„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

USA pomáhají teroristům. Proč? Není Sýrie jen nevinnou obětí předhozenou na oltář rodícího se nového řádu?

Autor: Ladislav Zemánek | Publikováno: 25.11.2013 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

U syrských povstalců byly objeveny chemické zbraně. Přesto si Obamova vláda vede svou a dál volá do boje za svržení legitimní Asadovy vlády. Teď už snad musejí ztrácet své iluze i největší zaslepenci.

Syrský konflikt stále zůstává jedním z hlavních témat těchto dnů. Už před více než měsícem jsem se mu na stránkách Protiproudu věnoval a varoval jsem před tím, že Američané se chystají k aktivní pomoci povstalcům. Upozornil jsem, že využijí jakékoli záminky k tomu, aby svou akci (bezletovou zónu, dodávky zbraní či přímou vojenskou podporu) uskutečnili. A že klidně využijí záminky falešné.

 

Povstalci převáželi do Sýrie sarin

Takovou záminkou může být použití chemických zbraní vládními vojsky. Musím jen zopakovat svá slova o tom, že syrská vláda nemá nejmenší důvod takové zbraně používat a že případné použití je naopak výhodné pro povstalce, protože povede k zahraniční pomoci těmto teroristům. A tak ani nepřekvapuje zpráva, že v Turecku zadrželi syrské povstalce, kteří do své země převáželi sarin, tedy vysoce toxickou kapalnou látku. Ta se používá jako nervově paralytická chemická zbraň.

Zatímco americká vláda má jasno a burcuje mezinárodní společenství, aby svrhlo zločinnou vládu Bašara Asada s odkazem na to, že proti svým lidem používá chemické zbraně, odborníci z OSN opatrně připouštějí, že pro to neexistují žádné důkazy. Přesto se 14. června podařilo Radou OSN protlačit zcela neobjektivní rezoluci, jež míří proti legitimní Asadově vládě. Ruské ministerstvo zahraničí ji odmítlo a upozornilo na to, že byla účelově iniciována USA, Velkou Británií, Tureckem, Katarem, Kuvajtem a Spojenými arabskými emiráty.

 

„Přátelé Sýrie“ jednali pod dohledem Kerryho v Kuvajtu

To jsou země, které se nejhlasitěji zasazují o podporu zločinných povstalců. Šéf turecké diplomacie na konferenci Národní koalice opozičních a revolučních sil, která se v květnu konala v Istanbulu, přislíbil syrské opozici plnou podporu. 22. června se v Kataru sešli „přátelé Sýrie“ v čele s americkým ministrem zahraničí Johnem Kerrym a katarským premiérem.

Zatímco Kerry vyjádřil znepokojení z úspěchů syrských vládních vojsk, premiér prohlásil, že je nutné do druhé ženevské konference dosáhnout v Sýrii „rovnováhy sil“. Přeloženo do normální řeči to bezpochyby znamená vyzbrojit teroristy západními zbraněmi a co nejvíce jim pomoci. Tomu by napovídala i tajná část schůzky, na níž se debatovalo o nutnosti změnit situaci v Sýrii.

 

Teroristé si kladou podmínky

Snad největším propagátorem agrese proti Asadově vládě je právě John Kerry. Ten v rozporu s dohodami uzavřenými během své návštěvy v Moskvě začal otevřeně hovořit o zavedení bezletové zóny, což vyvolalo pochopitelnou nelibost ruské strany. Rusko obvinilo západní spojence, že upřednostňují vlastní zájmy nad co nejrychlejším zastavením bojů a řešením kritické situace v zemi. A má pravdu!

Rusové rovněž tvrdě zkritizovali rozhodnutí Národní koalice opozičních a revolučních sil Sýrie, že se nebude ženevské mírové konference účastnit. Syrští teroristé jdou dokonce tak daleko, že si kladou podmínky pro to, aby milostivě ráčili na půdě mezinárodního společenství řešit krvavý konflikt, jejž sami vyvolali. I když ono je to vlastně naprosto logické. A nemělo by nás to nijak překvapovat. Teroristům se nelíbí, že legitimní vládě pomáhá Írán a libanonský Hizballáh. 

 

CIA je na místě a pomáhá 

No a co má být? Vždyť v řadách povstalců aktivně bojují izraelští vojáci a kromě nich také lidé napojení na různé teroristické organizace v čele s Al-Káidou. Před několika dny Rada bezpečnosti OSN zařadila mezi teroristické organizace další ze skupin, které povstalcům pomáhají, skupinu Džabhát al-Nusra. Ta už stihla provést řadu teroristických útoků a zavraždit několik novinářů.

16. června se objevila zpráva, že povstalci už v syrském Aleppu dostávají moderní zbraně od Američanů. CIA mezitím stačila vytvořit síť tajných překladišť na území Turecka a Jordánska, kudy budou dodávky zbraní proudit. A další podpora ze Západu se možná brzy přímo pohrne. Na nátlak Paříže a Londýna totiž Evropská unie (ten náš výkvět svobody a demokracie) zrušila embargo na dodávky zbraní povstalcům.

 

Velitel armády hlásá, že do půl roku Asad padne

Velitel povstalecké Syrské svobodné armády Salim Idrís (v případě vítězství teroristů jeden z možných vůdců nové Sýrie) už sebevědomě prohlašuje, že je s to svrhnout Asadův režim do půl roku. Závisí to ovšem podle jeho slov na míře podpory, jíž se mu dostane. Nu a vzhledem k tomu, že se s ním sešel americký senátor John McCain, který je přímo ztělesněním zhoubné neokonzervativní americké politiky, má myslím podporu jistou. Ještě když v oblasti aktivně působí agenti CIA.      

Naštěstí se mezi republikány najdou i tací, kteří s mccainovským (bushovským) neokonzervatismem hluboce nesouhlasí. Čtveřice senátorů v čele s Ronem Paulem vydala prohlášení, v němž varuje před pomocí syrským povstalcům. Hlavně proto, že se o nich ví příliš málo. Já bych to formuloval jinak: Obamova administrativa moc dobře ví, s kým má tu čest, ale prosazování vlastních zájmů a pochybná politika šíření demokracie (do Afghánistánu, Iráku, Libye a mohl bych jmenovat další příklady, kde se to Američanům a jejich spojencům náramně podařilo) jí je nade vše. Teď už snad musejí ztrácet své iluze i největší zaslepenci.

Nabízí se však ještě další vysvětlení. Nechce americká vláda dalším zahraničním angažmá odvést pozornost od svých vnitřních problémů? (Věnoval jsem se jim ve svém posledním článku. Čtěte zde.) Od problémů se špiclováním a fízlováním nejen vlastních občanů, od šikanování vybraných protivládních organizací? Nechce Obama ze Sýrie udělat nevinnou oběť předhozenou na oltář nového státu a řádu, na jehož budování se podílí? Na oltář nového totalitního státu, kde svoboda bude zakázaným a dávno zapomenutým slovem? Přemýšlejme o tom. 

čtěte také:

Ladislav Zemánek pro Hlas Ruska: My na Západě si pod sebou dobrovolně podřezáváme větev

Tak to už je moc: Americká vláda školí homosexuální aktivisty. Chtějí dobýt svět. Nevěříte?

Odvážný hlas pravičáka: KSČM ani Zemana se nebojme. Únor 48 nehrozí. Nebezpečí číhá jinde

Klíčová slova: USA  | terorismus  | válka  | Sýrie
2990 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Chaluhy, třeste se! Bílí dredaři ve skutečnosti šíří rasismus. Taková je dikce nového stupně politické korektnosti (+ foto)Ruské špičky: USA nemají prostředky k nátlaku na politiku RuskaEuroopilec Juncker si užívá za naše peníze! Vůbec se s tím nemazlí. Podívejte se, jak si žije šlechta, poddaníBrutalita francouzské policie. Milovníci demokracie mlčí, není to v Rusku (+ foto)Neuvěřitelná epidemie útoků kyselinou! Policie si neví rady. Další kulturní obohacení Evropy

ePortal.cz

Dotační socialismus nás žene do pekelPrávo samozvaných držitelů klíčů a té správné ideologie

euPortal.cz

Radši se nechá mlátit Afričanem? Aby nebyl radši označen za xenofoba a rasistu? Podívejte se na otřesné videoAmerické impérium praská ve všech švech

Eurabia.cz

Další případ násilí francouzské policie: Střelili muže do hlavy a přišel o oko. Tohle si nedovolili ani komunisti v 1989 u nás!Spisovatel Petr Hampl přeje Okamurovi konkurenci na politické scéně

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

ParlamentniListy.cz

Zní to šíleně, ale „dějeBIS“ navazuje na nacisty. Přesně toto se dělalo se školními osnovami za protektorátu, píše Jaroslav BaštaObsadí cizí dům, zfetují se tam, že by nepoznali matku. Potěš pánbů, až převezmou otěže této země, obává se Ivan Vyskočil. A má vzpomínku na Palacha, která mnohé naštve...
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny