„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Zrušení hranic má svou cenu

Autor: Pavel Křivka | Publikováno: 21.10.2013 | Rubrika: V BRUSELU
Ilustrace

Na Chlumku v Luži se tyčí krásně obnovený chrám Pany Marie pomocné. Kdo jej navštíví a přečte si tam, že se vše událo za pomoci Evropské unie,* patrně ani nepomyslí, že by na členství v takovém spolku bylo něco špatného. Hranice jsou už jen čáry na mapě, studenti mohou za evropské peníze studovat v cizině, tak jaképak kritiky.

 

Jenže ty otevřené hranice mají svou cenu. Zrušení osobních kontrol také znamená, že kdokoli z Evropy může jen tak přijet k nám a usadit se zde. Začíná to příjemnými tureckými kebaby a albánskou pizzou, ale kdy přijde na řadu stavba mešit a požadavek zákazu podávání vepřového ve školních jídelnách?

 

Členství v Evropské unii znamená především obrovské omezení suverenity. To zní poněkud akademicky, ale myslí se tím to, že náš parlament spoustu věcí MUSÍ a česká vláda zase mnohé NESMÍ. Vláda NESMÍ poskytnout státní dotaci soukromé společnosti, i když by to někdy mohlo vyjít levněji než vyplácet dlouhodobě nezaměstnané (např. doly na Ostravsku). Na dotace má socialistický monopol právě jen Evropská komise.

 

Český parlament zase MUSÍ tzv. převádět evropské směrnice do českých zákonů. Nadcházející volby jsou pak skoro už jen jakýmsi prvkem okrasného zahradnictví, protože zvolení poslanci nemohou voliče svobodně zastupovat, ale budou MUSET řadu zákonů schválit a spoustu jiných NESMÍ navrhnout. Pod tlakem zájmových skupin třeba v Bruselu navrhli, aby majitelé aut dokládali technickou prohlídku každý rok. Tady EU jasně sahá občanům členských států přímo do kapsy, protože už dnes za tyto kontroly občané ČR vydají v součtu miliardy ročně, i když podíl nehod způsobených špatným technickým stavem vozidel je nižší než 1 procento.

 

Evropská unie je také největším hnízdem korupce, protože na stipendia, granty a dotace se můžeme dívat také jako na úplatky pro vybrané skupiny obyvatel. Mezi vysokoškolskými učiteli dnes sotva najdete někoho, kdo by se na členství země v EU dokázal podívat kriticky, protože uplácení akademiků granty, stážemi a stipendii je každodenní realitou. Ovšem skoro ke všem dotacím a grantům musí Česká republika přidat něco ze svého, takže vlastně nejde o milodary, ale naopak o zátěž pro státní a obecní finance.

 

Klientelismus v evropských institucích je prakticky stoprocentní a má charakter fyzikálního zákona. Spíše poletí zralá hruška nahoru do nebe, než aby na královsky placené úřednické místo do Bruselu byl přijat někdo, koho tam nikdo nezná a kdo ani tam nikoho neznal.

 

V neposlední řadě je dobré připomenout demokratický deficit unie a nečistý původ myšlénky evropské integrace. Evropská komise nevzniká na základě výsledku voleb a Evropský parlament nemá žádnou zákonodárnou iniciativu. Jeho zvolení poslanci NEMOHOU nic navrhovat.

 

S myšlenkou evropské integrace přišli němečtí národní socialisté (zavádějícím způsobem označováni jako nacisté), jak jasně vyplývá např. z projevů Josefa Goebbelse. Metody a jazyk se změnily, proces integrace se obejde bez němčiny, války a koncentráků. Cíl ale zůstává stejný: zničit národní stát a nastolit kontinentální diktaturu. Byl to právě Adolf Hitler, kdo nenáviděl malé národní státy, mj. i Československo („die verdammte Kleinstaaterei“) a kdo vyhlásil, že nacionalismus vedoucí ke vzniku těchto států, vymysleli britští liberálové.

 

Protože vývoj k této kontinentální diktatuře nezadržitelně pokračuje, protože společná měna znamená ručení za dluhy jiných zemí a protože nynější EU je pokojnou cestou reformovatelná asi stejně jako někdejší Husákův režim, je třeba se připravovat na vystoupení z evropské 4. říše, ale i z NATO, které je spojenectvím bez závazků. Jedině národní stát je předpokladem demokracie, zatímco evropská integrace v dnešní podobě je předstupněm diktátorské světovlády zavedené za zády a bez svolení občanů.

 

* kostel byl opraven z peněz Norska a EEA, ale film o kostele uvnitř, který si tam člověk může v předsálí promítnout, byl z evropských peněz.

Klíčová slova: euro  | domácí politika  | EU  | Česká republika
3551 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxiTak tohle nedokážete! Greta prý vidí oxid uhličitý pouhým okem!

ePortal.cz

Čtenáři a přátelé Eportalu, podpořte nás prosím, nebo ukončíme činnostPavlové Novotní by se před třiceti a více lety pravděpodobně naváželi do Reagana a Thatcherové a s rozzářeným úsměvem by přijímali státní vyznamenání od Gustáva Husáka nebo Milouše Jakeše

euPortal.cz

SKRYTÉ UTRPENÍ PALESTINSKÝCH KŘESŤANŮMáme tady další důkaz, že za masovou imigrací stojí plán vyměnit původní evropské obyvatelstvo a nahradit ho obyvatelstvem africkým a arabským

Eurabia.cz

Imigrace: Francie zakládá Národní úřad pro boj se záštíODS podporuje starostu Novotného vyzývajícího k vraždění kritika ruských kolaborantu s nacisty

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Když shrnu bisáckou argumentaci – jsme v hybridní válce s Ruskou federací, takže každý, kdo nejde s námi, jde proti nám s PutinemCo bych udělal, kdybych byl vedoucím redaktorem zpravodajské redakce České televize, a chtěl národu a všem posluchačům ČT ukázat, z jaké výšky a při tom s jakou přesností kálím na všechny ty kecy...

ParlamentniListy.cz

Agrofert? Smrt. Zlá zpráva pro Babiše? Exředitel banky udeřilA dost! Šichtařová udeřila na Člověka v tísni a další „politické neziskovky“
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny