„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Umlátil k smrti pedofila, co mu chtěl znásilnit dceru. Gratulujeme

Autor: odjinud | Publikováno: 7.12.2013 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

 

Ne, bohužel to není zpráva z Čech. That's Texas! Dle texaských zákonů otec plně využil svých práv, když Jesúse Moru Florese umlátil pěstmi k smrti poté, co osahával jeho malou dceru.

O případu před rokem informoval také iDNES, ovšem dle mého názoru poněkud zmatečně a nepřesně. Je to škoda, protože jde o ukázku příkladné práce justice v prospěch občana. Konečný rozsudek byl navíc vynesen teprve před pár dny. 

O co tedy vlastně přesně šlo?

Mladý otec z farmy v Lavaca County, jehož jméno nebylo zveřejněno z důvodu ochrany malé holčičky (už tady se pozastavme... jméno otce, který v sebeobraně zabil, nebylo zveřejněno z důvodu ochrany jeho dcerky – jméno pedofila zveřejněno bylo, stejně tak jeho tvář), poslal své dvě děti, syna a dcerku, krmit slepice.

Za chvíli však přiběhl chlapec za otcem zpět, sám. Otci řekl, že jeho pětiletou sestřičku chytil „nějaký pán“ a odvedl ji pryč. Otec se vydal svou dcerku hledat, když uslyšel z nedaleké opuštěné chaty její křik. Vtrhl dovnitř, kde sedmačtyřicetiletý zemědělský dělník Jesús Mora Flores dívku právě svlékal a osahával. Holčička už byla téměř nahá.

Otec v záchvatu vzteku začal do Florese bušit a tvrdými ranami do oblasti krku a hlavy jej usmrtil. Potom zavolal na 911. Floresovi už však nebylo pomoci a byl prohlášen za mrtvého. Holčička byla převezena do nemocnice a forenzní důkazy i její výpověď potvrdily otcovu verzi.

Šerif okresu Micah Harmon od začátku otci vyjadřoval pochopení. Krátce po případu se vyjádřil, že „máte právo bránit svoji dceru“. A dle texaských zákonů i smrtící silou.

Otec nikdy nebyl vzat do vazby. Poté, co byl případ vyšetřen, šerif prohlásil, že není ochoten vznést proti otci obvinění a o vině rozhodne porota. Ta rozhodla na základě vyšetřování jednoznačně pro nevinu.

Obyvatelé malého městečka, odkud rodina pochází, se shodli na tom, že muž si smrt zasloužil. Rodinný přítel Mark Harabis (dle příjmení by to mohl být potomek krajánků) prohlásil, že by byl pravděpodobně ještě brutálnější.

Nejsem si jistá, jak by případ dopadl v ČR. O přiměřenou sebeobranu totiž rozhodně nešlo, pedofil nebyl ozbrojen a otci nekladl odpor. Ale nejsem odborník na právo, tudíž to přenechám s radostí jiným, budu ráda, pokud se k tomu někdo v diskusi vyjádří.

Tak alespoň pogratulujme Texasu k dobrým zákonům, šerifům i soudcům.

http://lucieamaliesulovska.blog.idnes.cz

Klíčová slova: USA  | rodina  | Homosexualismus  | pedofilie
4435 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

Ekonomický pád bude větší, než vláda tušíJe to neskutečné, jak je lidstvo nepoučitelné. Posledních sto let to zkoušelo znovu a znovu. Socialismus tuhle a onde, tudy a jinudy. Vždycky se spálilo

euPortal.cz

Migrační lež v záři koronaviru a lenost dekadentního Západu. Kde je ekonomický přínos migrantů? Rychle pryč z Evropské unieSalvini: EU je doupě zmijí a hyen. Epidemie změnila myšlení Italů. Solidarita na bruselský způsob

Eurabia.cz

Děsivé svědectví z Řecka. Muslimští uprchlíci ze rabují a kradou co mohouFeminismus zabíjí

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Pražská špína se vypořádala s maršálem, který Prahu uchránil před osudem VaršavyČT v nejvyšším vzepětí své nestrannosti. Zatím vystoupili herec Mádl, kněz Halík, sportovec Hašek a dramatik Svěrák. Další podobní jsou připraveni...

ParlamentniListy.cz

Lidi jsou spodina? Ne! udeřil Okamura na TOP 09. A rozbalil to proti EU: Vytáhl zlé věciTotální vynadání novinářům. Kvůli Prymulovi: „Co to píšete? Vždyť to je jinak“
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny