„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Uncle Sam wants you! Američané budou muset svému lékaři sdělovat intimní data. A ten je bude předávat vládě

Autor: Hynek Novotný | Publikováno: 18.9.2013 | Rubrika: ZDRAVÍ
Ilustrace

Chcete zajít k doktorovi? Tak mu musíte říct vše – včetně otázek na sexuální život, jste – li aktivní, s kolika partnery, s jakým pohlavím. Jinak vám z pojištění neproplatí žádný zákrok.

Chcete mít lékařskou praxi? Pak nejen tyto otázky musíte od pacientů vymámit – i když s vaším oborem naprosto nesouvisejí. Data pak musíte dát online pro potřeby vlády a porušíte tak Hippokratovu přísahu. V opečném případě vám vláda proškrtá platby ze zdravotního pojištění.

Fikce? Zpráva z nějakého diktátorského režimu? Ne, toto obsahují nové zákony o lékařské péči v USA, tzv. Obamacare.

„ Toto je odporný byznys,“ říká newyorský kardiolog Adam Budzikowski listu NY Post. Otázky považuje za hloupé, necitlivé a vlezlé. Nedokáže si představit ani jednu situaci, kdy by jako kardiolog takové otázky měl klást, je mu ale jasné, že ho k tomu donutí.

Obamovy reformy přemění lékaře na vládní agenty, pomocí finančního vydírání je donutí znásilnit Hippokratovu přísahu zachovat záznamy pacienta v tajnosti. Zatím bylo vše, co lékaři řeknete, důvěrné - Obamova reforma to ale od základu mění.

Lékaři a nemocnice, kteří nesouhlasí s federálním systémem elektronických zdravotních záznamů, budou kráceni na výplatách z programů Medicare a Medicaid. Nejde o malé peníze – vláda už vyplatila celkem 12,7 miliardy dolarů.

Dr. Richard Amerling, profesor na Albert Einstein Medical College, argumentuje, že to, co je řečeno mezi lékařem a pacientem, slouží výhradně k pacientově léčbě a pomoci. Nová pravidla to mění na výslech – a data už nebudou důvěrná.

I podle New York Civil Liberties Union se státní úředník jedním klikem dozví o pacientovi vše, včetně sociální situace a historie.

List NY Times se ptá: kde jsou feministky, které šly v 80. a 90. letech na barikády, aby zabránily federální vládě v přístupu k lékařským záznamům žen? Pokrytecky mlčí.

Obama se svou gloriolou nositele Nobelovy ceny za mír, ochránce práv běžných lidí, dokázal utáhnout šrouby jako nikdo před ním. Ani Bush nedokázal okleštit práva Američanů tak, jako Obama.

Kdy dojde lidem trpělivost? Kdy si uvědomí, že jsou pouhými otroky profízlovaného systému? Jen aby nebylo pozdě. Aniž by to většina zaznamenala, žijeme de facto v 1984. Nikoliv v letopočtu, ale v románu. Vzpomeňme si, jak svět vypadal ještě v roce 1993 – a jak vypadá v roce 2013. Mějme oči otevřené - tady nejde o nějaké politické půtky, ale o naši budoucnost. Cui bono?

Klíčová slova: USA  | soukromí  | stát  | zdraví
5410 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaGeorge Soros. Génius hybridní války

euPortal.cz

Nic takového se zatím ještě nestalo, Čína investuje přes bilion $ do nového plánu na technické předběhnutí USANáš blok by byl bez migrantů ochuzen, káže eurokomisařka . Jedinými lidmi, kteří popisují imigraci jako problém, jsou podle Johansson „pravicoví extremisté“

Eurabia.cz

Přímý přenos oslav Ramadánu: Norská televizeA opět muslimští imigranti zmlátili v Belgií policisty ...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ParlamentniListy.cz

Babiš se ve sněmovně zcela mimořádně vytočil: Co to tady předvádíte? Takhle oblbovat lidi bych nedokázalBoj o ČT vrcholí. Xaver a jeho otevřená zpověď jen pro PL: lahvičky koňaku, byznys, ale i pochvala. Budete koukat
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny