„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Zachrání Superbezdomovec Berlín?

Autor: freeman | Publikováno: 10.2.2014 | Rubrika: V BRUSELU
Ilustrace

Pokud Diakonie odhaduje počet bezdomovců v Berlíně na 11.000; pokud je více lidí bez obydlí, než bylo minulou zimu; pokud tato organizace varuje před kolapsem podpůrných zařízení pro sociálně slabé a stěžuje si na to, v jak obtížné finanční situaci se tato zařízení nacházejí, jak potom mohou lidé tvrdit, že „nám, v Německu, se stále ještě daří dobře?“ Bohaté Německo má tolik lidí, kteří žijí na ulici? Jak je to možné? Co nám to média stále vyprávějí?

 

Dalším znakem toho, že Němci sami sebe obelhávají, je nutnost zahájit podpůrnou akci za tím účelem, aby časopis „Strassenfeger“(Metař), který se prodává v Berlíně na ulicích, byl s to vygenerovat více peněz na pomoc bezdomovcům. Tento časopis, ve spolupráci s reklamní agenturou Scholz and Friends, vymyslel komiksovou přílohu, která by měla stimulovat jeho prodej. Kreslíř Stefan Lenz vytvořil komiksovou postavu, která se nazývá Superbezdomovec, jenž má zvláštní schopnosti a má zachránit Berlín. Pokud musí hlavní město Německa již zachraňovat bezdomovec, pak tedy dobrou noc!

 

Superhrdinové jako Batman či Ironman jsou miliardáři, kteří z výšin svého privilegovaného postavení velkoryse zachraňují společnost od zlých sil. V novém komiksu časopisu Strassenfeger je hrdina tohoto úplným opakem. Jedná se o pobudu, který nemá ani halíř a přežívá jako bezdomovec. Nicméně, díky tomu, že kdesi dopije láhev od piva, objeví se u něho superschopnosti. Možná je toto ten důvod, proč se o tomto superbezdomoveckém komiksu dnes v Berlíně tolik hovoří. Ať už je v tom cokoli, odráží to skutečně bezútěšnou situaci společnosti v Berlíně, v hlavním městě bezdomovců v republice.

 

Ne, v hlavním městě republiky bezdomovců, to je lepší popis, protože celá země chátrá a nic se s tím nědělá. Je jedno, že centra měst pustnou čím dál tím víc, je jedno, že obchody zejí prázdnotou jeden vedle druhého v celých řadách, je jedno, že jsou silnice plné výmolů a pouliční osvětlení přestává fungovat, je jedno, že chybějí peníze už i na školky, na knihovny a na koupaliště. Hlavní věcí je, že lidé mohou sedět před televizními obrazovkami a odreagovávat se od reality prostřednictvím slabomyslného televizního braku.

 

Ano, Německo hloupne, chudne a upadá stále více, stejně jako i všechny ostatní země EU. To je také celý smysl EU, jedná se o zkratku pro evropský úpadek. Jde o to uloupit veškerý národní majetek, aby si politici a byrokraté mohli žít jako na zámku a banky a koncerny dostaly ještě více peněz. Společná měna, euro, důraz zde spočívá na slově „společná“, doposud způsobila v Evropě hrozné utrpení a chudobu a bude to ještě mnohem horší. V mnoha zemích EU je nyní více než polovina mladých lidí bez práce a to je to nejhorší, co může společnost udělat příštím generacím.

 

Co nám to jen všechno ti EU fanatici naslibovali, jak růžová bude naše budoucnost? Unie mělá být, podle nich, rájem, v němž poteče mléko a med, kde všichni občané dosáhnou vysokého životního standardu v bezpečí, svobodě a v těch nejlepších demokratických podmínkách. Přitom EU je kopií SSSR, molochem, jemuž z Bruselu vládne, diktátorským způsobem, nikým nezvolené politbyro, které chce vše regulovat a kontrolovat a chce mít na vše monopol. Zemí, které jsou v krizi, je čím dál tím víc. Tyto země jsou zbaveny svéprávnosti a jsou poté řízeny Trojkou. Státní dluhy jsou astronomické a stále narůstají.

 

Chorvatsko je členem EU ani ne půl roku a již má na krku trestní řízení s Bruselem, protože porušilo rozpočtové směrnice EU. Krize tak začíná v další zemi. Stane se Chorvatsko další zemí, kterou budou muset zachraňovat němečtí daňoví poplatníci? Ale aparátčíkům v Bruselu toto vše stále ještě nestačí a chtějí, čistě z touhy po moci, začlenit Ukrajinu a další země z Východu do EU. Skutečně už asi nemají všech pět pohromadě. Na druhou stranu, jak může být někdo tak hloupý, aby chtěl do takovéto monstrózní unie vůbec vstupovat?

 

Ano, Superbezdomovec bude muset zachránit nejen Berlín, ale mimoto ještě všechny ostatní. Jak hluboko poklesla naše úroveň a naše nároky. Ale měli bychom to brát s humorem, vždyť se jedná pouze o komiksovou postavu. Přitom skutečnými komiky jsou ti, kteří nechtějí vidět realitu a schovávají hlavu do písku. Pokud to půjde takto dál, stanou se bezdomovci i z těch, kteří to nyní považují za nemožné. Pak budou také lovit zálohované láhve v odpadcích a jíst polévky v bezdomoveckých vývařovnách.

 

Lidé nechtějí věřit tomu, že budou brzy zbaveni majetku. Přitom Mezinárodní měnový fond (MMF) již navrhl zvláštní daň z příjmu, aby se pomohlo jednotlivým státům z nesnází. Nyní tento návrh převzala Německá centrální banka a chce zavést povinný poplatek, aby bylo možné zachránit banky. Blíží se nemilosrdné vyvlastnění, aby se systém mohl vymanit ze své dluhové mizérie. Nestalo by se to poprvé. Na Kypru toto již provedli a vybrakovali bankovní účty. Ale klidně spěte dál a věřte tomu, že u nás by k tomu nikdy dojít nemohlo.

 

Muss der Supperpenner nur Berlin retten? Vyšel 31.01. na Alles- schallundrauch.blogspot.co.uk, překlad R.Václav 

Klíčová slova: Německo  | EU
2835 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Chaluhy, třeste se! Bílí dredaři ve skutečnosti šíří rasismus. Taková je dikce nového stupně politické korektnosti (+ foto)Ruské špičky: USA nemají prostředky k nátlaku na politiku RuskaEuroopilec Juncker si užívá za naše peníze! Vůbec se s tím nemazlí. Podívejte se, jak si žije šlechta, poddaníBrutalita francouzské policie. Milovníci demokracie mlčí, není to v Rusku (+ foto)Neuvěřitelná epidemie útoků kyselinou! Policie si neví rady. Další kulturní obohacení Evropy

ePortal.cz

Jan Palach nebyl hrdina. To opravdu neRazítkovací mánie snad nikdy neskončí

euPortal.cz

V minulosti Kliniku podpořil Andrej Babiš a dokonce hrál roli při jakési provizorní užívací smlouvě, za což byl tehdy levičáckými kruhy adorovánTvrdá realita: V Británii díky muslimům 15 útoků kyselinou týdně. Z toho 3/4 v Londýně

Eurabia.cz

Jak muslimové skrývají svou agresivitu za obviňování druhých z perzekuce muslimů Jak potom kvalifikovat chování NATO v Srbsku či v Afghánistánu a některých jeho členů v Iráku a v Libyí?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

ParlamentniListy.cz

Halík mě poslal do pekla. Lituji, že jsem z Putny udělal profesora. Zeman u Soukupa odpálil několik bombBrutální výsměch Jaroslava Plesla „kavárně". TOPiči! Na Soukupa prý budou muset „vyhrabat" rasismus
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny