„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Válka mezi Okamurou a Transparency International

Autor: -abb- | Publikováno: 3.10.2013 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury bylo dnes médii a Transparency International (TIC) obviněno z toho, že má po SPOZ nejvíce nejasností ohledně financování. "Je to prokazatelná účelová lež," tvrdí Okamura, lídr hnutí.

"Financování kampaně hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury nemůže být  transparetnější  - vzali jsme si u Fio banky úvěr a otevřeli jsme si jako jedni z prvních transparentní účet. Žádné sponzory nemáme - v případě potřeby dalších financí je připravený na transparentní účet přidat peníze Tomio Okamura ze svých řádně zdaněných peněz," uvedl senátor Tomio Okamura.
 
Vysvětlil také, jak k celé mediální "kauze" došlo. Transparency International prý hnutí oslovila a žádala, aby jí představitelé hnutí zodpovídali nějaké dotazy.

"To jsme z velmi zásadních důvodů odmítli," tvrdí Okamura.

Transparency International přitom Okamuru křivě obvinila a pošpinila i před prezidentskými volbami  - Okamura přitom v té době žádnou kampaň nevedl, neměl sponzory a neutratil na ni prý ani haléř.
 
Transparency International naopak za nejtransparentnějšího označila svého favorita Jana Fischera, který, jak se ukázalo, vedl dokonce dvoje účty a měl černé peníze od miliardáře Chrenka a prokazatelně také porušoval i zákony, které upravují financování prezidentských kampaní, tvrdí senátor.

"Na nestandardní jednání Transparency  International (TIC) a na její naprosto netransparetní financování jsme upozornili orgány činné v trestním řízení a předali jsme jim také dokumenty, které trestnou činnost Transparency International dokumentují. V současnosti Obvodní státní zastupitelství v Praze 8 předalo k prošetření vybraných trestných činů TIC obvodnímu ředitelství policie Praha III, konkrétně odboru vyšetřování hospodářské kriminality," upozornil Okamura.

TIC podle něho není rozhodně tím, kdo by měl hodnotit transparetnost jiných subjektů, minimálně do doby, než policie vyhodnotí její vlastní netransparentnost, kriminální činnostt a hospodářské delikty.

Bývalý zakladatel a šéf Transparency international pan Láska navíc sám kandiduje ve volbách do Poslanecké sněmovny ve Středočeském kraji, tedy přímo proti Tomio Okamurovi, připomněl senátor.
 
"Je skandální, že politický konkurent si osobuje právo špinit své konkurenty prostřednictví pseudonezávislé organizace. Jde o další příklad, kdy TIC zasahuje nekalým způsobem do voleb a pokouší se ovlivnit jejich výsledek, resp. poškodit vybrané subjekty či kandidáty," dodal.

www.prvnizpravy.cz

 

čtěte také:

Bije na poplach. Transparency chce ovládnout NKÚ

Netransparentní Transparency: Komu slouží linka 199?

Komplot Transparency International ČR? Zprivatizovala si vyšetřování i dozor kauzy kolem DPP

Klíčová slova: domácí politika  | Česká republika  | demokracie
3877 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny