„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Odborář Dušek tajemně o "americkém" financování KDU-ČSL

Autor: monitor | Publikováno: 8.1.2014 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Bývalý železniční odborář, člen SPOZ a náměstek pardubického hejtmana pro dopravu Jaromír Dušek poukazuje na nejasné financování KDU-ČSL. Tato strana skončila po minulých volbách ve velkých dluzích, které ale splatila a ještě si mohla dovolit velkou kampaň. Kde na to vzala?

Dušek to naznačil v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz, když přišla řeč na náklady na volební kampaň jeho strany SPOZ. Ta si díky volebnímu zisku zajistila od státu 7,5 milionu korun, ale kampaň jí prý stála 25 milionů.

Nic jiného straně ani nezbývá, odpovídá na otázku, zda se podaří splatit všechny závazky. A dotkl se právě finanční situace KDU-ČSL.

"Každý by měl platit své dluhy, ať už je získá kdekoliv. Myslím si, že zrovna tak, jak se ještě nedávno psalo o tom, jak je hodně zadlužená KDU-ČSL, nikdo se dnes neptá, kde sebrala třicet pět milionů a jak je možné, že najednou splatila všechny své dluhy z minulosti. Umím si představit, že to nebudeme dělat stejně, že nebudeme jezdit pro peníze do Spojených států nebo jinam, abychom pak museli každého poslouchat na slovo," uvedl Dušek.

Bělobrádek si jede do USA pro instrukce. Bude rituálně zasvěcen?

Na další otázku redaktora pak zopakoval:

"Někteří si jeho cestu mohou spojovat s tím, aby dostal úkoly, které tu následně bude plnit a možná díky tomu také ta strana získala ty peníze."

Dušek také naznačoval, odkud by peníze mohly přijít. "Zkusme si říct, s kým se setkal za posledních čtyři, pět měsíců nějméně dvakrát a zkusme si pak odpovídat, kdo je důležitější než sestava vlády ve vlastní zemi."

Dušek tím narážel na to, že Bělobrádek loni v prosinci na dlouhé dva týdny v době vrcholících jednání o sestavení vlády klidně odjel na stáž do USA na pozvání amerického ministerstva zahraničí v rámci programu International Visitor Leadership.

Ve Spojených státech se měl sejít například s exkongresmanem Jimem Marshallem nebo Lyn Debevoise, která vede oddělení střední a východní Evropy v Národní bezpečnostní radě, což je poradní orgán amerického prezidenta.

www.prvnizpravy.cz

Klíčová slova: domácí politika  | USA  | Česká republika
3051 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Íránský útok na tankery? Japonci zpochybňují americkou a saúdskoarabskou propaganduDvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!Svět se mění. K lepšímu? Pride 1959 vs Pride 2019

ePortal.cz

Naprosto neuvěřitelné vyjádření ministra vnitraRobinson musí zmizet. Je málo pokrokový

euPortal.cz

V devadesátých letech probíhal poměrně ostrý boj mezi dvěma skupinami: a) havlisté chtěli všechno rozdat nadnárodním korporacím, b) klausovci chtěli vytvořit vrstvu domácích podnikatelů a národní kapitalismusPokud by nebyl ministrem vnitra Hamáček, tak standardní ministr vnitra by měl po německé vládě požadovat vysvětlení, proč z Německa vyhoštěný imigrant znásilňoval v ČR

Eurabia.cz

Jak Salvini «obrátil» katolické voliče?Africký uprchlík znásilnil šestnáctiletou Češku u Terezína! Multikulturní obohacení dorazilo ze Západu již i k nám ...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životSilnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosem

euServer.cz

Probíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracieMůže vůle 1/3 občanů přetlačit vůli 2/3 občanů?

ParlamentniListy.cz

Milion chvilek: Pravda o Mikuláši MinářoviPápá, Babiši: Horší než Švorcová, smějí se Richardu Krajčovi. Ale padlo také velké překvapení
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny