„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

NE Bruselu – Národní demokracie odstartovala kampaň. Kandidátku povede trio Bartoš, Solis, Skácel

Autor: redakce | Publikováno: 16.2.2014 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Politická strana NE Bruselu - Národní demokracie odstartovala tiskovou konferencí kampaň do jarních evropských voleb a představila své kandidáty včetně lídra.

Ve volbách do Evropského parlamentu se celoevropsky očekává posílení nacionalistických a euroskeptických stran. V České republice ještě donedávna neměli konzervativně a národovecky cítící voliči své politické zastoupení. Vstříc jim proto vychází nový politický subjekt NE Bruselu - Národní demokracie (ND), který chce kromě nich oslovit vůbec všechny eurokriticky smýšlející voliče, kteří nesouhlasí s členstvím ČR v EU.                                                             

"Chceme se připojit k nacionalisticky orientovaným politickým stranám v zahraničí a rozšířit řady jejich zástupců v Evropském parlamentu ve snaze společně rozložit Evropskou unii. Jsme připraveni mluvit se všemi, ať je to Národní fronta ve Francii, UKIP v Británii, Právo a spravedlnost v Polsku, strana Naše Slovensko či maďarský Jobbik," uvedl předseda strany Adam B. Bartoš.                              

Ten také novináře seznámil s celým pětičlenným vedením strany. Místopředsedou strany je Ladislav Zemánek, dalšími členy předsednictva pak František Červenka, Tomáš Kaláb a Petr Žák.

Postoj ND k evropské integraci je radikální. Strana nechce EU reformovat ani pouze oddalovat přijetí eura, jako jiné politické subjekty. Říká jasné NE Evropské unii a požaduje okamžité vystoupení z tohoto uskupení.

"Naše devízou je, že naše myšlení je dlouhodobě konzistentní a naši lidé se osvědčili v boji proti EU jak před deseti lety, kdy vedli kampaň proti vstupu ČR do EU, tak v uplynulých deseti let, kdy stáli tvrdě na nacionalistických pozicích a Evropskou unii nadále kritizovali," uvedl Bartoš, který je zároveň lídrem kandidátky.

Bartoš posledních osm let působil jako novinář v několika redakcích internetových zpravodajských serverů (Aktualne.cz, iDNES.cz, Prvnizpravy.cz), kde se věnoval především domácí politice. Spoluzaložil několik internetových magazínů (například eurabia.cz, freeglobe.cz a další) hájících konzervativní hodnoty a varujících před nebezpečnými idejemi, které přicházejí právě z Evropské unie.                           

Strana podle jeho slov sestavuje kandidátní listinu jako tým vlastenců a osvědčených bojovníků za českou národní věc. K dnešnímu dni zveřejnila první desítku kandidátů a osobně představila první tři.

Dvojkou na kandidátní listině je Daniel Solis. Vystudoval politologii a mezinárodní právo na Vrije Uiniversiteit Brusel. Věnuje se dlouhodobě problematice mezinárodních konfliktů a barevných revolucí. Někdejší zastupitel Prahy 1 a asistent poslankyně PS PČR působil jako lektor komparativní politologie na Vysoké škole mezinárodních a veřejných vztahů, kde nyní vede diplomové a bakalářské práce na téma Sýrie, Kosovo a Malajsie. Věnuje se nezávislé publicistice v oblasti mezinárodní politiky, zahraničních vztahů a konspiračních teorií.                                           

Na třetím místě bude kandidovat Jan Skácel. Jan Skácel je ikona českého nacionalistického hnutí. V současné době předseda Českého hnutí za národní jednotu, s níž ND spolupracuje, je pro mnoho vlastenecky smýšlejících lidí vzorem lásky k vlasti, pevnosti a odhodlanosti. Je to muž výtečných historických znalostí, bývalý politický vězeň, výtečný šachista, bývalý dělník i podnikový právník, rodák z Pardubic, který pochází z podnikatelské rodiny činné v Národně demokratické straně, čímž se stává spojnicí obnovené Národní demokracie s původní stranou Karla Kramáře.                               

Dalšími kandidáty NE Bruselu - Národní demokracie jsou členové předsednictva František Červenka, Ladislav Zemánek, Tomáš Kaláb, a Petr Žák. První desítku doplňují jména písničkáře Tomáše Hameta, předsedy Monarchistického občanského sdružení Davida Hibsche, konzervativního publicisty Michala Kretschmera či podnikatele Radima Lhotáka.                                    

Místopředseda strany Ladislav Zemánek také novináře seznámil s Akčním programem strany pro evropské volby. Ten, i další stranické dokumenty včetně profilů kandidátů, je možné najít na čerstvě spuštěném webu www.nebruselu.cz.                                                            

Předseda strany také novinářům ukázal kopii stanov s razítkem ministerstva vnitra, která potvrzuje, že strana NE Bruselu - Národní demokracie byla řádně zaregistrována už 26. ledna 2014 a odmítl tak spekulace některých novinářů, že jde o stranu, která ještě není státem uznaná.                                      

Pro velký zájem novinářů bylo rozhodnuto o tom, že vedení ND bude pořádat tiskové konference pravidelně obtýden, vždy během pátečního dopoledne.                                                            

František Červenka

člen předsednictva
NE Bruselu - Národní demokracie

 

3298 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Chaluhy, třeste se! Bílí dredaři ve skutečnosti šíří rasismus. Taková je dikce nového stupně politické korektnosti (+ foto)Ruské špičky: USA nemají prostředky k nátlaku na politiku RuskaEuroopilec Juncker si užívá za naše peníze! Vůbec se s tím nemazlí. Podívejte se, jak si žije šlechta, poddaníBrutalita francouzské policie. Milovníci demokracie mlčí, není to v Rusku (+ foto)Neuvěřitelná epidemie útoků kyselinou! Policie si neví rady. Další kulturní obohacení Evropy

ePortal.cz

Právo samozvaných držitelů klíčů a té správné ideologieJan Palach nebyl hrdina. To opravdu ne

euPortal.cz

Česká televize je opravdu dojná kráva? Aneb povánoční dáreček pro Václava MoravceTak to je vtipné. Švédi doufají, že sexuální příručka naučí imigrnty, že znásilňování není správné. Devíti z deseti skupinových znásilnění se dopouštějí imigranti

Eurabia.cz

Vyznavači zvracené morálky - imigrace, multikulturalismus a islamizaceJak muslimové skrývají svou agresivitu za obviňování druhých z perzekuce muslimů

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

ParlamentniListy.cz

Šok. Sbírka na klinikářku, exekutor jí za „camping“ vyměřil skoro půl milionu. I vy můžete přispětPrvní oběť médií. Když to ČT přepálí... Zbožštění Palacha. Halík skončí v pekle. Reakce politiků i lidu na dnešní tragédii. Jen pro silné žaludky
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny