„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

To nejdůležitější v roce 2014. Aneb ve vládě získali posty ti nejhorší lidé, co je získat mohli

Autor: Ignác Pospíšil | Publikováno: 25.1.2014 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Stojíme na začátku nového roku a přihlížíme formování nové vlády. Vyhlídky jsou neradostné – navrhovaná podoba vlády vypadá příšerně, nás katolíky v ní (a vlastně ani v Parlamentu) fakticky nikdo nezastupuje a ty nejdůležitější posty obsazují ti nejhorší možní lidé…

Má-li tento rok přinést vůbec něco dobrého, je zapotřebí, aby křesťanští voliči konečně začali věnovat pozornost tomu, co politici dělají (a především ti, co se tváří, že zastupují křesťanské hodnoty). Aby si ujasnili, co je důležité, aby aktivně tlačili politiky a média, aby v těch důležitých věcech podporovali a prosazovali ta správná rozhodnutí. A aby už nikdy a za žádných okolností nevolili ty zákonodárce, co je zklamou.

Vím, že spousta lidí prostě nemá čas podrobně sledovat politiku, i proto jsem si dovolil sestavit zde takový malý přehled klíčových témat i s krátkým a stručným uvedením do situace. Snad to někomu pomůže.

1. Výchova a vzdělávání

První důležitou oblastí (vlastně nejdůležitější, protože v dlouhodobém hledisku ovlivňuje všechny ostatní) je oblast výchovy a vzdělávání. V ní se dnes bojují nejdůležitější boje kulturní války, které jsou ve výsledku mnohem důležitější než nějaké spory o směřování ekonomiky (byť i ty jsou důležité).

Právě školství je oblast, kde se snaží kulturní levice indoktrinací mládeže ovládnout naši budoucnost skrze amorální sexuální výchovu a výchovu ke genderové a politické korektnosti, kde se snaží obrat rodinu o její výchovnou funkci. Právě zde se rozhoduje, jak bude stát výchovně působit na naše děti, a kdo nemá klapky na očích, již dávno pochopil, že výchova prosazovaná státem je čím dál více nepřátelská nejen ke křesťanským hodnotám, ale vlastně ke všem hodnotám a jakékoliv morálně smysluplné výchově vůbec.

Kdo ze čtenářů považuje KDU-ČSL za křesťanskou stranu, měl by si odpovědět na otázku, jak to jde dohromady s faktem, že KDU-ČSL jevila o ministerstvo školství jen minimální zájem. Ano, zmiňovali je občas v přehledech ministerstev, o které mají zájem, ovšem jen na samém konci rozšířenějších seznamů. Podle aktuálně prezentovaných dohod a návrhů koalice tak má ministerstvo školství bez boje připadnout socialistickému senátorovi Marcelu Chládkovi, který coby expert ČSSD pro školství proslul svou podporou uzlovské verze sexuální výchovy a kritikou ministra Dobeše už jen za to, že se vůbec baví se zástupci Výboru na obranu rodičovských práv.

Nepoučitelní křesťanští příznivci KDU-ČSL mi teď jistě sdělí své upřímné přesvědčení, že lidovci ve vládě na Chládka dohlédnou a zajistí, aby na školství příliš neškodil. Nevěřím tomu, byť bych byl velice šťastný, kdybych se mýlil.

2. Právo na život

Oblast práva na život náleží a vždy bude náležet k těm nejdůležitějším tématům, protože tu jde o životy. Těžko, přetěžko může doufat v Boží požehnání země, kde je každoročně se souhlasem státu povražděno okolo dvaceti tisíc nenarozených dětí. Před tím nikdo z nás nemůže zavírat oči.

Ani v této oblasti nemůžeme čekat nic dobrého. Zdravotnictví má rovněž padnout do rukou socialistů, kteří představují skutečnou a nefalšovanou “stranu smrti”. Pokud jde o lidovce, ti o toto ministerstvo zájem opravdu neměli a žádné pozitivní aktivity ve věci umělých potratů se od nich ani nedají čekat. Samozřejmě, před pro-life voliči budou mávat jako zásluhou faktem, že prosadili v koaliční smlouvě závazek o nezavedení euthanasie. To ovšem nebylo zas až tak těžké, neboť zavedení euthanasie neplánovala žádná z vládních stran.

3. Rodina a její práva

Otázka rodiny a jejích práv (a zejména rodičovských práv) je klíčová. Pevně souvisí s otázkou vzdělávání a výchovy a tím pádem i se všemi ostatními. Hraje se zde o samu podstatu rodiny, o právo rodičů rozhodovat o vzdělávání a výchově svých dětí, o “sňatky” sodomitů, o “právo” sodomitských párů na adopce, o ideologii genderu.

Rodina (skutečná rodina) je základ společnosti a čím je slabší, tím je slabší i sama společnost. Rodina je i hlavním přenašečem víry a křesťanských hodnot napříč generacemi. Bohužel ani zde není situace dobrá. Klíčová bude pozice ministra pro lidská práva. Tu má bohužel získat socialista Jiří Dienstbier, který zastupuje “moderní” směr sociální demokracie (tak se říká tomu proudu, který je ještě zvrácenější a více protirodinný, než je socialismus klasický).

4. Antidiskriminační a ostatní lidskoprávní politika

I zde bude hrát hlavní (a nepochybně vysoce zápornou) roli socialista Jiří Dienstbier. Nejde o nic menšího než o pojetí lidských práv, o právo na výhradu svědomí, o svobodu projevu, o právo hlásat křesťanské hodnoty bez rizika uvěznění či ztráty zaměstnání (o tento luxus mnozí křesťané na západ od nás, např. ve Spojeném království, již přišli).

5. Pronásledování křesťanů

I tato otázka je klíčová. A nejde jen o to, že jsme morálně povinni našim pronásledovaným bratrům a sestrám pomoci. Jde třeba i o to, že díky kvótám EU budeme muset přijmout veliké množství imigrantů a je v našem zájmu přijímat křesťanské uprchlíky a ne muslimy, s nimiž mají v Německu, Francii a Skandinávii tak prachšpatné zkušenosti. K tomu jistě bude mít co říci ministr zahraničí, kterým se má stát Lubomír Zaorálek. Představa, že by se tento zuřivý antiklerikál, který s takovým nadšením hrál roli hlavní tváře volební antikatolické kampaně ČSSD, která zneužívala téma “církevních restitucí”, nějak bral o pronásledované křesťany, je vyloženě naivní.

Závěr

Čili to shrňme. Posty nejdůležitější z hlediska křesťanské politiky získali (za nezájmu lidovců) ti nejhorší lidé, co je získat mohli. Přidejme k tomu další smutné zátěže této vlády, jako jsou vážné konflikty zájmů (ministrem financí má být superpodnikatel, ministrem životního prostředí dlouholetý vrcholný manažer v chemickém průmyslu) a velké skvrny na pověsti (“bývalý” kněz s kontakty na teroristy coby ministr kultury) – vzniká zde opravdu už od pohledu příšerná až absurdní vláda, která neslibuje nic dobrého.

Všechny problematické oblasti, o které má mít křesťanská politika zájem, slibují v nejlepším případě stagnaci, v tom horším zhoršení. Proto je zapotřebí, abychom je sledovali a dávali jasně a hlasitě najevo naše požadavky. A abychom v příštích volbách volili podle toho, co se teď bude dít. Abychom volili lépe.

http://cirkev.wordpress.com

Klíčová slova: domácí politika  | Česká republika  | církev  | rodina  | konzervatismus
3148 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

Meghan nedokázala ustát ani sebemírnější kritiku médií, která ji už delší dobu nabádala k pokoře...Čtenáři a přátelé Eportalu, podpořte nás prosím, nebo ukončíme činnost

euPortal.cz

Takže lidi, kteří mají jiný názor, jsou podle pana senátora Drahoše „šmejdi“? Proč si anticivilizační aktivisté připadají užiteční? Práce expertů gender studies má tak vyšší přínos pro národní bohatství než práce energetiků nebo strojařů. Oni tomu opravdu upřímně věří!

Eurabia.cz

Salafitský islám - lidově wahabismusMinistr vnitra: Budou-li na hranicích rychlé azylové procedury, nepotřebujem azylová centra!

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Zelený úděl, Velký skok, kulturní revoluce a Zelení gardistéDalší kapitola v dlouholeté nevyhlášené válce mezi Izraelem a Íránem?

ParlamentniListy.cz

Programátor Cimbál: Šabatová, to byla pohroma. Tohle vše má na krku. Ani se neptejte, kolik to stálo...Xaver promluvil o ČT. Čísla, jména, informace. Na Kavčích horách nebudou rádi, nejen tam
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny