„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Připravuje papež František základy pro jedno světové náboženství?

Autor: Michael Snyder | Publikováno: 12.11.2013 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Má papež František v úmyslu pomoci globální elitě v dosažení jejího cíle, kterým je sjednocení všech náboženství světa pod jedním praporem? Bude nápomocen při vytvoření jednoho světového náboženství pro nádherný „nový věk“, o němž se globální elita domnívá, že přichází?

Poté, co byl František zvolený, prohlásil jej časopis Time „papežem nového světa“ a od svého zvolení dal papež František zcela zřetelně najevo, že ekumenický přesah pro něho bude hlavní prioritou. Hovořil o svém odhodlání „pokračovat na cestě ekumenického dialogu“ a již krátce po svém zvolení měl celou řadu ekumenických setkání na vysoké úrovni. Nejen, že usilovně pracoval na tom, aby vytvořil užší vazby s vůdci ostatních křesťanských tradic, ale rovněž si předsevzal pokusit se posílit vzájemné vazby, které vnímá vůči všem ostatním náboženstvím. Například v jednom ze svých nedávných projevů prohlásil, že muslimové se modlí k „témuž Bohu“, jehož vyznává i on sám. Tato filosofie, tedy „všechny cesty vedou k témuž Bohu“, je charakteristickým znakem jednoho světového náboženství, které po celá desetiletí pomalu buduje globální elita. Globální elita ví, že dokonce ani s jednou světovou ekonomikou a s jednou světovou vládou nebude lidstvo nikdy skutečně sjednocené, pokud nebude existovat jedno světové náboženství. Bohužel je toto jedno světové náboženství v diametrálním protikladu vůči biblickému křesťanství. Nezrazuje papež František zásadním způsobem, díky tomu, že se zbavuje biblické pravdy v zájmu „přátelství mezi muži a ženami rozdílných náboženských tradic“, víru, kterou, jak sám tvrdí, zastupuje?

Pokud by mělo vzniknout jedno světové náboženství, bude muset být vytvořeno pouto mezi římským katolicismem a islámem. Jedná se o dvě největší náboženské tradice na planetě. Tedy, jakékoli skutečně „globální náboženství“ by zcela jistě vyžadovalo účastenectví obou.

To je jeden z důvodů, proč je to, co papež František doposud prohlásil o islámu, tak pozoruhodné. Následující citace pochází z poznámek, jež učinil během svého úplně prvního ekumenického setkání...

Tedy vás všechny zdravím a srdečně vám všem děkuji, drazí přátelé, kteří přináležíte k jiným náboženským tradicím. Nejprve zdravím muslimy, kteří rovněž vyznávají jediného, živoucího a milosrdného Boha a v modlitbě se k Němu obracejí. Skutečně oceňuji vaši přítomnost: vidím v ní hmatatelný důkaz vůle k posílení vzájemné úcty a spolupráce pro všeobecné dobro lidstva.

Katolická církev si je vědoma důležitosti podpory přátelství a respektu mezi muži a ženami rozdílných náboženských tradic – rovněž to dokládá hodnotnou práci, kterou vykonává Pontifikální rada pro mezináboženský dialog.“

Ale je „Alláh“ totožný s biblickým Bohem?

Samozřejmě, že nikoliv. Například křesťané věří, že Ježíš Kristus je Bůh. Muslimové toto vehementně popírají. Více o tom, proč „Alláh“ a biblický Bůh nejsou jedním a týmž najdete zde (v článku Matta Slicka: Je křesťanský Bůh stejným Bohem jako je Bůh islámu?-p.p.).

Tedy, buďto papež František popírá božství Ježíše Krista, nebo vystavuje na odiv hrozivou neznalost základní křesťanské teologie, anebo je zde v chodu nějaká jiná agenda.

Během téhož ekumenického setkání papež František rovněž uvedl, že se cítí být „blízko“ všem těm, kteří přináleží k „jakémukoli náboženskému vyznání.“

V tomto se cítíme být blízko dokonce i všem těm mužům a ženám, kteří, ač sami sebe nevnímají jako součástí žádné náboženské tradice, cítí se být přesto na cestě hledání pravdy, dobroty a krásy, na cestě hledání této pravdy, dobroty a krásy Boží. Tito lidé jsou našimi vzácnými spojenci v úsilí bránit úctu člověka takovým způsobem, že budou spolu s námi budovat mírovou koexistenci mezi národy a starostlivě ochraňovat Stvoření.“

Jedna věc je milovat lidi a hledat cesty, jakým způsobem mezi nimi vybudovat přátelství, ale je zcela něco jiného zbavit se té nejzákladnější náboženské víry, již máte údajně reprezentovat, abyste mohli prosazovat specifickou agendu.

A zdá se, že papež František rozhodně nějakou agendu prosazuje. Při jiné příležitosti prohlásil, že je načase „zintenzivnit dialog“ s „ostatními náboženstvími a že má především na mysli „dialog s islámem.“

Ale tento jeho blízký vztah k islámu není záležitostí z poslední doby. Pravdou je, že papež František, už jako arcibiskup v Buenos Aires, pracoval velmi usilovně na tom, aby vytvořil mosty mezi křesťanstvím a islámem.

Upozornila mě na něj jeho skromnost“, prohlásil pro Buenos Aires Herald o papeži Františkovi jeden z předních vůdců islámu v Argentině, Sheik Mohsen Ali. „Vždycky se prezentoval jako přítel islámské komunity.“

A papež František má renomé, že je klerikem, jenž se v islámu „skutečně vyzná.“

Nicméně papež František samozřejmě nebuduje vztahy pouze s islámským světem.

Pracuje rovněž usilovně na tom, aby „zintenzivnil dialog“ mezi různými tradicemi v rámci křesťanství.

Především se, jak se zdá, velmi zajímá o zlepšení vztahů vůči ortodoxní církví východu...

Před svým projevem měl papež soukromé setkání s ekumenickým patriarchou Bartolomějem z Istanbulu, který se zúčastnil Františkovy inaugurační mše.

Bylo to poprvé od doby velkého schizmatu mezi západním a východním křesťanstvím v roce 1054, kdy se duchovní vůdce ortodoxního křesťanství zúčastnil inaugurační mše římského papeže.

Na setkání, které následovalo, poté nazval papež František Bartoloměje „mým bratrem Ondřejem“, což byl odkaz na apoštola, který byl bratrem Sv. Petra a byl prvním biskupem byzantské církve.

František se rovněž v soukromí setkal s metropolitou Hilarionem (vedoucí úřadu pro vnější vztahy moskevského patriarchátu-p.p.), ministrem zahraničí Ruské ortodoxní církve, největší církve v rámci ortodoxního světa.

Samozřejmě se to nestane zítra, ale mohl by být papež František papežem, který znovu spojí římské katolictví a ortodoxní tradici?

A samozřejmě ani jedno světové náboženství se neobjeví přes noc. Existuje přílišné množství rozdílů, které je v současné době třeba překonat.

Ale jak se bude svět stále více destabilizovat, lidé budou hledat vysvětlení. Jak bude svět pustošen ekonomickým kolapsem, nedostatkem potravin, hrůznými epidemiemi, bezpříkladnými přírodními katastrofami a děsivými válkami, mohl by být svět nakonec díky tomu připraven na jedno světové náboženství, které slibí „mír a přátelství“ mezi všemi náboženstvími na celé planetě?

To je něco, co musíme v následujících letech pečlivě sledovat. Globální elita opravdu velmi touží po jednom globálním náboženství a bude pokračovat v tom, aby se věci posunovaly tímto směrem.

V této době, jak se zdá, papež František pokládá základy pro jedno světové náboženství, které přichází. Existuje proroctví staré 900 let, které uvádí, že papež František by mohl být posledním papežem. Pokud je toto proroctví pravdivé, pak bude velmi důležité pečlivě sledovat činy tohoto papeže.

 

Is Pope Francis Laying The Groundwork For A One World Religion? Vyšel 15.04. na endoftheamericandream.com, překlad R. Václav

čtěte také:

Komunisté se stali živým štítem, aby kryli pravoslavné: společně proti homosexualizaci

Lapsus církve. Ocenila novinářku, která je propotratovou aktivistkou. Peníze ihned věnovala na potraty

Kritické poznámky ke knize Tomáše Halíka „Co je bez chvění, není pevné“ (III)

 

Klíčová slova: světovláda  | náboženství  | církev
9518 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s Rusy

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůRusko je dnes svobodnější než „svobodný svět“

Eurabia.cz

Maďarsko vetovalo účast EU na summitu demokracií pořádaném USAVe Varšavě je plánováno setkání konzervativních stran EU

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ParlamentniListy.cz

Když Pirát přejde od slov k činům, je to naprostá katastrofa. Drtivý rozbor jejich plánů od starého pravičáka„Další fake news pravověrných covidových zvrhlíků odhalena?“ Komentátor sledoval společné vystoupení Babiše a Fialy. Má jasno
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny