„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Pokrytec Hudeček. Propaguje kolo, ale jezdí autem po pěší zóně?

Autor: -abb- | Publikováno: 19.10.2013 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Primátor Prahy Tomáš Hudeček (TOP 09) nejenže nejezdí - jak tvrdí - na kole, ale nechává se vozit šoférem, navíc však jezdí i tam, kam obyčejným Pražanům vjezd zakázal.

Na skutečnost upozornil server Dfens-cz.com, který přinesl i dvě fotografie primátora, jak vystupuje z luxusního Superbu na zóně, kam mají obyčejní smrtelníci vjezd zakázán.
 
Pokrytec Hudeček. Propaguje kolo, ale jezdí autem po pěší zóně?

"Pomalu se nám vybarvuje skutečný účel toho dopravního zklidňování, rozumějme likvidace dopravy. Ono to totiž není tak, že by do zklidněných, pardon, uzavřených oblastí nesměla žádná auta, ona tam nesmí jen auta obyčejného plebsu. Vozidla ´s povolením magistrátu´ tam většinou normálně smějí a toho se samozřejmě dá využít," uvedl server, který se věnuje obhajobě automobilismu proti aktivistům podporujícím cyklistiku.

Server totiž načapal primátora Hudečka, který sice obhajoval uzavření dolní části Václavského náměstí, ale v pondělí se tam klidně nechal dopravit limuzínou s řidičem.

Server připomíná Hudečkovo pokrytectví, kdy primátor na svém webu uvádí, jak je veřejný prostor automobilovou dopravou utlačován:

"Ačkoliv má veřejný prostor primárně sloužit obyvatelům, v Praze je výrazně uzurpován automobilovou dopravou a podřizován komerčním zájmům, aniž by byl znám názor rezidentů, kterých se ale veškeré změny v území přímo dotýkají."

V rozporu s tím se ale Hudeček nechal služebním vozidlem přivést do míst, kam nejen že běžný občan nesmí vjet, ale dokonce dostane pokutu od policistů a strážníků, kteří zde 24 hodin denně a sedm dní v týdnu hlídkují, všímá si server a tvrdí:

"Hudečkovo heslo ´Praha pro lidi´ tak začíná konečně nabývat konkrétní podoby. Dalo by se lehce upravit na ´Praha pro naše lidi´."

Autor článku na serveru Dfens také připomněl svou hypotézu, že ono Hudečkem proklamované zklidňování veřejného prostoru (tedy zákaz vjezdu automobilů do některých částí města) není nic jiného nežli kamufláž pro skryté budování vyhrazené infrastruktury pro VIP - podobně jako "ruské ´rezervnyje poloosy´ z 80. let, speciální dopravní infrastruktura určená pro stranickou věrchušku a jejich čajky a volhy."

Redakce Prvnizpravy.cz požádala magistrát o vyjádření k této záležitosti. Mluvčí Prahy Tereza Králová zareagovala promptně:

"Na rozdíl od mnoha předchozích představitelů města nepředstavuje kolo pro pana primátora prostředek k propagaci jeho postoje k cyklistice, ale skutečný prostředek dopravní. Jezdí na něm pravidelně do práce i z práce nebo přednášet na univerzitu. Stejně tak však používá MHD, chodí pěšky nebo využívá auta – logicky, jako většina z nás, vždy dle nejlepší vhodnosti dopravního prostředku k dané situaci,"  uvedla primátorova mluvčí.

Konkrétní událost pak vysvětlila lapidárně: "Den, který popisujete, použil auta, neboť jeli celkem čtyři lidé na jedno místo."

Podle mluvčí by se ale podobné příhody neměly zneužívat v předvolební kampani. "Chápu, že jsou volby, ale prosím, nedělejme z otázek, které jsou pro Prahu skutečně důležité, klacek, kterým se budeme v médiích vzájemně mlátit, to si nezaslouží," dodala Králová.

www.prvnizpravy.cz, foto: dfens-cz.com


 Co také napsali o Hudečkovi

"Z pozice nejvyššího městského (za běžných okolností) voleného představitele se velmi snadno podporují další zákazy a omezení, když se vás samotného netýkají. Mimochodem  zaznamenejte také tmavé fólie na předních sklech Superbu. To by taky běžnému občanu neprošlo. Přemýšlel jsem o tom, co je skutečným důvodem k tomu, že ten člověk tak okázale ignoruje zákazy, omezování a represi, kterou sám spoluzavedl a podporuje. Zda je tak pitomý, nebo se prostě sžil s tím, že na něj se určité věci nevztahují, protože je politik."

"Smetanovo nábřeží, o jehož uzavření Hudeček také spoluusiluje, bude prvotřídní ZiL lane pro úředníky MHMP a pracovníky centrálních orgánů. Je k tomu takříkajíc geograficky předurčena. Vystavíme si soudruzi povolenky a budeme mít privátní kousek Prahy jen pro sebe. Aktivistům užitečným idiotům poděkujeme za jejich iniciativu, přiklepneme nějaké ty granty a dotace a přimhouříme oko, pokud půjde o zašantročené veřejné sbírky."

zdroj: server Dfens-cz.com
 
čtěte také:
 
 

Klíčová slova: pravdoláska  | domácí politika  | Česká republika  | demokracie
4105 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Chaluhy, třeste se! Bílí dredaři ve skutečnosti šíří rasismus. Taková je dikce nového stupně politické korektnosti (+ foto)Ruské špičky: USA nemají prostředky k nátlaku na politiku RuskaEuroopilec Juncker si užívá za naše peníze! Vůbec se s tím nemazlí. Podívejte se, jak si žije šlechta, poddaníBrutalita francouzské policie. Milovníci demokracie mlčí, není to v Rusku (+ foto)Neuvěřitelná epidemie útoků kyselinou! Policie si neví rady. Další kulturní obohacení Evropy

ePortal.cz

Jan Palach nebyl hrdina. To opravdu neRazítkovací mánie snad nikdy neskončí

euPortal.cz

Migranti položili na koleje dřevěné hole a kameny...Brutalita francouzské policie. Milovníci "liberální demokracie" mlčí, podívejte se na šokující záběry

Eurabia.cz

Horká novinka z USA: Byl zatčen muslim plánující útok na Bilý dům a TrumpaMinistr vnitra: S násilnickými imigranty jsme ve výjimečné situaci, tabu musí stranou !

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

ParlamentniListy.cz

Tydýt. Konec světa! Jaromír Soukup „načural do mraveniště“, Praha šílíA hele: Matěj Stropnický pojednal téma Jan Palach tak, že už do kavárny nevkročí. Už mu myjou hlavu
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny