„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Postoj evropských vlastenců a nacionalistů k dění na Ukrajině

Autor: Vladimír Jovanovič | Publikováno: 21.3.2014 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Zcela absurdní jsou tvrzení některých ukrajinských demonstrantů z řad Pravého sektoru, že na Ukrajině má dojít k nacionalistické revoluci, jež by se prý měla rozšířit i jinam do Evropy. Opak je pravdou.

Právě vítězství „revoluce“ na Ukrajině je dalším hřebíčkem do rakve evropských národů. A hned vysvětlím proč. Ostatně je zcela jasné, že Pravý sektor nemá šanci dostat se k moci. Viz článek Úloha ukrajinských nacionalistů.

Ihned po převratu se zformovala prozápadní vláda, jež požádala o půjčky MMF a západní státy a zároveň nastolila kurz směrem ke vstupu do EU. Ukrajinští nacionalisté již v minulosti opakovaně podporovali tamní prozápadní strany a politiky. Již dnes se ukazuje, že Pravý sektor sehrál pouze roli užitečných idiotů Západu, neboť napomohl tomu, aby byla na Ukrajině nastolena prozápadní vláda, která ihned zahájila úzkou spolupráci s EU, MMF i USA.

Prozápadní vláda na Ukrajině by takto úzce spolupracovala se Západem, i kdyby nedošlo k připojení Krymu k Rusku. Ostatně vstup Ukrajiny do EU byl jedním z hlavních požadavků tamních „revolucionářů“ s výjimkou Pravého sektoru. Ten je ale jen výrazně menšinovým uskupením. Podporu většiny příznivců převratu mají jednoznačně prozápadní strany.

 

Postoje evropských nacionalistických a vlasteneckých hnutí k dění na Ukrajině

Cílem nastolení prozápadního režimu na Ukrajině je citelně oslabit, obklíčit a v konečném důsledku ovládnout Rusko. Je třeba si uvědomit, že právě ruská pronárodní vláda v čele s Putinem je jedinou a poslední naději nacionalistů v evropských zemích, že se jednoho dne s podporou Ruska zbaví nadvlády Washingtonu a Bruselu. Pokud padne Rusko, evropské národy zůstanou pod hegemonií globalistických elit a nakonec zaniknou v bahnu dekadentního liberalismu, morálního úpadku a multikulturalismu.

Proto je každé vítězství Ruska zároveň vítězstvím nacionalistů v Evropě a naopak porážka Ruska je i jejich porážkou. To si dobře uvědomují nacionalisté v evropských zemích (V Řecku, Francii, Srbsku, Maďarsku, Polsku, na Slovensku i jinde), jež mají hlubší politický rozhled, a proto jasně podporují Rusko a proruské síly na Ukrajině.

Všechny významné nacionalistické strany v Evropě jasně stojí na straně Ruska a odsuzují převrat na Ukrajině. Jsou to např. Zlatý úsvit v Řecku, Le Penova Národní Fronta ve Francii, Jobbik v Maďarsku, Srbská radikální strana nebo Kotlebova strana Naše Slovensko. Stejně tak uznávají referendum na Krymu a přání tamních obyvatel připojit se k Rusku.

I nová česká vlastenecká strana Ne Bruselu – Národní demokracie se postavila jednoznačně na stranu Ruska. Stejný postoj jako výše uvedené nacionalistické strany zaujímají také rumunští a bulharští nacionalisté, neboť na Ukrajině žije rumunská i bulharská etnická menšina a obě jsou kvůli zrušení jazykového zákona vystaveny diskriminaci. Příslušníci řecké menšiny na Ukrajině se ostatně proti této diskriminaci již sami ozvali.

Ohrožena se cítí také menšina volyňských Čechů žijících na západní Ukrajině. Proto již volyňští Češi požádali o možnost přestěhovat se zpět do České republiky. Vidíme tak, jak kritická je situace pro národností menšiny na Ukrajině. Proti této diskriminaci národnostních menšin již protestovali oficiální představitelé Rumunska, Maďarska a Bulharska. Připomeňme, že početná ruská menšina v Moldavsku či v pobaltských státech je vystavena silné diskriminaci. Rusové a ruskojazyčná část obyvatel Ukrajiny se tak právem obávají, že budou vystaveni stejné diskriminaci také na Ukrajině.

Postoj ruských vlastenců a nacionalistů

Stejně tak i ruští nacionalisté a vlastenci jednoznačně a logicky podporují politiku své vlády a hájí zájmy Ruska i ruskojazyčných Ukrajinců a Rusů žijících na Ukrajině. Na podporu politiky Vladimíra Putina vůči Ukrajině demonstrovali v ruských městech desítky tisíc lidí. Demonstrace přitom organizovala největší ruská pronárodní strana Jednotné Rusko, spolu s dalšími nacionalistickými a vlasteneckými organizacemi.

Nejradikálnější ruská nacionalistická strana zastoupená v Dumě – LDSR – dokonce začala shromažďovat dobrovolníky, kteří v případě vypuknutí bojů budou vysláni na Ukrajinu s cílem chránit tamní ruské obyvatelstvo a zasáhnout proti ukrajinským „revolucionářům“. K tomuto organizování dobrovolnických oddílů se připojila také ruská nacionalistická organizace „Rodina (Vlast)“.

Jak bylo řečeno, ukrajinští nacionalisté nemají šanci dostat se k moci a nepomůže jim ani to, že v bojích na Majdanu byli nejaktivnější. Důvod je jasný. O nové vládě rozhodnou volby. Je jasné, že naprostá většina Ukrajinců, kteří podporují svržení Janukovičova režimu, si přeje vstup do EU a budou tudíž volit prozápadní strany Klička a Timošenkové. Ukrajinští nacionalisté možná budou mít dobrý volební výsledek, ale čím víc budou vystupovat proti vstupu do EU, tím méně hlasů dostanou. Šance, že by ve volbách triumfovali a dostali se k moci, je zcela nereálná.

 

Předchozí články mého seriálu o Ukrajině: 

O co na Ukrajině jde?

Odpor Krymu a ruskojazyčné části Ukrajiny proti prozápadní „revoluci“

Boj velmocí o Ukrajinu a hrozba třetí světové války

Úloha nacionalistů v dění na Ukrajině

 

Zdroje:

http://ruskarec.ru/news/2014/02/26/mediji_rodina_i_ldpr_okupljaju_dobrovoljce_za_odbranu_rusa_u_ukrajini_28597.html

http://french.ruvr.ru/news/2014_03_05/Ukraine-Marine-Le-Pen-soutient-la-Russie-3108/

http://czech.ruvr.ru/2014_02_26/Bulharsko-Madarsko-a-Rumunsko-odsoudily-zruseni-zakona-o-jazycich-na-Ukrajine/

http://facebookreporter.org/2014/02/26/%D1%81%D0%BB%D1%83%D1%87%D0%B0%D1%98-%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D1%98%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%9B-%D0%B4%D0%B0-%D0%BB%D0%B8-%D1%81%D0%B5-%D1%86%D0%B8%D0%B0-%D1%83-%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%98%D0%B8/

http://hvizdik.blog.pravda.sk/2014/02/19/usa-a-eu-platia-ukrajinskym-nasilnikom-a-protestantom/

http://www.freepub.cz/2014/byvaly-izraelsky-vojak-vedl-kyjeve-bojovou-jednotku/

http://deliandiver.org/2014/03/je-putin-jednim-z-nas.html

http://czech.ruvr.ru/2014_02_11/Ukrajina-dostala-strach-z-madarske-expanze/

http://jobbik.com/jobbik_new_ukrainian_government_chauvinistic_and_illegitimate

http://www.haaretz.com/news/world/1.577114

http://wertyzreport.com/2014/02/23/lidr-praveho-sektoru-bojoval-v-cecensku/

http://srbin.info/2014/02/22/zataskana-afera-slovenacka-vojska-obucavala-ukrajinske-i/

http://afinabul.blog.cz/1312/na-ukrajinu-uz-prisla-velka-skupina-izraelskej-specialnej-jednotky-sajeret-matkal

http://www.vestinet.rs/aktuelno/poslanik-ukrajine-u-drzavni-udar-eu-i-sad-ulozili-10-milijardi-dolara

http://www.zvedavec.org/komentare/2014/03/5875-ukrajinsky-nacionalismus-jeho-koreny-a-povaha.htm

http://nassmer.blogspot.cz/2014/03/mezinarodni-stvac-bernard-henri-levy.html

http://www.stalo-se.cz/?p=18066

http://wertyzreport.com/2014/02/26/americky-zidovsky-velvyslanec-na-ukrajine-vychvaluje-ukrajinskou-neonacistickou-stranu/

http://cervenobili.cz

Klíčová slova: USA  | nacionalismus  | Rusko  | sionismus  | Ukrajina
3904 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

Sluníčkáři chtějí vyvolat anarchii a urychlují svou revoluci a totální převzetí moci. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikneZrušte WHO

euPortal.cz

Řecká vláda zakazuje 22 pro-migračních neziskovek za nesplnění nového zákonaPotvrzeno: Miliardář Soros platil hnutí Black Lives Matter, které v USA rabuje obchody, zapaluje budovy a policejní auta. Uvnitř video: “Jak jsem udělal Havla prezidentem”

Eurabia.cz

Video: Imigrant ve vlaku brutálně zaútočil na ženuNikdy nedovolím experimenty s (homo)sexualizací dětí: Prezident

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Patrušev, Putin a PandemieMožná s těmi pomníky zbourají i naši civilizaci. Pokrokáři s naší evropskou civilizací hodlají zatočit stejně jako tenkrát Lenin

ParlamentniListy.cz

Witowská mimo kamery? Mrazivá zkušenost z roku 2007. Tehdy se po boku Zuny a Zounara postavila jako soutěžící. Doteď si to většina štábu pamatujePsycholog Brančík rozebral mladého chvilkaře od Xavera: Naivita, chybí vědomosti. Posunul bych plnoletost na 21 let
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny