„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Satanistické důsledky náboženské svobody, kterou prosazuje Vatikán

Autor: Michal Semín | Publikováno: 2.2.2014 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Když po 3 letech urputných bojů, včetně právních sporů, vyrostl v roce 2012 před budovou státního parlamentu v Oklahoma City pomník, nesoucí desky Desatera, vyvolalo to hněvivou reakci ze strany lidsko-právních organizací a samozvaných strážců náboženské svobody, protestujících proti údajnému zvýhodňování křesťanství před jinými vyznáními.

Společensky vlivný liberální ACLU (Americký svaz pro občanské svobody) podal žalobu, dovolávajíce se 1. dodatku americké ústavy, jejímž cílem je buď odstranění pomníku, nebo jeho doplnění o symboly jiných vyznání. Do doby, než soud rozhodne, se zákonodárci státu Oklahoma zavázali k pozastavení schvalování jakýchkoli stavebních prací, obsahujících náboženské symboly.

Po výnosu soudu však budou muset místní poslanci řešit následující otázku – povolí na půdě parlamentu vztyčit dvoumetrovou sochu Bafometa, navrženou a na Tři krále veřejnosti představenou činovníky Satanského chrámu v Novém Yorku? Satanova podobizna s pentagramem a dvěma usmívajícími se dětmi by měla být umístěna hned vedle desek Desatera.

baf

„Náš monument je oslavou ústavních hodnot svobody náboženského vyznání a projevu,“ uvádějí ve svém oficiálním stanovisku satanisté. „Socha by měla sloužit jako maják, vyzývající k úctě a empatii mezi lidmi. Bude mít i funkční účel – ponese stoličku, umožňující posedět si na kolenou Satanových za účelem inspirace a rozjímání“, píše se dále v stanovisku amerických satanistů. ACLU se za jejich požadavek již otevřeně postavil.

Je možné, že se z církevních kruhů ozve protestní hlas, neboť i pro mnohé koncilové katolíky je myšlenka rovnoprávnosti křesťanství a satanismu ještě stále za hranou toho, co je pro ně přijatelné. Vyznává-li však pokoncilní hierarchie, v rozporu s papežskými encyklikami a praxí předchozích staletí, náboženskou svobodu, chápanou jako požadavek na neutralitu státu ve věcech náboženských, nemělo by nás nikterak překvapit, pokud se nakonec před Bafometovými nároky na veřejné uznání skloní.

http://www.stjoseph.cz/

Klíčová slova: USA  | náboženství  | církev
4743 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Dvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!Svět se mění. K lepšímu? Pride 1959 vs Pride 2019Bilderberg! Známe agendu a účastníky letošního setkání šedých korifejů ve Švýcarsku

ePortal.cz

Jestli si u nás Putin někoho platí, tak je to tenhle joudaVrchol barbarství, Palestinci spalují izraelskou zemi

euPortal.cz

Boj sluníčkářů, neomarxistů a elitářů proti vlastencům a normálním hodnotám se přiostřuje. Dokonce napadli nedávno i Ladislava Jakla... Pomozte nám proto prosímVšechny polistopadové vlády bohužel nechaly zbídačit a chátrat českých venkov a zničit české zemědělství

Eurabia.cz

Studie: brutální islamizace v britských věznicíchImigranti v detenčním centru se vzbouřili: chtějí kapesné

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životSilnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosem

euServer.cz

Probíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracieMůže vůle 1/3 občanů přetlačit vůli 2/3 občanů?

ParlamentniListy.cz

Pamatujete intervence? ČNB nyní podle Markéty Šichtařové chystá ještě větší hloupostMoravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny