„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Studie 9/11 (36) O konspiračních teoriích

Autor: Hledač pravdy | Publikováno: 30.12.2013 | Rubrika: ZA OPONOU
Ilustrace

Popírání oficiální verze teroristického útoku 11. září a vytváření alternativních vysvětlení celé události a nebo jen jejích jednotlivých částí se považují za konspirační teorie. A na základě zkušeností a mnoha zjištění se často konspirační teoretik označuje jako idiot, magor, sociopat, obšoust, fantasta, anti-amerikanista, hysterik neschopný se vyrovnat se ztrátou blízkých, chorý mozek, protestant, paranoik, fanatik, neuctivý k obětem 11.září, šťoural, který se rýpe stále v minulosti, nebezpečný psychopat, potenciální vrah, mohl by i nějakého domnělého původce spiknutí napadnout a zabít ho. A za konspiračního teoretika se dá považovat v podstatě každý člověk, kdo jakýmkoliv způsobem zpochybňuje oficiální verzi 11. září.

 

Zde je komentář velmi populárního, mediálně známého Mudr. Cimického ke konspiračním teoriím, ve kterém tvrdí, že konspirační teorie šíří vyšinutí jedinci – http://vera-tydlitatova.eblog.cz/jiri-bob-asher-cimicky-konspiracni-teorie-siri-vysinuti-jedinci. Mimochodem Mudr. Cimický je básník, prozaik, překladatel, psychiatr, bývalý primář rehabilitačně resocializačního oddělení Psychiatrické léčebny Bohunice, prezident České sekce Mezinárodní frankofonní psychiatrické asociace, člen Francouzské psychiatrické společnosti, člen Obce spisovatelů, člen Obce překladatelů, člen Syndikátu novinářů, a také bývalý důvěrník STB s evidenčním číslem 46485 a s krycím jménem Pinel.

 

Zde je naprosto skvělý článek pana Bartoše o konspiračních teoriích – http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/879-konspiracni-teorie-kdo-je-tady-prostoduchy-.aspx. I mnohé komentáře k tomuto článku jsou velmi zajímavé a trefné. Také zde je zajímavý článek – http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2473-studie-konspiracni-teoretici-jsou-zdravi-a-ti-vladou-zmanipulovani-jsou-potrhli-a-nepratelsti.

 

Americký prezident Franklin D. Roosevelt kdysi řekl – ,,V politice se nic neděje náhodou, jestliže se něco stane, můžete si být jisti, že to tak bylo naplánováno.“

 

Bývalý britský ministr financí a obrany Denis Healey prohlásil – ,,Světové události se nedějí náhodně, jsou zorganizovány, ať se to již týká národních otázek nebo obchodu, a většina z nich je zinscenována a řízena těmi, kdo tahají za šňůrku u měšce.“

 

Bývalý poradce prezidenta Ronalda Reagana a jeden ze zakladatelů tzv. reagonomiky Paul Craig Roberts vysvětloval, že slovo “konspirační teorie“ prodělává neustále významový posun, kdy konspirační teorie už neznamená jen událost vysvětlená konspirací, ale už i jakékoliv vysvětlení nebo i fakt, který se na krok uchýlil od vládního vysvětlení a vysvětlení pasáků vládních médií. Jako příklad uvedl, že on-line vysílání ruské televizní stanice RT (Russia Today) byla dána na roveň konspiračním teoriím ze strany listu New York Times jednoduše proto, že RT referovala o zprávách a názorech, o kterých New York Times nereferoval a které americká vláda neschválila. Jinými slovy, jakmile se pravda stane vládě a jejímu ministerstvu propagandy nepohodlnou, tak se pravda redefinuje jako konspirační teorie, tedy absurdní a směšné vysvětlení, které bychom měli ignorovat. V dnešní Americe a ve vzrůstající míře po celém západním světě se skutečná fakta a pravdivá vysvětlení vykazují do hájemství potrhlostí. Jen lidé, kteří věří lžím, jsou sociálně schváleni a akceptováni jako vlastenečtí občané, tvrdí P. C. Roberts, který si stěžoval na to, že opačný než oficiální názor na problematiku 11. září se do amerických oficiálních médií vůbec nedostane.

 

Bývalý agent CIA Michael Hasty prohlásil – „Kdykoli slyším, že někdo shazuje zajímavé teze tím, že se jedná o konspirační teorie, obvykle to znamená, že se někdo dostal k pravdě až příliš blízko.“

 

Kanadský filozof, spisovatel, literární kritik a mediální teoretik, Marshall McLuhan kdysi prohlásil – ,,Jen malá tajemství je potřeba chránit, ta velká chrání nedůvěřivost veřejnosti.“

 

Kdysi J. Edgar Hoover, první a nejdéle sloužící ředitel americké agentury FBI řekl památnou větu – ,,Individuum je hendikepováno v momentě, kdy se setká s konspirací tak monstrózní, že nemůže uvěřit tomu, že existuje.”

 

Je docela možné, že termín “konspirační teorie“ byl cíleně vytvořen a nebo zneužit určitými mocenskými kruhy k diskreditaci pro ně nepohodlných pravd a lidí, kteří pravdu hledají. Podle politologa Lance deHaven-Smithe tento termín vynalezla a do širokého oběhu zavedla CIA, aby očernila a pomluvila lidi kladoucí otázky o vraždě JFK – „Kampaň CIA za popularizaci termínu “konspirační teorie“ a za přetvoření víry v konspirace v předmět zesměšňování a nepřátelství musí být bohužel považována za jednu z nejúspěšnějších propagandistických iniciativ všech dob.“ Termín “konspirační teorie“ funguje mnohdy skoro jako hypnotizující čarovná formulka či zaklínadlo sloužící pro manipulaci a umrtvení lidské mysli a k vymývání mozků (zde zajímavé články – http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2972-bbc-nejhorsim-protivnikem-demokracie-jsou-konspiracni-teoretici, http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/10885-nove-studie-to-konspiracni-teoretici-jsou-zdravi-a-ti-vladou-osaleni-jsou-potrhli-a-nepratelsti.aspx).

 

Některé konspirační teorie jsou opravdu bláznivé a silně přitažené za vlasy, i když to ještě nutně nemusí znamenat, že jsou zcela nepravdivé. Je však ale možné, že některé tyto bláznivé, ujeté a vlastně falešné konspirační teorie šíří právě strůjci konspiračních spiknutí a to proto, aby zdiskreditovali všechny ostatní konspirační teorie, tedy i ty pravdivé. Je nutné umět se v konspiračních teoriích ale i v oficiálních verzích daných událostí zorientovat, a naučit se rozlišit a rozpoznat, která konspirační teorie je postavena na vodě a která na opravdových faktech, důkazech, indiciích, atd.

 

Přesto bohužel překrucováním faktů, nesmyslnými vysvětleními či hypotézami, uváděním nesprávných údajů, atd., věrohodnosti konspiračních teorií mnohdy velmi škodí sami konspirační teoretici, avšak zrovna tak věrohodnosti oficiálních verzí často velice škodí sami zastánci oficiálních verzí.

 

Také existují jedinci, kteří konspiračními teoriemi přímo žijí, pomalu v každé události a za každou státní či jinou institucí vidí konspirační spiknutí. Toto je však již nebezpečné, zejména psychicky, ale i duchovně a také to člověku brání vidět svět kolem sebe objektivně, reálně a rozumně. Takovéto extrémní a přehnané vytváření obzvláště šílených konspiračních teorií též škodí podkopáváním důvěryhodnosti a vážnosti pravdivých zjištění a tvrzení mnohých upřímných lidí v jejich upřímné snaze o nalezení skutečné pravdy. Následně si také mnoho lidí pomyslí, že většina nebo dokonce všechny konspirační teorie jsou nesmyslné a nepravdivé, což je může odradit od dalšího zkoumání daných událostí a snahy nalézt pravdu, a nadále mohou polopravdivým či nepravdivým oficiálním verzím pod tlakem vládních a mediálních psychologických manipulací nekriticky uvěřit.

 

Mnoho lidí také věří oficiálním verzím určitých událostí, neboť nemají možnost dobrat se k mediálně nezveřejněným informacím, které s nimi souvisejí. Avšak jsou i tací, kteří přestože tuto možnost mají, tak podezřelé okolnosti, které mnohdy jednoznačně oficiální verzi zpochybňují či vyvracejí, považují za nesmyslné konspirační teorie a nadále slepě věří oficiální verzi. Může tomu být i proto, že chtějí za každou cenu zůstat tzv. korektní, a nechtějí se před veřejností v médiích či před svými kolegy, atd., zdiskreditovat tím, že by byli považováni za konspirační teoretiky. Zde je vhodné dodat, že člověku by vždy mělo více záležet ne na tom, co si o nich myslí lidé, ale na tom, co si o nich myslí Bůh a také by jim mělo záležet na pravdě.

 

Neschopnost některých lidí uvažovat objektivně a zdravým rozumem o jistých událostech v nich může vytvořit fixní ideu, že všichni, kdo jakýmkoliv způsobem zpochybňují oficiální verze těchto událostí, vlastně jen vytvářejí nesmyslné konspirační teorie, a tím i určitá mediálně nezveřejněná fakta, důkazy, indicie, výpovědi, budou považovat za konspirační teorie, byť by zcela evidentně vyvracely oficiální verzi dané události.

 

Svým způsobem to jsou jako dvě strany jedné mince. Na jedné straně hrozí nebezpečí fanatického vytváření všelijakých konspiračních teorií, které může přerůst až do určitého negativního psychického i duchovního stavu a neobjektivního paranoidního vnímání okolního světa, na druhé straně hrozí nebezpečí slepé bezmezné víry v mnohdy nepravdivé oficiální verze a rezolutního odmítání možnosti alternativních vysvětlení a konspiračních spiknutí, což může vést k přehlédnutí případných přicházejících událostí nebo změn, které mohou být ekonomicky, politicky či duchovně negativní a nebezpečné. Pokud se člověk chce těmto dvěma extrémům vyhnout, dobrat se pokud možno co nejblíže k pravdě a vidět svět reálně, musí se naučit pohybovat se v podstatě na hraně této mince, k čemuž je však potřeba dokázat se dívat na všechny strany otevřenýma očima, vše hodnotit objektivně, používat zdravý rozum, a předně důvěřovat Bohu a spoléhat na vedení Duchem Svatým, neboť jedině toto může člověka nejspolehlivěji ochránit před nebezpečím jedné či druhé strany mince.

Klíčová slova: USA  | zednáři  | tajné služby  | terorismus  | 11/9  | psychologické operace  | propaganda  | ilumináti
4257 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

Náhle však tito naivnější občané nevěřícně zírají, že na zbožštěném Západě, kam jsme si zvykli obdivně vzhlížet, se kácejí další sochy. Už neobstojí ani Kryštof Kolumbus či dokonce ani Winston Churchill...Sluníčkáři chtějí vyvolat anarchii a urychlují svou revoluci a totální převzetí moci. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikne

euPortal.cz

Chtěl bych vidět tu reakci, kdyby někdo napsal, že na „černých životech nezáleží“...Maďarský Viktor Orbán nechápavě lamentoval nad tou „bouří násilí“ zachvacující Západní města, zatímco policie je označována za „rasistickou“ a ponižována

Eurabia.cz

Orbán nebude kvůli EU riskovat životy občanů!Čestný předseda TOP09 Schwarzenberg šíří desinformace a lži o běloších a černoších v USA

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Patrušev, Putin a PandemieMožná s těmi pomníky zbourají i naši civilizaci. Pokrokáři s naší evropskou civilizací hodlají zatočit stejně jako tenkrát Lenin

ParlamentniListy.cz

VIDEO „Do ha*zlu, migranti!“ Český kamioňák ve Francii unikl z léčky. A natočil policejní zátah„Inženýre Zemane!“ Vaši voliči by se měli omluvit! Hřebejk, Drahoš, Czernin a další jsou velmi nazlobení
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny