„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Odborář Dušek tajemně o "americkém" financování KDU-ČSL

Autor: monitor | Publikováno: 8.1.2014 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Bývalý železniční odborář, člen SPOZ a náměstek pardubického hejtmana pro dopravu Jaromír Dušek poukazuje na nejasné financování KDU-ČSL. Tato strana skončila po minulých volbách ve velkých dluzích, které ale splatila a ještě si mohla dovolit velkou kampaň. Kde na to vzala?

Dušek to naznačil v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz, když přišla řeč na náklady na volební kampaň jeho strany SPOZ. Ta si díky volebnímu zisku zajistila od státu 7,5 milionu korun, ale kampaň jí prý stála 25 milionů.

Nic jiného straně ani nezbývá, odpovídá na otázku, zda se podaří splatit všechny závazky. A dotkl se právě finanční situace KDU-ČSL.

"Každý by měl platit své dluhy, ať už je získá kdekoliv. Myslím si, že zrovna tak, jak se ještě nedávno psalo o tom, jak je hodně zadlužená KDU-ČSL, nikdo se dnes neptá, kde sebrala třicet pět milionů a jak je možné, že najednou splatila všechny své dluhy z minulosti. Umím si představit, že to nebudeme dělat stejně, že nebudeme jezdit pro peníze do Spojených států nebo jinam, abychom pak museli každého poslouchat na slovo," uvedl Dušek.

Bělobrádek si jede do USA pro instrukce. Bude rituálně zasvěcen?

Na další otázku redaktora pak zopakoval:

"Někteří si jeho cestu mohou spojovat s tím, aby dostal úkoly, které tu následně bude plnit a možná díky tomu také ta strana získala ty peníze."

Dušek také naznačoval, odkud by peníze mohly přijít. "Zkusme si říct, s kým se setkal za posledních čtyři, pět měsíců nějméně dvakrát a zkusme si pak odpovídat, kdo je důležitější než sestava vlády ve vlastní zemi."

Dušek tím narážel na to, že Bělobrádek loni v prosinci na dlouhé dva týdny v době vrcholících jednání o sestavení vlády klidně odjel na stáž do USA na pozvání amerického ministerstva zahraničí v rámci programu International Visitor Leadership.

Ve Spojených státech se měl sejít například s exkongresmanem Jimem Marshallem nebo Lyn Debevoise, která vede oddělení střední a východní Evropy v Národní bezpečnostní radě, což je poradní orgán amerického prezidenta.

www.prvnizpravy.cz

Klíčová slova: domácí politika  | USA  | Česká republika
3401 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

Ještě v pátek 6. března demonstrovalo v Bruselu několik tisíc mladých lidí v čele s Gretou Thunbergovou za účinnější boj proti klimatickým změnám. Přitom již ke 2. březnu bylo v Evropě hlášeno již 2199 nakažených... Koronavirus jako chřipka, neomarxismus jako mor

euPortal.cz

Řekové našli pod Aténami tunel plný zbraní, zatýkají turecké teroristyČR nezíská dodatečnou víc než miliardu eur z rozpočtu EU, nejedná se o nové prostředky

Eurabia.cz

Koronavirus: USA vyzývají lékaře všech zemí světa, ať v pandemii Covid19 opustí svoji vlast a urychleně jdou léčit AmeričanyNerozumím tomu. EU na nás kašle, NATO na nás kašle, a my stále "plníme závazky vůči spojencům"

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Podpora migrace na západě Evropy kvůli zjevné neochotě migrantů podrobit se omezením, zkomplikuje průběh epidemie. Co se stane, až následná hospodářská krize omezí jejich sociální podporu...Přežije EU pandemii?

ParlamentniListy.cz

Primář Brančík: Koronavirus. Jde o vážnou věc! Je zcela nesmyslné v této situaci vykřikovat něco o lidských právech a právu na volný pohybPolitickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny