„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Válka mezi Okamurou a Transparency International

Autor: -abb- | Publikováno: 3.10.2013 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury bylo dnes médii a Transparency International (TIC) obviněno z toho, že má po SPOZ nejvíce nejasností ohledně financování. "Je to prokazatelná účelová lež," tvrdí Okamura, lídr hnutí.

"Financování kampaně hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury nemůže být  transparetnější  - vzali jsme si u Fio banky úvěr a otevřeli jsme si jako jedni z prvních transparentní účet. Žádné sponzory nemáme - v případě potřeby dalších financí je připravený na transparentní účet přidat peníze Tomio Okamura ze svých řádně zdaněných peněz," uvedl senátor Tomio Okamura.
 
Vysvětlil také, jak k celé mediální "kauze" došlo. Transparency International prý hnutí oslovila a žádala, aby jí představitelé hnutí zodpovídali nějaké dotazy.

"To jsme z velmi zásadních důvodů odmítli," tvrdí Okamura.

Transparency International přitom Okamuru křivě obvinila a pošpinila i před prezidentskými volbami  - Okamura přitom v té době žádnou kampaň nevedl, neměl sponzory a neutratil na ni prý ani haléř.
 
Transparency International naopak za nejtransparentnějšího označila svého favorita Jana Fischera, který, jak se ukázalo, vedl dokonce dvoje účty a měl černé peníze od miliardáře Chrenka a prokazatelně také porušoval i zákony, které upravují financování prezidentských kampaní, tvrdí senátor.

"Na nestandardní jednání Transparency  International (TIC) a na její naprosto netransparetní financování jsme upozornili orgány činné v trestním řízení a předali jsme jim také dokumenty, které trestnou činnost Transparency International dokumentují. V současnosti Obvodní státní zastupitelství v Praze 8 předalo k prošetření vybraných trestných činů TIC obvodnímu ředitelství policie Praha III, konkrétně odboru vyšetřování hospodářské kriminality," upozornil Okamura.

TIC podle něho není rozhodně tím, kdo by měl hodnotit transparetnost jiných subjektů, minimálně do doby, než policie vyhodnotí její vlastní netransparentnost, kriminální činnostt a hospodářské delikty.

Bývalý zakladatel a šéf Transparency international pan Láska navíc sám kandiduje ve volbách do Poslanecké sněmovny ve Středočeském kraji, tedy přímo proti Tomio Okamurovi, připomněl senátor.
 
"Je skandální, že politický konkurent si osobuje právo špinit své konkurenty prostřednictví pseudonezávislé organizace. Jde o další příklad, kdy TIC zasahuje nekalým způsobem do voleb a pokouší se ovlivnit jejich výsledek, resp. poškodit vybrané subjekty či kandidáty," dodal.

www.prvnizpravy.cz

 

čtěte také:

Bije na poplach. Transparency chce ovládnout NKÚ

Netransparentní Transparency: Komu slouží linka 199?

Komplot Transparency International ČR? Zprivatizovala si vyšetřování i dozor kauzy kolem DPP

Klíčová slova: domácí politika  | Česká republika  | demokracie
3153 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Člověk málem přišel o hlavu! Zvířeckoprávním aktivistům se protest vymkl z rukou (+ video)Íránský útok na tankery? Japonci zpochybňují americkou a saúdskoarabskou propaganduDvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!

ePortal.cz

Cítíte ten rozdíl? Na Letné umělci lámali čínské hůlky i rdousili ruského plyšového medvěda. Zazářili nahatí Jarda Hutka a Kačka Jacques Bursíková

euPortal.cz

Dezinformační hra Evropské komise, Věry Jourové a cenzura ministra Hamáčka „Bože můj, to je vůl!“ Mediální expert Štěpánek se vysmál Jiřímu Drahošovi kvůli Číně

Eurabia.cz

53-letá v Německu schytala obohacení od 23-letého imigrantaStudie: Nový Zéland nejlepší muslimskou zemí

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životMilióny obětí podvodu s cholesterolem. Vejce a tučná jídla potřebujeme! Impotence a infarkty v důsledku "zdravé výživy? Kudy z toho? Nespoléhejme na vědce, ale na rozum

euServer.cz

Přesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí konto

ParlamentniListy.cz

Kdo má víc? Výborný to změřil Babišovi se Sobotkou. Premiéra nepotěšil„Vy sluníčkáři, nelžete už!“ Co Okamura nestihl říct v ČT, protože ho ustřihli kvůli Kalouskovi
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny