„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Válka mezi Okamurou a Transparency International

Autor: -abb- | Publikováno: 3.10.2013 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury bylo dnes médii a Transparency International (TIC) obviněno z toho, že má po SPOZ nejvíce nejasností ohledně financování. "Je to prokazatelná účelová lež," tvrdí Okamura, lídr hnutí.

"Financování kampaně hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury nemůže být  transparetnější  - vzali jsme si u Fio banky úvěr a otevřeli jsme si jako jedni z prvních transparentní účet. Žádné sponzory nemáme - v případě potřeby dalších financí je připravený na transparentní účet přidat peníze Tomio Okamura ze svých řádně zdaněných peněz," uvedl senátor Tomio Okamura.
 
Vysvětlil také, jak k celé mediální "kauze" došlo. Transparency International prý hnutí oslovila a žádala, aby jí představitelé hnutí zodpovídali nějaké dotazy.

"To jsme z velmi zásadních důvodů odmítli," tvrdí Okamura.

Transparency International přitom Okamuru křivě obvinila a pošpinila i před prezidentskými volbami  - Okamura přitom v té době žádnou kampaň nevedl, neměl sponzory a neutratil na ni prý ani haléř.
 
Transparency International naopak za nejtransparentnějšího označila svého favorita Jana Fischera, který, jak se ukázalo, vedl dokonce dvoje účty a měl černé peníze od miliardáře Chrenka a prokazatelně také porušoval i zákony, které upravují financování prezidentských kampaní, tvrdí senátor.

"Na nestandardní jednání Transparency  International (TIC) a na její naprosto netransparetní financování jsme upozornili orgány činné v trestním řízení a předali jsme jim také dokumenty, které trestnou činnost Transparency International dokumentují. V současnosti Obvodní státní zastupitelství v Praze 8 předalo k prošetření vybraných trestných činů TIC obvodnímu ředitelství policie Praha III, konkrétně odboru vyšetřování hospodářské kriminality," upozornil Okamura.

TIC podle něho není rozhodně tím, kdo by měl hodnotit transparetnost jiných subjektů, minimálně do doby, než policie vyhodnotí její vlastní netransparentnost, kriminální činnostt a hospodářské delikty.

Bývalý zakladatel a šéf Transparency international pan Láska navíc sám kandiduje ve volbách do Poslanecké sněmovny ve Středočeském kraji, tedy přímo proti Tomio Okamurovi, připomněl senátor.
 
"Je skandální, že politický konkurent si osobuje právo špinit své konkurenty prostřednictví pseudonezávislé organizace. Jde o další příklad, kdy TIC zasahuje nekalým způsobem do voleb a pokouší se ovlivnit jejich výsledek, resp. poškodit vybrané subjekty či kandidáty," dodal.

www.prvnizpravy.cz

 

čtěte také:

Bije na poplach. Transparency chce ovládnout NKÚ

Netransparentní Transparency: Komu slouží linka 199?

Komplot Transparency International ČR? Zprivatizovala si vyšetřování i dozor kauzy kolem DPP

Klíčová slova: domácí politika  | Česká republika  | demokracie
3695 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

Pokud diskreditace kohokoli, kdo bezvýhradně nesouhlasí s rozhodnutími Prymuly, Hamáčka či Babiše, měla být cílem celé policejní akce, pak se nelze vyhnout spekulacím o vyprovokování střetů policiíMylná tolerance obřích dluhů

euPortal.cz

25 procent autorů vyžadovaných při zkouškách z literatury by mělo být černých, požadují v BritániiPutin označil rozhodnutí kancléřky Angely Merkel přijmout do Německa více než milion uprchlíků převážně z válkou rozervané Sýrie za „kardinální chybu“

Eurabia.cz

Schwarzenberg: "Řveme, jako by nám uprchlíci řezali krky!"Erdogan: Macron chce zastrašit muslimy!!

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás domaNepodmíněný příjem? – Cesta do pekel

ParlamentniListy.cz

Něco se chystá, nedělní vzpoura z Prahy má dohru. Za nespokojené se postavili SvobodníŠok. Ředitel ČT Dvořák lapal po dechu. Fridrichová se Šarapatkou ho obešli
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny