„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Jste nevolitelný, vzkázal Karlovi jeho někdejší podporovatel

Autor: -abb- | Publikováno: 11.10.2013 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Bývalý diplomat v Římě a Vatikánu a jeho dřívější podporovatel z prezidentské volby se postavil proti Karlu Schwarzenbergovi. Vadí mu jeho pokrytectví a vzkazuje: jste nevolitelný, vaše víra je falešná a pokrytecká.

Jiří Pavel Pešek se s Karlem Schwarzenbergem osobně zná od června 2001. Letos v lednu ho volil, získal mu mnoho hlasů a podle svých slov za něj energicky bojoval, dokonce i návrhem na anulování voleb u Nejvyššího soudu, když vyhrál Schwarzenbergův protikandidát.

Peškovi nyní ale vadí, že Schwarzenberg, ačkoli se prohlašuje za katolíka, se ve skutečnosti chová způsobem, který je s křesťanskou vírou neslučitelný.
 
Ve své výzvě, kterou zveřejnil na facebooku, exdiplomat připomíná, že Schwarzenberg v říjnu loňského roku v holešovickém výstavním prostoru inauguroval výstavu tzv. vídeňských akcionistů (Hermann Nitsch apod), která přinesla nechutné výjevy plné krve a perverzního násilí: rozpárané ukřižované prase, ukřižovanou ženu krvácející z genitálií a jiné podobně extrémně odporné scény.

 

Vadí mu dále Schwarzenbergova podpora pochodu agresivních homosexuálů Prague Pride letos v srpnu, mezi nimiž se oficiálně tzv."comingoutovali" také pedofilové.

Navíc se objevovaly případy i fyzického napadání lidí pokojně stojících s nápisy ("Ježíš osvobozuje homosexuály") podél trasy průvodu a extrémně agresivní hesla otevřeně útočící na samou podstatu rodiny hlásající, že "heterosexuálové nepatří do atomového věku", připomněl Pešek.

Konečně nemůže Pešek Schwarzenbergovi odpustit "zradu" ve věci, která je jeho srdci blízká:

"Dvanáct let (od června 2001) se na Vás obracím - jako křesťan, pedagog a bývalý diplomat - s prosbou o pomoc v těžké mezinárodní politicko-ekonomické kauze bezprecedentní devastace jednoho z nejvýznamnějších kostelů v Evropě - chrámu sv. Michaela Archanděla v srdci Prahy pod ochranou UNESCO," tvrdí Pešek.

Místo, aby Schwarzenberg pomohl, prý flagrantně pošlapal národní a státní zájmy, když na Peškovo varování dlouhodobě reaguje s nezájmem a lhostejností.

"Nyní už nejde jen o to, že nejstarší kostel Staré Prahy (cca 1150), jedna z nejcennějších posvátných památek Evropy, má být přestavěn na čtyřpodlažní tržnici s bordelelm v podkroví, ale i o možnost, že ho současný majitel Jerri Nowikovsky prodá ruskojazyčným bordelovým mafiím, a pak už jej nikdy nedostaneme zpět, protože žádný úředník, municipální ani státní, se neodváží postavit se jim do cesty," řekl prý letos v červenci Pešek Schwarzenbergovi.

Jenže ten naštvaně odsekl: "Pan Nowikovsky si může dělat s kostelem, co chce!" svědčí bývalý diplomat.

Tím si ale Schwarzenberg svého někdejšího spolupracovníka a podporovatele dofinitivně poštval proti sobě.

Schwarzenbergův nezájem a lhostejnost je jen předstíraný - ve skutečnosti mu velmi záleží na tom, jak celá věc dopadne a angažuje se ve prospěch majitele kostela, Jerri Nowikovského, tvrdí Pešek, který ještě v lednu sháněl pro Schwarzenberga hlasy.

Podle Peška totiž Schwarzenberg praktickými kroky zablokoval jednání s primátorem Prahy Hudečkem i starostou Prahy 1 Lomeckým (oba TOP 09).

Šok pro katolíky: Jaké "umění" podporuje kníže?

Lomecký totiž zprvu vystupoval jako někdo, kdo má o řešení kauzy zájem, ale poté - nejspíše na zásah Schwarzenberga - otočil a podle Peška se dopustil "zrady", když místo předtím domluveného postupu městská část z jeho popudu nakonec nevyužila možnost podat námitku proti usnesení stavebního odboru magistrátu. Nebýt toho, že námitku podal ještě další účastník řízení, měl by Nowikovský už dávno stavební povolení v kapse.

Pešek z tohoto zákulisního ovlivňování místních politiků viní Schwarzenberga.

"To jsou obrovské vlastizrádné fauly, zvláště od člověka, který se prezentuje jako katolík," zlobí se Pešek a vyzývá Schwarzenberga k pokání.


www.prvnizpravy.cz
 

 

Klíčová slova: pravdoláska  | Schwarzenberg
5353 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

Pokud diskreditace kohokoli, kdo bezvýhradně nesouhlasí s rozhodnutími Prymuly, Hamáčka či Babiše, měla být cílem celé policejní akce, pak se nelze vyhnout spekulacím o vyprovokování střetů policiíMylná tolerance obřích dluhů

euPortal.cz

25 procent autorů vyžadovaných při zkouškách z literatury by mělo být černých, požadují v BritániiPutin označil rozhodnutí kancléřky Angely Merkel přijmout do Německa více než milion uprchlíků převážně z válkou rozervané Sýrie za „kardinální chybu“

Eurabia.cz

Schwarzenberg: "Řveme, jako by nám uprchlíci řezali krky!"Erdogan: Macron chce zastrašit muslimy!!

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás domaNepodmíněný příjem? – Cesta do pekel

ParlamentniListy.cz

Něco se chystá, nedělní vzpoura z Prahy má dohru. Za nespokojené se postavili SvobodníŠok. Ředitel ČT Dvořák lapal po dechu. Fridrichová se Šarapatkou ho obešli
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny