„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Odborář Dušek tajemně o "americkém" financování KDU-ČSL

Autor: monitor | Publikováno: 8.1.2014 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Bývalý železniční odborář, člen SPOZ a náměstek pardubického hejtmana pro dopravu Jaromír Dušek poukazuje na nejasné financování KDU-ČSL. Tato strana skončila po minulých volbách ve velkých dluzích, které ale splatila a ještě si mohla dovolit velkou kampaň. Kde na to vzala?

Dušek to naznačil v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz, když přišla řeč na náklady na volební kampaň jeho strany SPOZ. Ta si díky volebnímu zisku zajistila od státu 7,5 milionu korun, ale kampaň jí prý stála 25 milionů.

Nic jiného straně ani nezbývá, odpovídá na otázku, zda se podaří splatit všechny závazky. A dotkl se právě finanční situace KDU-ČSL.

"Každý by měl platit své dluhy, ať už je získá kdekoliv. Myslím si, že zrovna tak, jak se ještě nedávno psalo o tom, jak je hodně zadlužená KDU-ČSL, nikdo se dnes neptá, kde sebrala třicet pět milionů a jak je možné, že najednou splatila všechny své dluhy z minulosti. Umím si představit, že to nebudeme dělat stejně, že nebudeme jezdit pro peníze do Spojených států nebo jinam, abychom pak museli každého poslouchat na slovo," uvedl Dušek.

Bělobrádek si jede do USA pro instrukce. Bude rituálně zasvěcen?

Na další otázku redaktora pak zopakoval:

"Někteří si jeho cestu mohou spojovat s tím, aby dostal úkoly, které tu následně bude plnit a možná díky tomu také ta strana získala ty peníze."

Dušek také naznačoval, odkud by peníze mohly přijít. "Zkusme si říct, s kým se setkal za posledních čtyři, pět měsíců nějméně dvakrát a zkusme si pak odpovídat, kdo je důležitější než sestava vlády ve vlastní zemi."

Dušek tím narážel na to, že Bělobrádek loni v prosinci na dlouhé dva týdny v době vrcholících jednání o sestavení vlády klidně odjel na stáž do USA na pozvání amerického ministerstva zahraničí v rámci programu International Visitor Leadership.

Ve Spojených státech se měl sejít například s exkongresmanem Jimem Marshallem nebo Lyn Debevoise, která vede oddělení střední a východní Evropy v Národní bezpečnostní radě, což je poradní orgán amerického prezidenta.

www.prvnizpravy.cz

Klíčová slova: domácí politika  | USA  | Česká republika
2973 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Chaluhy, třeste se! Bílí dredaři ve skutečnosti šíří rasismus. Taková je dikce nového stupně politické korektnosti (+ foto)Ruské špičky: USA nemají prostředky k nátlaku na politiku RuskaEuroopilec Juncker si užívá za naše peníze! Vůbec se s tím nemazlí. Podívejte se, jak si žije šlechta, poddaníBrutalita francouzské policie. Milovníci demokracie mlčí, není to v Rusku (+ foto)Neuvěřitelná epidemie útoků kyselinou! Policie si neví rady. Další kulturní obohacení Evropy

ePortal.cz

Jan Palach nebyl hrdina. To opravdu neRazítkovací mánie snad nikdy neskončí

euPortal.cz

V minulosti Kliniku podpořil Andrej Babiš a dokonce hrál roli při jakési provizorní užívací smlouvě, za což byl tehdy levičáckými kruhy adorovánTvrdá realita: V Británii díky muslimům 15 útoků kyselinou týdně. Z toho 3/4 v Londýně

Eurabia.cz

Jak muslimové skrývají svou agresivitu za obviňování druhých z perzekuce muslimů Jak potom kvalifikovat chování NATO v Srbsku či v Afghánistánu a některých jeho členů v Iráku a v Libyí?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

ParlamentniListy.cz

Tohle je smrtelné. Blíží se k TOP 09. A Petříček do vedení? Ne! Bývalý vysoký funkcionář ČSSD jde do akceRodinu tvoři máma, táta a děti! Senátor Valenta je pobouřen tím, co ČT pustila dětem
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny