„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Zachrání Superbezdomovec Berlín?

Autor: freeman | Publikováno: 10.2.2014 | Rubrika: V BRUSELU
Ilustrace

Pokud Diakonie odhaduje počet bezdomovců v Berlíně na 11.000; pokud je více lidí bez obydlí, než bylo minulou zimu; pokud tato organizace varuje před kolapsem podpůrných zařízení pro sociálně slabé a stěžuje si na to, v jak obtížné finanční situaci se tato zařízení nacházejí, jak potom mohou lidé tvrdit, že „nám, v Německu, se stále ještě daří dobře?“ Bohaté Německo má tolik lidí, kteří žijí na ulici? Jak je to možné? Co nám to média stále vyprávějí?

 

Dalším znakem toho, že Němci sami sebe obelhávají, je nutnost zahájit podpůrnou akci za tím účelem, aby časopis „Strassenfeger“(Metař), který se prodává v Berlíně na ulicích, byl s to vygenerovat více peněz na pomoc bezdomovcům. Tento časopis, ve spolupráci s reklamní agenturou Scholz and Friends, vymyslel komiksovou přílohu, která by měla stimulovat jeho prodej. Kreslíř Stefan Lenz vytvořil komiksovou postavu, která se nazývá Superbezdomovec, jenž má zvláštní schopnosti a má zachránit Berlín. Pokud musí hlavní město Německa již zachraňovat bezdomovec, pak tedy dobrou noc!

 

Superhrdinové jako Batman či Ironman jsou miliardáři, kteří z výšin svého privilegovaného postavení velkoryse zachraňují společnost od zlých sil. V novém komiksu časopisu Strassenfeger je hrdina tohoto úplným opakem. Jedná se o pobudu, který nemá ani halíř a přežívá jako bezdomovec. Nicméně, díky tomu, že kdesi dopije láhev od piva, objeví se u něho superschopnosti. Možná je toto ten důvod, proč se o tomto superbezdomoveckém komiksu dnes v Berlíně tolik hovoří. Ať už je v tom cokoli, odráží to skutečně bezútěšnou situaci společnosti v Berlíně, v hlavním městě bezdomovců v republice.

 

Ne, v hlavním městě republiky bezdomovců, to je lepší popis, protože celá země chátrá a nic se s tím nědělá. Je jedno, že centra měst pustnou čím dál tím víc, je jedno, že obchody zejí prázdnotou jeden vedle druhého v celých řadách, je jedno, že jsou silnice plné výmolů a pouliční osvětlení přestává fungovat, je jedno, že chybějí peníze už i na školky, na knihovny a na koupaliště. Hlavní věcí je, že lidé mohou sedět před televizními obrazovkami a odreagovávat se od reality prostřednictvím slabomyslného televizního braku.

 

Ano, Německo hloupne, chudne a upadá stále více, stejně jako i všechny ostatní země EU. To je také celý smysl EU, jedná se o zkratku pro evropský úpadek. Jde o to uloupit veškerý národní majetek, aby si politici a byrokraté mohli žít jako na zámku a banky a koncerny dostaly ještě více peněz. Společná měna, euro, důraz zde spočívá na slově „společná“, doposud způsobila v Evropě hrozné utrpení a chudobu a bude to ještě mnohem horší. V mnoha zemích EU je nyní více než polovina mladých lidí bez práce a to je to nejhorší, co může společnost udělat příštím generacím.

 

Co nám to jen všechno ti EU fanatici naslibovali, jak růžová bude naše budoucnost? Unie mělá být, podle nich, rájem, v němž poteče mléko a med, kde všichni občané dosáhnou vysokého životního standardu v bezpečí, svobodě a v těch nejlepších demokratických podmínkách. Přitom EU je kopií SSSR, molochem, jemuž z Bruselu vládne, diktátorským způsobem, nikým nezvolené politbyro, které chce vše regulovat a kontrolovat a chce mít na vše monopol. Zemí, které jsou v krizi, je čím dál tím víc. Tyto země jsou zbaveny svéprávnosti a jsou poté řízeny Trojkou. Státní dluhy jsou astronomické a stále narůstají.

 

Chorvatsko je členem EU ani ne půl roku a již má na krku trestní řízení s Bruselem, protože porušilo rozpočtové směrnice EU. Krize tak začíná v další zemi. Stane se Chorvatsko další zemí, kterou budou muset zachraňovat němečtí daňoví poplatníci? Ale aparátčíkům v Bruselu toto vše stále ještě nestačí a chtějí, čistě z touhy po moci, začlenit Ukrajinu a další země z Východu do EU. Skutečně už asi nemají všech pět pohromadě. Na druhou stranu, jak může být někdo tak hloupý, aby chtěl do takovéto monstrózní unie vůbec vstupovat?

 

Ano, Superbezdomovec bude muset zachránit nejen Berlín, ale mimoto ještě všechny ostatní. Jak hluboko poklesla naše úroveň a naše nároky. Ale měli bychom to brát s humorem, vždyť se jedná pouze o komiksovou postavu. Přitom skutečnými komiky jsou ti, kteří nechtějí vidět realitu a schovávají hlavu do písku. Pokud to půjde takto dál, stanou se bezdomovci i z těch, kteří to nyní považují za nemožné. Pak budou také lovit zálohované láhve v odpadcích a jíst polévky v bezdomoveckých vývařovnách.

 

Lidé nechtějí věřit tomu, že budou brzy zbaveni majetku. Přitom Mezinárodní měnový fond (MMF) již navrhl zvláštní daň z příjmu, aby se pomohlo jednotlivým státům z nesnází. Nyní tento návrh převzala Německá centrální banka a chce zavést povinný poplatek, aby bylo možné zachránit banky. Blíží se nemilosrdné vyvlastnění, aby se systém mohl vymanit ze své dluhové mizérie. Nestalo by se to poprvé. Na Kypru toto již provedli a vybrakovali bankovní účty. Ale klidně spěte dál a věřte tomu, že u nás by k tomu nikdy dojít nemohlo.

 

Muss der Supperpenner nur Berlin retten? Vyšel 31.01. na Alles- schallundrauch.blogspot.co.uk, překlad R.Václav 

Klíčová slova: Německo  | EU
2908 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Dvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!Svět se mění. K lepšímu? Pride 1959 vs Pride 2019Bilderberg! Známe agendu a účastníky letošního setkání šedých korifejů ve Švýcarsku

ePortal.cz

Jestli si u nás Putin někoho platí, tak je to tenhle joudaVrchol barbarství, Palestinci spalují izraelskou zemi

euPortal.cz

Boj sluníčkářů, neomarxistů a elitářů proti vlastencům a normálním hodnotám se přiostřuje. Dokonce napadli nedávno i Ladislava Jakla... Pomozte nám proto prosímVšechny polistopadové vlády bohužel nechaly zbídačit a chátrat českých venkov a zničit české zemědělství

Eurabia.cz

Studie: brutální islamizace v britských věznicíchImigranti v detenčním centru se vzbouřili: chtějí kapesné

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životSilnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosem

euServer.cz

Probíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracieMůže vůle 1/3 občanů přetlačit vůli 2/3 občanů?

ParlamentniListy.cz

Pamatujete intervence? ČNB nyní podle Markéty Šichtařové chystá ještě větší hloupostMoravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny