„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Zlato mlčení je někdy třeba obětovat

Autor: Petr Bahník | Publikováno: 9.10.2013 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Dosti dlouho se bráním reagovat na nejrůznější fauly, jimiž kritici z různých světa stran útočí proti Akci D.O.S.T. Říká se, psi štěkají, karavana jede dál. A věru není proč znepokojovat se pokřikem kulturní levice a havlistických „elit“. Vyjí-li vzteky, pak to co děláme, děláme patrně dobře. Ostatně, je i kritika, byť třebas ve formě záludného dloubnutí pod žebra, které se patří pokorně naslouchati a napravit na své straně vše, co je křivého. Tak jsem chápal například různé, z konzervativních pozic vedené, výhrady ke strategii, popřípadě tomu či onomu taktickému kroku v působení Akce D.O.S.T. Nicméně, občas se objeví i výpady natolik zlomyslného druhu a směru, že by mlčení k nim nebylo aktem pokory, ale rezignace, zavdalo by podnět k nepodloženým dohadům a mohlo by svést mnohé. K takovým výpadům patří hyperkritika Akce D.O.S.T. obsažená v aktuální agitce Nech volební lístky doma od anonymního autora MC na internetových stránkách nepatřičně nazvaných Monarchia Catholica. Činím tedy zřídkavou výjimku a jako místopředseda Akce D.O.S.T. si dovolím několika větami se ke zmíněným útokům vyjádřit.

Obsahem článku signovaného MC je výzva ke konzervativně orientovaným čtenářům, aby se neúčastnili blížících se parlamentních voleb. Výzva zajisté legitimní a na stránkách, které se prohlašují za monarchistické, více než pochopitelná. Méně pochopitelné už je zdůvodňování tohoto postoje výčtem a kritikou kandidujících stran. Autor či autoři za šifrou MČ by si měli vybrat, zda jim jde o hrdé donkichotské gesto kopající parlamentarismus s rozběhem do zadnice, což nepostrádá půvabu, nebo jen o obyčejnou pragmatickou úvahu, že jim žádná ze stran nevyhovuje, a proto na volby kašlou. Úvahu veskrze všední, kterou letos myslím udělá kde kdo. Úvahu, která mlčky předpokládá, že kdyby přece jen byla nějaká ta strana, která by kritikovi vyhovovala, bylo by rázem správné k volbám jíti a dáti jí svůj hlas. (Podle kontextu stránek Monarchia Catholica soudím, že by se tak stalo, kdyby dostalo možnost kandidovat u nás např. sudetoněmecké krajanské sdružení).

To ovšem není jediný rozpor v ideovém světě autorů publikujících na uvedených stránkách. Ke kritice Akce D.O.S.T. se MC dostává, když ve výčtu kandidujících politických subjektů dospěje k volebnímu bloku Hlavu vzhůru. Tomu vyčítá kde co, ale zejména nacionalismus. Argumentuje přitom encyklikami papežů Pia XI. a Pia XII., které, bez ohledu na jejich jasné zacílení proti pangermánskému nacismu a italskému fašismu, vykládá jako zavržení národního cítění vůbec, a  Akci D.O.S.T. obviňuje, že se jako celek i v osobě předsedy Michala Semína „vzdaluje od křesťanských principů“. Je až úsměvné, že se s tak vyhraněným verbálním odporem k nacionalismu čtenář setkává právě na stránkách, které jsou plné projevů německého národovectví (připomínkami insignií  nacionalistických předválečných Burschenschaftů počínaje a lomeným písmem konče). Zdá se, že podle stránek Monarchia Catholica je špatný jen nacionalismus český, německý je třeba chápat, (ba, např. v rámci sudetoněmeckých Landsmannschaftů či hnutí za sebeurčení Jižního Tyrolska, přímo podporovat).

Ale zpět od jádra pudla k formě kritiky Akce D.O.S.T. obsahuje totiž některé věcné nepřesnosti. Předně vytrhuje jednotlivé body z programu uskupení Hlavu vzhůru a tvrdí, že je předseda Akce Michal Semín „bez skrupulí podepisuje“ a dále uvádí, že prý Michal Semín „podporuje nepřijatelné morální názory paní Bobošíkové“, přičemž cituje některé její starší výroky. Obojí tvrzení MC je zavádějící. Michal Semín samozřejmě nepodepsal žádný volební program. Bloku Hlavu vzhůru sice vyjádřil jménem Akce D.O.S.T. podporu (s důrazem na to, aby voliči preferovali formou kroužkování osobnosti z řad signatářů Manifestu D.O.S.T.), což ale v žádném případě neznamená, že podporuje někdejší názory J. Bobošíkové. (Ostatně on ani nikdo z vedení Akce D.O.S.T. nepřijal nabídku za uvedený blok kandidovat). J. Bobošíková nicméně prošla určitým vývojem a dospěla k podpisu Manifestu D.O.S.T. O tomto jejím deklarovaném příklonu ke konzervatismu zajisté lze, tak jako o čemkoli, mít pochyby. Podle mě je ovšem spíše na místě se ptáti, proč dávno před ní nepodepsali Manifest D.O.S.T. politici, kteří se jako konzervativní či dokonce katoličtí označují, vzdor svému destruktivnímu politickému působení, už léta (Kalousek, Schwarzenberg aj.). Byli bychom mohli před volbami podpořit je. To jen mimochodem.

Teze z programu bloku Hlavu vzhůru, které MC Michalu Semínovi předhazuje, je zapotřebí chápat v jasném kontextu současné doby a vztahu k EU. Vyčítá mu například zmínku programu o obhajobě demokracie. K tomu je třeba říci toto. Současná demokracie, ač samosebou není žádným ideálem, ani posvátnou krávou, poskytuje tradičně smýšlejícím lidem pořád více svobody, než diktatura nevolených, v tajných spolcích najmenovaných „elit“, jak to předpokládá model multikulturní „občanské společnosti“ nahrazující politické strany vybranými spolky (tzv. NGO). Stejně zavádějící je kritizovat tezi o obhajobě národních států jako nacionalistickou. Je to zmatek v názvosloví. Národním státem není v politologii obvykle míněn stát etnicky čistý, ale suverénní, samostatný. (Británie je v tomto smyslu národním státem, ač v ní žijí Angličané, Skotové, Velšané, Irové a hromada přistěhovalců).  Jde nám prostě o obhajobu suverenity českého státu, a to aktuálně vůči EU, resp. o obnovu této suverenity, nikoli o nějakou šovinistickou utopii. Tolik na vysvětlenou.

Krom uvedených nepřesností už kritika ze strany MC obsahuje jen invektivy srozumitelné toliko čtenářům zběhlejším v církevní historii, které přirovnávají Akci D.O.S.T. k někdejšímu hnutí Sillon a Michala Semína k jeho zakladateli  Marcu Sangnierovi. To se mi ve skutečnosti ani komentovat nechce, zdá se mi jen, že kdyby někdo přirovnával autory a příznivce webu Monarchia Catholica ke hnutí Konráda Henleina, našel by věru mnohem více styčných idejí než mezi Semínem a sillonisty. Leč, napsal jsem očividně již příliš.

Čím uzavřít? Patrně konstatováním, že smyslem existence Akce D.O.S.T. je brzdit a v rámci možností zadržovat vliv zhoubné ideologie multikulturalismu, jejímž nositelem je v našich končinách především EU. Tato ideologie plodí děsivou realitu, jejíž obrysy se již vynořují před námi. Francouzští policisté rozhánějí demonstrující obhájce rodiny, němečtí zatýkají rodiče, kteří nesouhlasí se školní sexuální výchovou svých dětí, o domnělá „práva“ se veřejně hlásí již i pedofilové. V ideovém a politickém boji proti této temné vlně se Akce D.O.S.T. otevřela každému člověku se zbytky zdravého rozumu a vítá každého spojence. Ano i paní Bobošíkovou. A, upřímně, přivítala by možná i autory z Monarchia Catholica, kdyby místo svého chorobného čechožroutství začali skutečně pracovat na obraně toho mála, co z naší civilizace ještě zbývá.

Petr Bahník, místopředseda Akce D.O.S.T.

http://cirkev.wordpress.com

Klíčová slova: domácí politika  | nacionalismus  | Česká republika  | D.O.S.T.  | demokracie  | konzervatismus
3048 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Dvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!Svět se mění. K lepšímu? Pride 1959 vs Pride 2019Bilderberg! Známe agendu a účastníky letošního setkání šedých korifejů ve Švýcarsku

ePortal.cz

Naprosto neuvěřitelné vyjádření ministra vnitraRobinson musí zmizet. Je málo pokrokový

euPortal.cz

Šestnáctiletou dívku z Terezína dnes kolem poledne znásilnil na poli u Lukavce v Ústeckém kraji africký migrant!Už toho máme opravdu dost, aby každý, kdo slepě a tupě nevyznává pochybné „unijní“ hodnoty, jež různí hamáčkové vydávají za „evropské“, byl dehonestován, skandalizován a urážen

Eurabia.cz

Africký uprchlík znásilnil šestnáctiletou Češku u Terezína! Multikulturní obohacení dorazilo ze Západu již i k nám ... Muslimský otec chtěl v Itálií upálit dceru za to, že chtěla žít jako Evropanka. Naštěstí selhal zapalovač

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životSilnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosem

euServer.cz

Probíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracieMůže vůle 1/3 občanů přetlačit vůli 2/3 občanů?

ParlamentniListy.cz

Žádný listopad 1989, ty demonstrace připomínají spíš padesátá léta, vzpomíná Lenka Procházková. Pak nám vyprávěla drsné zážitky s některými senátory Romové z Chanova přišli s peticí: Nechtějí „čunkodomy“ ani zadarmo. Opraví si ghetto sami, věří Piráti
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny