„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Rodí se v České republice síla, která stane v čele odporu proti Bruselu?

Autor: Ladislav Zemánek | Publikováno: 15.1.2014 | Rubrika: V BRUSELU
Ilustrace

Euroskeptici řekli jasné NE Bruselu. A založili novou stranu Národní demokracie. Staví se za ochranu tradičních křesťanských hodnot, zrušení registrovaného partnerství, za zákaz propagace homosexuality i adopce dětí homosexuálními páry, proti potratům a za přísnou kontrolu přistěhovalectví.

V České republice se rodí strana, která se ostře vymezuje vůči Evropské unii, multikulturalismu a pokrokářství. Vznikla 11. ledna na sněmu v Praze z již existující národně konzervativní strany Právo a spravedlnost a nese název „NE Bruselu - Národní demokracie“ (ND). Nově zvolené vedení deklarovalo, že se hodlá účastnit již květnových voleb do Evropského parlamentu.

Strana „má ambici sjednotit všechny protiunijní síly, a nabídne proto jednání všem euroskepticky zaměřeným subjektům. Vedení strany je připraveno otevřít kandidátku dalším politickým stranám, které sdílejí podobné přesvědčení,“ uvádí se v tiskové zprávě. ND vnímá nadcházející volby jako referendum o dalším setrvání v „bruselském vězení národů“ a vyzývá k okamžitému vystoupení z EU.

Radikální program

Obnovení národní svrchovanosti považují národní demokraté za nutnost. Proto jsou i proti členství České republiky v dalších organizacích, které její samostatnost omezují. Odmítají účast v západních vojenských intervencích, které jsou vedeny jen v zájmu USA, případně Izraele, a jež mají vést k rozšíření jejich vlivu do dalších částí světa.

Požadují přísnou kontrolu zahraničních nevládních organizací, potrestání všech politiků, kteří pracují proti zájmům České republiky a jejích občanů, bezodkladné zastavení výprodeje státního majetku do zahraničních rukou s tím, že je třeba získat zpět to, co bylo prodáno. Národní demokracie jednoznačně žádá přísnou kontrolu přistěhovalectví a dlouhodobý pobyt na území ČR podmiňuje ochotou imigrantů přizpůsobit se většinové české společnosti.

Obrana národních tradic

Neméně podstatným bodem programu je ochrana tradičních křesťanských hodnot. Mezi ně patří i obrana rodiny proti rozkladnému vlivu pokrokářů, kteří se ji snaží rozbít. Jedním z nástrojů, které k tomu používají, je homosexualismus. Národní demokraté proto volají po zrušení registrovaného partnerství, po zákazu propagace homosexuality i adopce dětí homosexuálními páry. Stavějí se také proti potratům. Lidský život totiž musí být chráněn od početí až do přirozené smrti.

Strana navazuje na tradici prvorepublikové Národní demokracie, již založil první československý premiér Karel Kramář. Ten byl znám svou náklonností ke slovanským zemím a k Rusku. Podobnou orientaci má i strana současná. Démonizování Ruska odmítá jako ryze účelové. Zatímco Západ vede štvavou kampaň proti údajnému porušování lidských práv a svobod v Rusku, sama Evropská unie omezuje občany jednotlivých zemí v jejich svobodách čím dál víc. I proto národní demokraté požadují maximální svobodu slova, protože za svůj názor nesmí být člověk trestán.

V následujících týdnech hodlá strana představit kandidáty do evropských voleb, rozšířit a zpřesnit svůj program a zahájit řádnou činnost. Možná se tak v České republice rodí síla, která stane v čele odporu proti Bruselu, jenž výrazně sílí napříč evropskými zeměmi. 

www.fragmenty.cz

4486 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Íránský útok na tankery? Japonci zpochybňují americkou a saúdskoarabskou propaganduDvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!Svět se mění. K lepšímu? Pride 1959 vs Pride 2019

ePortal.cz

Naprosto neuvěřitelné vyjádření ministra vnitraRobinson musí zmizet. Je málo pokrokový

euPortal.cz

Temná minulost hraběte Walderode: Pomáhal vytipovat Lidice jako odplatu za atentát na Heydricha? Prolomení Benešových dekretů v den popravy parašutistů. Náhoda, nebo symbol?Totálně odporné. Mladík pod hrozbou smrti musel sledovat, jak mu migrant znásilňuje jeho přítelkyni na výletě v Německu

Eurabia.cz

Syrský “uprchlík” plánoval masakr v kosteleDíky infiltraci bavorských mešit českou antiislamistkou Křížkovou jsme potvrdili propojení pražských islamistů na ty v Mnichově

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životSilnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosem

euServer.cz

Probíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracieMůže vůle 1/3 občanů přetlačit vůli 2/3 občanů?

ParlamentniListy.cz

Profesor Chýla: Milion chvilek se musí na Letné omluvit. S Babišem a EU je to jinak. Mrzí mě přístup mladých„Magor, cvok. Blb? Ne, to není. On je…“ Jaromír Soukup drsně vyjel po novináři. Znáte ho
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny