„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Rozhořčený člen Junáka píše: VRJ na straně ukrajinských neonacistů a banderovců

Autor: Luke | Publikováno: 7.3.2014 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Veřejná politická prohlášení a stanoviska VRJ z období posledního roku jsou opovrženíhodná a v rozporu se Stanovami, které definují Junáka jako apolitickou organizaci. Ale tento servilní dopis je skutečně mimořádným hnojem!

Nestačilo, že VRJ během prezidentských voleb agitovala ve prospěch Schwarzenberga usilujícího o anulaci Benešových dekretů, na nichž závisí územní celistvost a praktická existence našeho státu. „Skauti“ ve vedení naší organizace tak vlastně doporučovali kandidáta obhajujícího zájmy sudetských Němců, kteří v roce 1938 z československého pohraničí vyhnali statisíce našich obyvatel a mezi nimi i tisíce skautů a skautek. Beneš měl pravdu, když nás po válce před zrádci, kteří budou dekrety zpochybňovat, varoval a vyzýval budoucí generace k ostražitosti.

Nestačilo, že VRJ vydala lživé prohlášení o údajných křivdách, kterým je vystaveno cikánské etnikum v naší zemi a ve kterém skutečný stav věcí obrátila naruby a obvinila veřejnost z bezdůvodné předpojatosti a rasové nesnášenlivosti, aby pak následnou lavinu nesouhlasných reakcí na Skautské křižovatce pěkně po bolševicku cenzurovala.

Nyní VRJ obhajuje západem řízený puč v cizím státě, kde došlo k násilnému uchopení moci banderovskými elementy, proti kterým během války i těsně po jejím skončení bojovali naši občané a umírali naši skauti a skautky! To je vrchol!

VRJ má drzost obviňovat z údajného „agresivního chování“ představitele Ruské federace, jejichž přirozený, geopolitický vliv v těchto dnech na Krymu a obecně na Ukrajině působí jednoznačně stabilizačně a zabraňuje eskalaci dalšího násilí páchaného pučisty na občanech ukrajinské i ruské národnosti. Zvůle, která na Ukrajině nastala díky EU a USA, které ukrajinskou revoluci financovaly a jejichž představitelé (včetně Schwarzenberga) přímo na místě nepokoje podněcovali, naši VRJ nezajímá. Proč neměla potřebu komentovat agresivní praktiky pučistů, kteří v centrálním Kyjevě upalovali strážce zákona, uřezávali jim hlavy a vypichovali oči? Proč nikdy v minulosti neodsoudila jedinou z nekonečných vojenských agresí Spojených států proti suverénním zemím? Pokrytecké a ostudné. Falešná moralita a typický dvojí standard pravdolásky! Havel by vás za vaši rusofobii jistě podrbal za ušima. Srovnávat současný, uvážlivý postup Ruské federace s praktikami hitlerovského Německa názorně ukazuje, jak hluboko jste ve své rétorice klesli. Hanba vám.

Za nejtragičtější považuji podpis tohoto pamfletu Jiřím Navrátilem, který během války a následně při povstání, na pražských barikádách, bojoval proti fašismu a vítal ruské osvoboditele. Nyní tedy stojíte na straně fašizoidních hord, které se kladivy a sekerami chopily moci, odstranily legitimní vládu vzniklou ze svobodných voleb a s nataženými samopaly donutili legislativce schválit sérii zákonů namířených proti ruskojazyčné části obyvatelstva? Chápu to správně, pane Navrátile? Bravo. Dvojka má být na co hrdá.

Nejen mým názorem je, že současná VRJ, ve které mají hlavní slovo členové a sympatizanti neomarxistické strany Zelených, TOP09 a tzv. neziskových organizací (politické, páté kolony cizích zájmů), je dlouhodobě a bez skrupulí využívána jako nástroj pro šíření politických lží a ideologií. Přestaňte Junáka zatahovat do svých špinavých, politických her!

Každý skaut, který je schopen kriticky myslet a vyhodnocovat informace z různých zdrojů musí jasně vidět, k čemu na Ukrajině došlo a právě teď dochází. I přes všeobjímající mediální propagandu a cenzuru (viz. včerejší projev Putina v České televizi, kdy v klíčové pasáži, ve které vysvětloval roli západních žoldáků na Majdanu, na dlouhé minuty „vypadl“ zvuk), pravdu nelze trvale potlačit.

Výkonná rada Junáka tímto dopisem opětovně překročila svou pravomoc a závažným způsobem porušila Stanovy organizace. Vyzývám všechny účastníky Valného sněmu, aby se vaším jednáním zabývali a volali vás k odpovědnosti.

Stydím se za VRJ! Hanba vám!

Luke

P.S.: V těchto hodinách Estonské ministerstvo zahraničních věcí oficiálně potvrdilo autenticitu nahrávky telefonního rozhovoru mezi Catherine Ashton (tzv. ministryní zahraničí EU) a Urmasem Paetem (ministrem zahraničí Estonska), ze které vyplývá, že odstřelovači v Kyjevě, kteří mají na svědomí životy desítky lidí na straně demonstrantů i policie, byli najati pučisty. Je to další z mnoha veřejně dostupných důkazů o tom, že násilí na Ukrajině bylo záměrně eskalováno s úmyslem provést státní převrat.

poznámka redakce: text člena organizace Junák je reakcí na stanovisko Výkoné rady Junáka k událostem na Ukrajině.

http://krizovatka.skaut.cz/doporucujeme/8963-dopis-premierovi-a-reakce-vykonne-rady-junaka-na-udalosti-naukrajine/nazory/

Klíčová slova: pravdoláska  | USA  | propaganda  | Rusko
4373 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Chaluhy, třeste se! Bílí dredaři ve skutečnosti šíří rasismus. Taková je dikce nového stupně politické korektnosti (+ foto)Ruské špičky: USA nemají prostředky k nátlaku na politiku RuskaEuroopilec Juncker si užívá za naše peníze! Vůbec se s tím nemazlí. Podívejte se, jak si žije šlechta, poddaníBrutalita francouzské policie. Milovníci demokracie mlčí, není to v Rusku (+ foto)Neuvěřitelná epidemie útoků kyselinou! Policie si neví rady. Další kulturní obohacení Evropy

ePortal.cz

Jan Palach nebyl hrdina. To opravdu neRazítkovací mánie snad nikdy neskončí

euPortal.cz

Migranti položili na koleje dřevěné hole a kameny...Brutalita francouzské policie. Milovníci "liberální demokracie" mlčí, podívejte se na šokující záběry

Eurabia.cz

Horká novinka z USA: Byl zatčen muslim plánující útok na Bilý dům a TrumpaMinistr vnitra: S násilnickými imigranty jsme ve výjimečné situaci, tabu musí stranou !

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

ParlamentniListy.cz

Tydýt. Konec světa! Jaromír Soukup „načural do mraveniště“, Praha šílíA hele: Matěj Stropnický pojednal téma Jan Palach tak, že už do kavárny nevkročí. Už mu myjou hlavu
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny