„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

HLAVU VZHŮRU navrhuje, aby katolická církev odkoupila kostel sv. Michaela v Praze

Autor: redakce | Publikováno: 26.10.2013 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Volební blok Hlavu vzhůru požaduje vyřešení současné ostudné situace kolem kostela svatého Michaela v Praze na Starém Městě. Je nepřijatelné, že tento kostel, který je součástí našeho národního dědictví, je celé dlouhé roky znesvěcován a devastován a odpovědní činitelé před tímto problémem zavírají oči.

Je nepochopitelné, že patnáct let nikomu z kompetentní lidí nevadí, že chrám je využíván jako místo, kde probíhají erotické show a v poslední době byl kostel využíván dokonce jako nevěstinec. Odpovědnost padá jednoznačně na ministry kultury, kteří tento resort zastávali v posledních 15 letech a nebyli schopni tuto neudržitelnou situaci vyřešit.

Za posledních patnáct let se na současném stavu podepsala hned celá řada politiků. Nejprve to byl ministr kultury ve vládě Miloše Zemana Pavel Dostál. Vláda Mirka Topolánka na tento post později nominovala Martina Štěpánka. Ve druhé Topolánkově vládě obsadila tento post Helena Třeštíková, kterou po čtrnácti dnech nahradil člen TOP09 Václav Jehlička. Ve Fischerově vládě zastával tento post bývalý komunista Václav Riedlbauch. V Nečasově vládě byl tento post vyhrazen TOP 09. Nejprve jej zastával bývalý komunista Jan Besser a poté Alena Hanáková, která stejně jako on skončila ve funkci předčasně.

Rozhodující roli ovšem sehrál bývalý ředitel Národní knihovny a pozdější kandidát do Senátu za KDU-ČSL Vlastimil Ježek, který patřil k velmi blízkým spolupracovníkům jak Václava Havla, tak Karla Schwarzenberga. Vlastimil Ježek schválením předal kostel zcela neprůhlednému vlastníkovi. Bez viny nejsou ani primátoři Svoboda a Hudeček a starosta městské části Praha 1 za TOP 09 Oldřich Lomecký.

Je tedy zjevné, že na situaci, která vznikla kolem kostela sv. Michaela, měli rozhodující podíl lidé blízcí Václavu Havlovi a Karlu Schwarzenbergovi, kteří mají za současný stav mimořádné kulturní a historické památky jednoznačně svůj díl viny. Je s podivem, že se dnes ozývají hlasy, které se snaží tyto skupiny, soustředěné zejména kolem TOP 09 a lidovců, z tohoto „kulturního zločinu“ vyvinit.
Volební blok HLAVU VZHŮRU nesouhlasí se snahami, aby byl tento sakrální prostor přeměněn na středisko multikulturního a mezináboženského dialogu pod patronátem Evropské unie, ani s tím, aby bylo z kostela vytvořeno nákupní centrum, jak předpokládá poslední záměr stávajícího majitele.

Za jediné rozumné řešení považujeme, aby katolická církev z restitučních prostředků, které od státu dostane, kostel zakoupila, aby mohl být důstojně využit s ohledem na svou historii a neopakovaly se již hrůzy, kterým byl tento chrám v poslední době vystaven. Věříme, že tento krok by byl od katolické církve vstřícným gestem, které by pozitivně přijali nejen věřící, ale i široká veřejnost.

Mgr. Jana VOLFOVÁ

statutární místopředsedkyně SUVERENITY – Bloku Jany Bobošíkové,

kandidátka do Poslanecké sněmovny PČR za HLAVU VZHŮRU – volební blok

Klíčová slova: domácí politika  | Česká republika  | církev
1814 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Člověk málem přišel o hlavu! Zvířeckoprávním aktivistům se protest vymkl z rukou (+ video)Íránský útok na tankery? Japonci zpochybňují americkou a saúdskoarabskou propaganduDvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!

ePortal.cz

Cítíte ten rozdíl? Na Letné umělci lámali čínské hůlky i rdousili ruského plyšového medvěda. Zazářili nahatí Jarda Hutka a Kačka Jacques Bursíková

euPortal.cz

Piráti a KDU-ČSL nominovaly do Rady ČTK Josefa Šlerku, což je člověk napojený na sorosovské globalistyŠokující miliardová kauza Walderode. Benešovy dekrety porušeny. České soudy rozhodly o navrácení majetku rodu s nacistickou minulostí

Eurabia.cz

Imigrant z Nepálu podřezal v Itálií Poláka. Polák mu nechtěl totiž dát peníze ...OSN: Táák holenkové, a teď si džihádisty pěkně vemte domů do Evropy!

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životMilióny obětí podvodu s cholesterolem. Vejce a tučná jídla potřebujeme! Impotence a infarkty v důsledku "zdravé výživy? Kudy z toho? Nespoléhejme na vědce, ale na rozum

euServer.cz

Přesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí konto

ParlamentniListy.cz

Vaše generace vnímá demonstrace jako samozřejmost... Schillerová nadzvedla ze židle Tvarůžkovou z ČT. Ta začala soptitTakže zpět ke kalkulačce... Analytik počítá demonstranty na Letné a o jejich vlivu má zcela jasno
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny