„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Bělobrádek si jede do USA pro instrukce. Bude rituálně zasvěcen?

Autor: Adam B. Bartoš | Publikováno: 10.12.2013 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Když ČSSD čekala na to, jak vyřeší svůj vnitrostranický spor a vyjednávání o vládě kvůli tomu stála, předseda KDU-ČSL toto zdržení kritizoval. Nyní se jednání rozeběhla a čekat se bude pro změnu na něj - na 14 dní odlétá do USA.

Většina mainstremových médií rozebírá to, že pozvání od Američanů přišlo v nevhodnou chvíli a spekuluje o tom, da jaké míry jde o soukromou akci Pavla Bělobrádka a zda mu tedy klást čtrnáctidenní výpadek za vinu.

Co ale většina médií - zřejmě cíleně - přehlíží, je vůbec ten samotný fakt, že Bělobrádek někam do USA, navíc v tak závažné chvíli, cestuje.

Pojďme se zamyslet, co tato skutečnost může znamenat pro naši politickou scénu.

Předně to, že koalice je už upečena. Pokud se Američané rozhodli "nabrífovat" Bělobrádka, pak to znamená, že s ním počítají a že počítají s takovou formou koalice, kde by KDU-ČSL hrála jistou roli.

Bělobrádek byl zřejmě jediný, komu přesné instrukce od Američanů chyběly - vždyť Bohuslav Sobotka je americkým koněm už řadu let, přes Jiřího Pehe a další je poslušnou loutkou rocefellerovských zájmů. Podle informací redakce má už stáž v USA dávno za sebou.

Andrej Babiš je případ sám pro sebe - pokud je pravda, že byl pro změnu koněm Marka Davida Riche, americko-židovského magnáta těžkého kalibru, pak snad ani školení v USA nepotřebuje. A Bělobrádek si ho odbyde do konce roku. Čeká nás tedy opět proamerická vláda, jak jsme už od "sametu" zvyklí.

Zarážející ovšem je, s jakou hrdostí se Bělobrádek ke svému proškolení v USA hlásí. Když mu média vytýkají, že bude při důležitých jednáních chybět, vymlouvá se, že jde o prestižní záležitost a jmenuje, s kým vším se v USA prý sejde. Být na jeho místě, raději bych vše tutlal, protože jet si pro rozumy do Ameriky sice patří k dobrému bontonu zdejších politiků, ale lid to nerad vidí. To ale Bělobrádek nedokáže pochopit či je nad to povznesen.   

Bělobrádek je tak dalším důkazem toho, že ti, kdo jsou vyhlédnuti a dosazeni do role budoucích elit, procházejí předtím důkladnou americkou přípravou. Je pak otázka, do jaké míry je jejich následné politické chování výsledkem jejich vlastního svobodného uvažování či důsledkem uzavřených dohod a pravidelného instruování ze strany cizí mocnosti.

O stážích v USA už redakce informovala několikrát, naposledy v souvislosti s pražskou vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou. Redakce chystá větší materiál na téma českých veřejných činitelů na amerických stážích.

Lenka Bradáčová promluvila o své stáži v USA

Bělobrádkova urychlená návštěva v USA také může mít podle jeho kritiků další rozměr - může jít o vykonání iniciačního rituálu, kdy je Bělobrádkovi nabídnuto členství v řádu svobodných zednářů či jiné tajné organizace. Podobné zasvěcení v cizině údajně prodělal i Václav Havel a vůbec většina vrcholových politiků je podle odborníků na tajné společnosti členem ne tuzemských, ale právě zahraničních lóží, čímž se zajišťuje jejich spolehlivější řízení ze strany zahraničí, než kdyby byli ponecháni v domovských lóžích.

www.prvnizpravy.cz

Klíčová slova: domácí politika  | USA  | zednáři  | Česká republika  | demokracie
7744 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

O stálosti a pomíjivosti v době koronaviruKoronavirus jako chřipka, neomarxismus jako mor

euPortal.cz

V Evropě bude čím dál větší nedostatek čerstvého ovoce a zeleniny. Bodejť by nehrozil nedostatek zeleniny, když naše země není potravinově soběstačnáSkutečně vidíme, že prakticky neexistuje žádná oblast současné koronavirové pandemie, kde bychom nenašli otisky všudypřítomného Billa Gatese...

Eurabia.cz

Globalizace musí skončit - bude to tvrdý boj s Bruselem a globálními oligarchyLiberální totalita je základem ideologie EU. Původní Evropané jsou úhlavními nepřáteli této diktatury

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

ČT v nejvyšším vzepětí své nestrannosti. Zatím vystoupili herec Mádl, kněz Halík, sportovec Hašek a dramatik Svěrák. Další podobní jsou připraveni...Pomoc Ruska a nepomoc NATO a EU Itálii...

ParlamentniListy.cz

Minářův řečník z Václaváku vymyslel, jak restartovat Česko. Šichtařová se jen chytala za hlavu, jaké nesmysly to sepsalOkamura vytáhl výbušnou věc: Maláčová mi přímo řekla, že těmto lidem nepomůže. A byl u toho i Babiš...
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny