„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Francouz, který plácl svého syna, byl odsouzen k pokutě 500 eur

Autor: odjinud | Publikováno: 17.11.2013 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Francouz, který dal svému synovi výchovně přes zadek, byl odsouzen k pokutě 500 eur. Žalobu na něj podala chlapcova matka, která je se svým bývalým manželem rozvedená. U soudu 44letý muž přiznal, že před půlrokem dal svému 9letému dítěti přes zadek.

K tomuto zoufalému kroku otec přistoupil poté, co s ním jeho syn několik dní nemluvil a dokonce ho ani nezdravil. Na otázku soudce otec řekl, že neudělal nic neobvyklého, jen synovi naplácal s výchovným cílem. Nicméně juvenilní soud to hodnotil jinak a celou věc označil jako „projev krutosti a ponižujícího zacházení s dítětem“. V důsledku toho byl chlapcův otec odsouzen k pokutě 500 eur. Co se týče matky, která podala žalobu, obdržela 150 eur za „morální újmu“.

Je jasné, že případ by nebyl uzavřen pouhou pokutou, pokud by skutečně šlo o výprask. Verdikt soudu vyvolal ve Francii smíšené odezvy. Většina rodičů má samozřejmě za to, že mají právo trestat své děti za špatné chování.

Už dříve byly ve Francii pokusy zákonem zakázat jakékoli tělesné tresty vůči dětem. Odborníci však nedošli k jasnému závěru, co se vlastně rozumí pod pojmem tělesný trest.

Zdroj: http://3rm.info/40085-yuvenalka-v-evrope-vo-francii-otca-otshlepavshego-svoego-rebenka-prigovorili-k-shtrafu-v-500-evro.html

http://vkpatriarhat.org.ua

Klíčová slova: rodina  | Francie  | juvenilní justice
3272 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny