„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

NE Bruselu – Národní demokracie odstartovala kampaň. Kandidátku povede trio Bartoš, Solis, Skácel

Autor: redakce | Publikováno: 16.2.2014 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Politická strana NE Bruselu - Národní demokracie odstartovala tiskovou konferencí kampaň do jarních evropských voleb a představila své kandidáty včetně lídra.

Ve volbách do Evropského parlamentu se celoevropsky očekává posílení nacionalistických a euroskeptických stran. V České republice ještě donedávna neměli konzervativně a národovecky cítící voliči své politické zastoupení. Vstříc jim proto vychází nový politický subjekt NE Bruselu - Národní demokracie (ND), který chce kromě nich oslovit vůbec všechny eurokriticky smýšlející voliče, kteří nesouhlasí s členstvím ČR v EU.                                                             

"Chceme se připojit k nacionalisticky orientovaným politickým stranám v zahraničí a rozšířit řady jejich zástupců v Evropském parlamentu ve snaze společně rozložit Evropskou unii. Jsme připraveni mluvit se všemi, ať je to Národní fronta ve Francii, UKIP v Británii, Právo a spravedlnost v Polsku, strana Naše Slovensko či maďarský Jobbik," uvedl předseda strany Adam B. Bartoš.                              

Ten také novináře seznámil s celým pětičlenným vedením strany. Místopředsedou strany je Ladislav Zemánek, dalšími členy předsednictva pak František Červenka, Tomáš Kaláb a Petr Žák.

Postoj ND k evropské integraci je radikální. Strana nechce EU reformovat ani pouze oddalovat přijetí eura, jako jiné politické subjekty. Říká jasné NE Evropské unii a požaduje okamžité vystoupení z tohoto uskupení.

"Naše devízou je, že naše myšlení je dlouhodobě konzistentní a naši lidé se osvědčili v boji proti EU jak před deseti lety, kdy vedli kampaň proti vstupu ČR do EU, tak v uplynulých deseti let, kdy stáli tvrdě na nacionalistických pozicích a Evropskou unii nadále kritizovali," uvedl Bartoš, který je zároveň lídrem kandidátky.

Bartoš posledních osm let působil jako novinář v několika redakcích internetových zpravodajských serverů (Aktualne.cz, iDNES.cz, Prvnizpravy.cz), kde se věnoval především domácí politice. Spoluzaložil několik internetových magazínů (například eurabia.cz, freeglobe.cz a další) hájících konzervativní hodnoty a varujících před nebezpečnými idejemi, které přicházejí právě z Evropské unie.                           

Strana podle jeho slov sestavuje kandidátní listinu jako tým vlastenců a osvědčených bojovníků za českou národní věc. K dnešnímu dni zveřejnila první desítku kandidátů a osobně představila první tři.

Dvojkou na kandidátní listině je Daniel Solis. Vystudoval politologii a mezinárodní právo na Vrije Uiniversiteit Brusel. Věnuje se dlouhodobě problematice mezinárodních konfliktů a barevných revolucí. Někdejší zastupitel Prahy 1 a asistent poslankyně PS PČR působil jako lektor komparativní politologie na Vysoké škole mezinárodních a veřejných vztahů, kde nyní vede diplomové a bakalářské práce na téma Sýrie, Kosovo a Malajsie. Věnuje se nezávislé publicistice v oblasti mezinárodní politiky, zahraničních vztahů a konspiračních teorií.                                           

Na třetím místě bude kandidovat Jan Skácel. Jan Skácel je ikona českého nacionalistického hnutí. V současné době předseda Českého hnutí za národní jednotu, s níž ND spolupracuje, je pro mnoho vlastenecky smýšlejících lidí vzorem lásky k vlasti, pevnosti a odhodlanosti. Je to muž výtečných historických znalostí, bývalý politický vězeň, výtečný šachista, bývalý dělník i podnikový právník, rodák z Pardubic, který pochází z podnikatelské rodiny činné v Národně demokratické straně, čímž se stává spojnicí obnovené Národní demokracie s původní stranou Karla Kramáře.                               

Dalšími kandidáty NE Bruselu - Národní demokracie jsou členové předsednictva František Červenka, Ladislav Zemánek, Tomáš Kaláb, a Petr Žák. První desítku doplňují jména písničkáře Tomáše Hameta, předsedy Monarchistického občanského sdružení Davida Hibsche, konzervativního publicisty Michala Kretschmera či podnikatele Radima Lhotáka.                                    

Místopředseda strany Ladislav Zemánek také novináře seznámil s Akčním programem strany pro evropské volby. Ten, i další stranické dokumenty včetně profilů kandidátů, je možné najít na čerstvě spuštěném webu www.nebruselu.cz.                                                            

Předseda strany také novinářům ukázal kopii stanov s razítkem ministerstva vnitra, která potvrzuje, že strana NE Bruselu - Národní demokracie byla řádně zaregistrována už 26. ledna 2014 a odmítl tak spekulace některých novinářů, že jde o stranu, která ještě není státem uznaná.                                      

Pro velký zájem novinářů bylo rozhodnuto o tom, že vedení ND bude pořádat tiskové konference pravidelně obtýden, vždy během pátečního dopoledne.                                                            

František Červenka

člen předsednictva
NE Bruselu - Národní demokracie

 

3355 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Člověk málem přišel o hlavu! Zvířeckoprávním aktivistům se protest vymkl z rukou (+ video)Íránský útok na tankery? Japonci zpochybňují americkou a saúdskoarabskou propaganduDvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!

ePortal.cz

Panoptikum na Letné. Babiš může být v kliduÚnos a znásilnění, které otřáslo Izraelem

euPortal.cz

Šokující miliardová kauza Walderode. Benešovy dekrety porušeny. České soudy rozhodly o navrácení majetku rodu s nacistickou minulostíPapež František se omluvil muslimům za agresi křesťanů...

Eurabia.cz

Cikáni pořádají loupežné nájezdy v Itálií již za bílého dne ... Mladý Ital se stal jejich cílem a bojuje o životToto se káže v brněnské mešitě: Židé a Američané jsou nepřátele islámu. Vyzývá se také k džihádu

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životMilióny obětí podvodu s cholesterolem. Vejce a tučná jídla potřebujeme! Impotence a infarkty v důsledku "zdravé výživy? Kudy z toho? Nespoléhejme na vědce, ale na rozum

euServer.cz

Přesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí konto

ParlamentniListy.cz

Pamatujete intervence? ČNB nyní podle Markéty Šichtařové chystá ještě větší hloupostMoravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny