„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Maďarsko bude bojovat s Bruselem až do odchodu z Evropské unie

Autor: BKP | Publikováno: 25.2.2014 | Rubrika: V BRUSELU
Ilustrace

Premiér Viktor Orban v parlamentu oznámil, že jednou z nejdůležitějších úloh pro rok 2014 je ochrana vládního systému na snížení cen veřejných a komunálních služeb. „Jestliže bude návrh zákona o třetím snížení cen schválen parlamentem, pak od 1. dubna ceny zemního plynu klesnou o 6,5 %, cena elektřiny se v září sníží o 5,7 %, a ceny za topení o 3,3 %,“ řekl Orban a dodal, že vláda bude v Bruselu hájit svou politiku ohledně komunálních služeb.

„Budeme nuceni přijmout výzvu Evropské unie,“ která hrozí Maďarsku sankcemi. „Bruselské nadnárodní korporace, banky a úředníci plánují nový útok proti maďarským rodinám,“ řekl a dodal, že vláda vytvoří všechny podmínky pro činnost nekomerčních poskytovatelů energie. „Nízké platby poskytnou rodinám bezpečnost, a zároveň levná energie udělá zemi konkurenceschopnou v mezinárodním boji o investice. Věděli jsme předem, že rok 2014 bude rokem boje o snížení cen za komunální služby, protože jsme se důsledně drželi daného plánu jako národní strategie.“

Vláda si klade za cíl, aby dodávky energie v Maďarsku byly nejlevnější v Evropě, což ovlivní zaměstnanost, posílí maďarskou společnost a přinese více zahraničních investic. Maďarsko je nyní v lepší pozici než před čtyřmi lety, a jeho produktivnost se neustále zvyšuje. Inflace dosáhla 40letého minima, poplatky za komunální služby začaly poprvé po mnoha desetiletích klesat. Počet zaměstnavatelů se za poslední čtyři roky zvýšil o 25 % a průměrná mzda se zvýšila o 10 %. „Maďarsko se již nebojí a nevyhýbá se sporům, ale bojuje…,“ shrnul Orban.

Zdroj: http://ua-reporter.com/novosti/147278

http://vkpatriarhat.org.ua
 

Klíčová slova: EU  | nacionalismus
4016 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny