„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Ladislav Zemánek pro Hlas Ruska: My na Západě si pod sebou dobrovolně podřezáváme větev

Autor: Ladislav Zemánek | Publikováno: 20.11.2013 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Člen redakční rady Protiproudu Ladislav Zemánek poskytl státní rozhlasové stanici Hlas Ruska vyjádření k úspěšnému tažení homosexualismu západním světem a k legislativním změnám v Rusku, které jsou přesným opakem toho, co se děje na Západě.

Hlas Ruska: V Evropě dochází k nové vlně emancipace homosexuálních párů. Ve Francii stejnopohlavní páry nedávno získaly stejná privilegia jako tradiční rodiny. Jak na tuto tendenci nahlížíte?

Vnímám to velmi negativně. Je potřeba si uvědomit, že nejde o nic jiného než o politiku. Rovnoprávnost a lidská práva jsou – jak tomu ostatně bývá velmi často – pouhou zástěrkou. U nás se tomu začalo trefně říkat homosexualismus. Je to nová ideologie, jejíž kořeny leží v marxismu. Dnes je ten původní marxismus v menšině, ale na jeho místo nastoupil tzv. neomarxismus, který dominuje v západním světě, v Rusku naštěstí ne.

Jde o ideologický, politický boj

Neomarxisté nebojují za „osvobození“ dělnické třídy, ale za „osvobození“ nejrůznějších menšin, které jsou údajně diskriminovány, ať už jde o přistěhovalce, sexuální, rasové a náboženské menšiny a koneckonců také ženy (v jejich případě vlastně splývá s feminismem, což je další z ničivých ideologií). Je zjevné, že prosazují koncept multikulturalismu, který jednoznačně ničí naši evropskou civilizaci, jež vyrostla z křesťanství a antiky. Nenávist vůči naší minulosti a jejím hodnotám je všem těmto pokrokářským ideologiím a jejím nositelům společná.

A právě v těchto souvislostech musíme boj za „rovnoprávnost“ homosexuálů vnímat. Tady vůbec nejde o to, zda někdo je, nebo není homosexuál, tady jde o ideologický, politický boj proti tomu, co naši předkové usilovně budovali, proti tradičním hodnotám, proti přirozenosti. Rodina je základem, na kterém stojí celá společnost.

Homosexuálové jako nástroj sociálního inženýrství

Naše postmoderní doba, která je krásnou ukázkou toho, kam nás dovedl sekulární liberalismus, instituci rodiny jemně řečeno nepřeje. Rodina se rozpadá, ztrácí svoje elementární funkce (mezi nimi je především výchova potomků, které manželé přivedli na svět) a na její místo nastupuje stát, který se stává čím dál mocnějším a pro svobodu člověka nebezpečnějším.

Západní státy bohužel nejsou v rukou těch, jimž by záleželo na uchování toho, co bylo vytvořeno, na zachování zdravého a přirozeného vývoje. Místo toho se pouštějí do sociálního inženýrství, chtějí člověka zvenčí změnit, podřídit si ho, plně ho ovládnout. Pochopitelně se jim k tomu nejrůznější menšiny hodí. A homosexuálové nejsou výjimkou.

Zrovnoprávněním homosexuálních svazků s normálním manželstvím a povolením adopcí těmito páry bourají rodinu, bourají celou naši společnost. Proto pokládám tyto změny za nepřijatelné a oceňuji, že Rusové mají dostatek zdravého rozumu, aby si pod sebou dobrovolně nepodřezávali větev. My na Západě už ho bohužel povětšinou nemáme.

 
Hlas Ruska: Jak hodnotíte ruský zákon o zákazu propagace homosexuality a novou iniciativu na zákaz adopce ruských dětí zahraničními stejnopohlavními páry?

Zákon o zákazu propagace homosexuality hodnotím právě z výše uvedených důvodů pozitivně. Myslím, že to je správná cesta nejen pro Rusko, ale potenciálně i pro nás. Prvně si ale budeme muset počkat na pád Evropské unie, protože podobné zákony jdou přesně proti podstatě toho, co ona sama ztělesňuje. A svoboda to rozhodně není. Zákaz, který prošel Státní dumou, nepostihuje homosexuály, ale zaměřuje se na onu politickou rovinu problému, na ideologii homosexualismu.

Ruské zákonodárce chápu

Sdílím názor, že její šíření zejména mezi dětmi a mládeží je obzvláště nebezpečné, protože výrazně přispívá k přehodnocování přirozených norem v tom smyslu, že děti učí, že homosexualita je úplně normální, ba co víc, že je i módní a prospěšná. A to je zvrhlé.

Ještě stojí za to připomenout, že takový zákon už na některých místech federace platí a žádný nesouhlas nevyvolává. Zákon federální, který je teď v procesu schvalování, má podporu drtivé většiny veřejnosti.

V případě adopcí dětí musíme na prvém místě myslet na dítě. Zní to jako fráze, ale je to fakt, který je často ignorován. Rozhodně je nutné podporovat adopci dětí z dětských domovů, ale především normálními plnohodnotnými rodinami. Mezi ně stejnopohlavní „rodiny“ nikdy z podstaty věci patřit nemohou. Proto chápu, že se ruským zákonodárcům nelíbí, aby ruští sirotkové končili u homosexuálních párů, nadto ze zahraničí. 

 

Klíčová slova: Rusko  | konzervatismus  | Homosexualismus
4348 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny