyšší rady Krymu Sergeje Šuvajnikova parlament schválil „připojení k Ruské federaci“. Jedinou zákonnou silou na poloostrově jsou ode dneška tedy ruské jednotky. Ukrajinská armáda je nyní považována za okupační „brannou moc třetího státu“. Ukrajinští vojáci se podle místopředsedy krymské vlády Rustama Těmirgalijeva mají buď vzdát, anebo Krym opustit.

Tento krok musí potvrdit referendum, které se bude konat o dva týdny dříve, než bylo původně plánováno, tedy už 16. března. Voličům budou předloženy dvě otázky, zda se má vrátit Krym k ústavě z roku 1992 a zůstat součástí Ukrajiny, nebo má li se stát součástí Ruské federace. Referendum se bude týkat i Sevastopolu, který sice leží na poloostrově, ale není součástí Autonomní republiky Krym, ale je samostatným správním celkem.

Podle místopředsedy krymské autonomní vlády Krym žádá Rusko, aby zahájilo příslušné správní kroky pro začlenění do Ruské federace. Místopředseda ruské Státní dumy Sergej Něverov označil rozhodnutí krymských poslanců za historické: „Jsme jednotný národ, který byl z vůle neodpovědných sovětských stranických funkcionářů rozdělen.”

Ruské raketové vojsko západního okruhu má pohotovost

Ruská armáda dnes zahájila dosud největší cvičení vojsk protiraketové obrany Západního vojenského okruhu. Manévry se podle tiskové agentury ITAR-TASS konají na střelnici Kapustin Jar u Astrachaně za účasti třiceti velkých armádních útvarů a vybraných vojsk severní ruské námořní flotily.

Cvičení se účastní baterie antiraket S-300, Buk-M1, Osa a Strela-10, hybridní raketové komplexy na pásovém podvozku 9K22 Tunguska vybavené protileteckými raketami a kanóny ráže 30 mm, i jednotky vybavené ručními protivzdušnými raketami Igla. Co do velikosti je to nejrozsáhlejší cvičení vojsk Protivzdušné obrany (PVO) Západního vojenského okruhu. Účastní se ho 3 500 vojáků. Cílem je nácvik obrany před raketovým a leteckým útokem protivníka.

Není to rozhodně bezdůvodné ve světle zpráv, že Spojené státy právě přesouvají do Polska a do Litvy své stíhací bombardéry F 15  a F 16 a kvůli manévrům s námořnictvy Bulharska a Rumunska míří do Černého moře americký raketový torpédoborec Truxtun.

Popularita Vladimíra Putina na historickém maximu

Rozhodná odpověď prezidenta Putina a všech příslušných institucí na ukrajinskou krizi včetně ochrany ruského obyvatelstva na Krymu zvýšily popularitu Vladimira Putina na historické maximum. Rostoucí popularitu prezidenta v ruské společnosti potvrdily výsledky průzkumu agentury VCIOM. Putinovu činnost ve funkci hlavy státu schvaluje 67,8 procenta Rusů. I jeho zahraniční renomé stále stoupá, neboť byl některými organizacemi navržen na Nobelovu cenu míru, za to, že svým rozhodným postojem zabránil americké intervenci v Sýrii.

To je přesně opačný trend než všemi silami tlačí hlavní politici západních zemí, kterých mají naopak jejich občané už plné zuby. Obamova popularita je na historickém minimu a lépe na tom nejsou ani představitele Evropské unie, jejichž „legitimita“ se brzy ukáže v evropských volbách. Rekordmanem v klesající popularitě je pak francouzský prezident Hollande, kterého nesnáší už téměř celá Francie.

Sionista Viktor Kličko

Není překvapením, že tito politici si vybrali jako svého hlavního bílého koně Vitalije Klička, který by se měl stát v chystaných volbách ukrajinským protektorátním prezidentem. Pokud ho nakonec nenahradí Západem zbožňovaná defraudantka, „plynová princezna“ Julie Tymošenková. Ta byla během ozbrojeného puče propuštěna na svobodu a na to, jak byla údajně těžce nemocná, rozhodně nezahálí. Dnes by se měla jako zvláštní host zúčastnit „zednářského konventu“, který se, pod krycím názvem sjezd Evropské lidové strany, schází v Dublinu.  

O paní Tymošenkové není nutné dlouho mluvit. Kdo je ale Viktor Kličko, kterého veřejnost znala především jako boxerského šampiona v těžké váze a „světoobčana“ – kupodivu s německým pasem? Podle řady pramenů jde o dlouhodobě zasvěcovaného zednáře s úzkými vztahy k sionismu.

pp

Vitalij Volodymyrovyč Klyčko bývá často  uváděn poruštěně jako Vitalij Kličko. Narodil se 19. července 1971 v Bělovodsku blízko Biškeku v Kyrgyzské SSR. Má staršího bratra Volodymyra Klyčka, taktéž známého boxera. Mimochodem, oba bratři jako děti prožili pár let (1980-1985) i u nás – v Mimoni .

Virtalij Kličko je vůdcem politické strany Ukrajinská demokratická aliance za reformy ÚDER, která v parlamentních volbách na Ukrajině v roce 2012 získala 14 % hlasů a umístila se na třetím místě. V roce 2013 se stal jednou z hlavních tváří „protestů“  Euromajdanu .

Zednářská pyramida na Majdanu  

Kličko byl také čestným hostem sionistického kongresu, který se sešel v Kyjevě, aby celou „revoluční akci“ koordinoval. Už dříve jsme psali o tom, že v Pravém sektoru, který má rozhodující roli v ukrajinské revoluci, mají velký vliv sionistické skupiny, které se dokáží bez problémů domluvit s nacistickými bojůvkami a spojit se proti společnému nepříteli, kterým je tradičně Rusko a křesťanství.

           

Svědectví očitých svědků z Majdanu se shodují: Významnou roli v celé akci hrála i symbolika svobodných zednářů. Zednářská pyramida, která stála uprostřed bojové zóny, je jedním z mnoha důkazů, že kromě naverbovaných nezaměstnaných ze západní Ukrajiny, západních zpravodajců a speciálně vycvičených bojovníků, byla podstatným faktorem také zednářská finanční podpora namířená proti „prokřesťanskému“ režimu Viktora Janukovyče.

 pp

                                         Zednářská pyramida na Majdanu

Ukrajinský břidličný plyn jako sladká odměna 

Takzvaná ukrajinská revoluce má zjevně mnoho otců. Kromě geopolitických plánů USA a EU a zednářských antikřesťanských zájmů, byly významným podpůrným motivem také zájmy západních byznysmenů, pro které je pád Janukovyče příležitostí ke snadné kořisti, o kterou dávno usilovali: Ukrajinský břidličný plyn.   

 pp

                                   Hlavní oblasti břidličného plynu na Ukrajině

Kyjev totiž podepsal dohodu v hodnotě 10 miliard dolarů s americkým Chevronem na průzkum a těžbu břidličného plynu na území Oleška na západní Ukrajině o rozloze 6 300km2. V lednu podepsal Royal Dutch Shell podobnou dohodu na východě země.

Ukrajina ale nejednala pouze o zdrojích plynu. Jednalo se také o dohodě o sdílené produkci s konsorciem Exxon Mobil na využití ropného pole na západním pobřeží Černého moře, která měla být podepsána koncem roku. Viktor Janukovyč opět váhal. Jenže to petrolejářské korporace nemají rády.  Pravděpodobně není daleko od pravdy úvaha, že váhání k přistoupení na jejich podmínky se Janukovyčovi stalo přinejmenším stejně osudným jako váhání s podpisem asociační dohody s EU. Ostatně takový postup by nebyl ničím novým. Ropné společnosti se vždy podělí o kořist, kterou jim svržení místních vlád a režimů v režii tajných služeb přinese.    

Jen s tím Krymem se zatím, zdá se, přepočítali. A přitom právě Krym měl být zjevně hlavním bodem scénáře, který prostřednictvím „dramat z Majdanu“ chtěli západní režiséři ukrajinské krize „vyprodukovat“. Na Oscara to, zdá se, nevypadá. To už je možná reálnější ta „nobelovka“ pro Putina. Jenže ten by ji, narozdíl od Obamy, určitě odmítl. Ví, kdo ji uděluje. A proč.

www.protiproud.cz

Klíčová slova: USA  | Rusko  | sionismus  | Ukrajina
7015 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

Forum 24 a Hlídací pes. Dva dezinformační weby, které si hrají na arbitra pravdy, peskují ty druhé a jiný názor než svůj označují za fake news. Sami ale fake news pilně šíříSluníčkáři chtějí vyvolat anarchii a urychlují svou revoluci a totální převzetí moci. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikne

euPortal.cz

EUROKOMISAŘKA PRO ROVNOST TROUBÍ DO BOJE PROTI NORMÁLNÍ RODINĚ. Vše se točilo kolem utrpení LGBT+ komunity...Sluníčkáři požadují odstranění soch a obrazů „bílého Ježíše“. Prý se jedná o rasismus

Eurabia.cz

I v Polsku změna ústavy: Žádné adopce dětí homosexuály!Nadnárodní firmy požadují cenzuru internetu na Západě! Brzy to bude jako v Číně ...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Evropská komise vyvíjí iniciativu, která má dosáhnout toho, aby se internetem šířila pravda, pouze pravda a nic než pravda... Splnění tohoto plánu garantuje Věra JourováObchod s lidskými orgány odebraným asi třem stům zajatým nebo uneseným Srbům. Měl se na tom podílet právě Hashim Thaçi, tehdy již premiér nezávislého Kosova

ParlamentniListy.cz

Neuvěřitelné věci ve smlouvě ředitele ČT! Nový radní ČT Matocha vypustil výbušný textHeslo Black Lives Matter i v Praze? Ivan Vyskočil zmateně pobíhá: Před kým mám pokleknout? Komu se omluvit?
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny