„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Přemety pravdy a lásky: od Srebrenice k Prunéřovu

Autor: Pavel Křivka | Publikováno: 4.1.2011 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Někdy v únoru 1990 vystoupil tehdejší československý president Václav Havel před Kongresem Spojených států amerických a mj. uvedl, že po zániku Varšavské smlouvy je na řadě zrušení NATO. Později z takového záměru tak nějak sešlo a ani onen projev není vůbec snadné dohledat. Václav Havel se z pacifisty překvalifikoval na „humanitárního bombometčíka“ a v roce 1999 za ohlušující propagandistické kanonády hlavních českých médií Českou republiku do NATO zavlekl, a to pouhých 10 dní předtím, než tato organizace rozpoutala agresi proti Jugoslávii. Od té doby byla Česká republika díky svému členství v NATO zatažena do řady dalších konfliktů a samotná severoatlantická smlouva se upravila tak, aby již nikdo nepropadal bludům a nemyslel si, že NATO je nějaké obranné společenství.

Méně známo je, že obdobný názorový přemet učinil i jiný oddaný „pravdoláskař“, do nedávna předseda Strany zelených, RNDr. Martin Bursík. Tento další ctitel válečné štváčky Allbrightové na konci devadesátých let kupodivu netrpěl záchvaty odpovědnosti za světové podnebí, jaké dnes předvádí v Poslanecké sněmovně a v médiích např. v souvislosti s přestavbou elektrárny Prunéřov. Když byl poprvé ministrem životního prostředí v letech 1997-1998, po celou dobu svého působení v úřadě úspěšně blokoval projekt na výstavbu obecní výtopny na biomasu v  Roštíně v okrese Kroměříž. Situace v resortu byla tehdy taková, že neomezeným vládcem Státního fondu životního prostředí byl ing. Aleš Vychodil, který většinu prostředků fondu směroval do „plynofikace obcí“. Tu a tam šel nějaký ten milión na kanalizace a čistírny odpadních vod. Nějaké obnovitelné zdroje nebo ochrana klimatu? Ani náhodou. Dá se jen spekulovat, zda tehdejší ředitel SFŽP byl či nebyl na výplatní listině plynárenských podniků, jak se domnívali autoři roštínského projektu. Po třech letech, v roce 2000, byl pan Vychodil ministrem Kužvartem odvolán a projekt výtopny na biomasu se v Roštíně po třech letech zdržování konečně realizoval, i když pro obec za nepříliš výhodných finančních podmínek v porovnání s jinými dotovanými projekty (půjčka místo dotace).

http://www.mesto-kromeriz.cz/dokumenty/Prezentace_BEC.pdf

Pan poslanec Bursík tedy osobně nese plnou odpovědnost za emise zhruba 5 tisíc tun oxidu uhličitého, které by nevznikly, pokud by se zmíněný projekt realizoval ihned po podání žádosti. Něčím takovým se možná u nás už žádný další propagátor ochrany klimatu pochlubit nemůže. Opět lze jen spekulovat, jaká že výplatní listina vedla u někdejšího předsedy Strany zelených k tak radikální změně postoje.

Existuje určitá naděje, že volby do Sněmovny v květnu 2010 vliv „pravdy a lásky“ v české politice omezí. Partička pražských elitářů, restituentů a „intelektuálů“, která slouží jen zahraničním a svým osobním zájmům, možná zůstane bez významnějšího vlivu na správu země. Samozřejmě jen za předpokladu, že voliči nenasypou většinu lístků tzv. pravicovým stranám, které jsou těmito lidmi zhusta infiltrovány. Jde zejména o stranu recyklovaných politiků TOP09, v níž „pravdoláska“ řádí až kimirsenovským způsobem – viz zvolení předsedy většinou 99 % hlasů. S možným poklesem vlivu lidí z okolí bývalého presidenta Havla stoupnou i šance na odhalení podvodů a lží, které tyto osoby s velkou podporou většiny médií pořád dokola vytrubují. Údajnými osmi tisíci mrtvými ve Srebrenici počínaje a klimatickým švindlem konče.

psáno v lednu 2010

krivka.bigbloger.lidovky.cz

5680 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny