„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Střední Východ v Olomouci? Prodělečné Divadlo hudby a pochybný projekt SEFO

Autor: (doc) | Publikováno: 18.2.2014 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Není tomu tak dávno, co velký obhájce a propagátor projektu SEFO, bývalý ředitel Muzea umění pan Zatloukal, opět napadl v tisku kritiky tohoto nanejvýše pochybného projektu. Šlo o snahu postavit zmíněné do pozice notorických stěžovatelů a kverulantů, neustále kritizujích „hodné“ zastupitele města Olomouce, kteří rozhodli o pochybné výměně  Edelmannova paláce za pozemek pana M. Barneta. K záchraně „rodinného stříbra“ města Olomouce přispěla nejen protestní akce občanů, ale na poslední chvíli i rychlý zásah Ministerstva kultury. Svoji roli sehrál i pochybný odhad, který je v současné době předmětem trestního šetření. 

Ve své obhajobě zmíněného projektu vyzdvihl tehdy pan Zatloukal nejen úspory, které prý ušetří radnice na provoz, ale i zvýšení turistického ruchu v Olomouci pomocí jakéhosi „multikulturního centra“.

Tedy předně. Jak pan penzionovaný ředitel sám přiznává, hraje Divadlo hudby léta v kritických podmínkách. Jde především o to, že ať se snaží jakkoliv, stále je pro svoji zbytečnost dotováno z městské pokladny.  Lidé prostě nemají při dnešní životní úrovni na podobné „kulturní“ akce peníze. A tak, i přestože zde bude jakási zahraniční investice, bude město nadále na DH doplácet 8 milionů ročně. Kdyby se zde postavil místo jakéhosi pochybného SEFO dům s pečovatelskou službou, bylo by to rozhodně prospěšnější. A že zde bude multikulturní centrum? Odborníci celého světa dnes varují před vytvářením podobných institucí, které jsou pouze zástěrkou budoucí agresivní expanze afroasijských přistěhovalců do Evropy za účelem podrobení si původního obyvatelstva. Existují o tom nejen odborné studie renomovaných odborníků evropských universit, ale i varovné hlasy politických představitelů našich německých sousedů.

Proč o tom píši? V současné době se opět vynořil návrh zmíněné „Středoevropské fórum“ postavit. Tentokrát přímo z iniciativy olomouckého primátora a poslance parlamentu za ODS pana Novotného. Projekt, možná vymyšlený a řízený pochybnými institucemi, má stát opět na projektovaném místě, avšak světe div se, tentokrát prý na státním pozemku.  Na pozemku, který byl odhadován na 30 milionů korun, a na který prý město ani stát nemá peníze. Odkud se najednou tyto finanční zdroje vynořily? Zmíněný pan Zatloukal ve svých úvahách zašel tak daleko, že ve svém navrhovaném projektu vychází z Muzea holocaustu v Berlíně. Zmenšená replika pomníčku obětem holocaustu před vchodem má prý Čechům připomínat, jak moc ublížili Židům, když nebránili své židovské spoluobčany před esesáckými strážemi, které je odváděly do koncentračních táborů.

V Divadle hudby (Muzeu umění) stále více převládají „kulturní“ akce pořádané židovskými organizacemi  (prý na podporu obětí holocaustu).

Naproti přes ulici stojí katolický kostel p. Marie sněžné. Farář tohoto svatostánku rovněž protestoval proti stavbě, která připomíná součást pražské Staronové synagogy, jako proti cílené náboženské provokaci. Marně, neboť i olomoucký arcibiskup  Graubner vyjádřil svůj kladný názor na tento podezřelý výplod tzv.  židovsko-křesťanské kultury.

Osobně se domnívám, že za celou věcí je zcela jiný zájem než ještě více „zkulturnit“ naše staré kulturní město. Neboť kdo se podívá na obrázek budoucího „kulturního stánku“ zjistí, že svou architektonickou kulturou patří spíše na Střední východ, než do centra evropské kultury.

Klíčová slova: domácí politika
4740 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Dvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!Svět se mění. K lepšímu? Pride 1959 vs Pride 2019Bilderberg! Známe agendu a účastníky letošního setkání šedých korifejů ve Švýcarsku

ePortal.cz

Jestli si u nás Putin někoho platí, tak je to tenhle joudaVrchol barbarství, Palestinci spalují izraelskou zemi

euPortal.cz

Boj sluníčkářů, neomarxistů a elitářů proti vlastencům a normálním hodnotám se přiostřuje. Dokonce napadli nedávno i Ladislava Jakla... Pomozte nám proto prosímVšechny polistopadové vlády bohužel nechaly zbídačit a chátrat českých venkov a zničit české zemědělství

Eurabia.cz

Studie: brutální islamizace v britských věznicíchImigranti v detenčním centru se vzbouřili: chtějí kapesné

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životSilnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosem

euServer.cz

Probíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracieMůže vůle 1/3 občanů přetlačit vůli 2/3 občanů?

ParlamentniListy.cz

Pamatujete intervence? ČNB nyní podle Markéty Šichtařové chystá ještě větší hloupostMoravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny