„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Britské rodině hrozí vězením nebo vystěhováním za to, že mají vlastní farmu

Autor: odjinud | Publikováno: 15.11.2013 | Rubrika: OBČANSKÉ SVOBODY
Ilustrace

Stig a Dinah Mason koupili sad Muxbeare, kam se přestěhovali z městského bytu v Hertfordshire. Jejich nezávislý život se však nelíbil místním úřadům, které jim nařídili majetek opustit.

Rodina uvedla, že jí hrozí trest uvěznění, pokud neodejdou ze svého vlastního pozemku a nevrátí se k „normálnímu způsobu života“.

Rodina Mason koupila opuštěný pozemek o rozloze čtyři akry (= 1,6 ha), který přetvořili na soběstačný a pro jejich potřeby zcela dostačující statek se zahradou o rozloze 400 m2, se skleníky a záhony pro pěstování zeleniny a ovoce, sad obnovili vysazením 14 nových jabloní různých odrůd, chovají slepice…

Energetické potřeby jim zajišťují kamna na dřevo a solární panely. Manželé mají dva chlapce ve věku 8 a 9 let. Nynější výnos Diny a to, co vypěstují, zabezpečuje rodinu vším nezbytným. Manželé říkají, že momentálně nedostávají žádnou státní podporu, a obávají se, že pokud se vzdají tohoto způsobu života, budou muset žádat o příspěvky na bydlení a inkaso.

„Přestěhovali jsme se sem, abychom obdělávali tuto půdu, a místní úřady Mid Devon nás z našeho pozemku vyhánějí,“ stěžuje si Dinah Mason.

Zdroj: http://3rm.info/40046-britanskoy-seme-grozit-tyurma-ili-vyselenie-za-to-chto-oni-zhivut-vne-sistemy.html

http://vkpatriarhat.org.ua

Klíčová slova: soukromí
3818 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny