„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Studie 911 (4) Al-Kajda a Usama bin Ladin

Autor: Hledač pravdy | Publikováno: 12.9.2013 | Rubrika: ZA OPONOU
Ilustrace

Teroristická organizace Al-Kajda podle vícero zdrojů, např. podle bývalého ministra zahraničí USA Robina Cooka, byla založena a vycvičena americkou tajnou službou CIA a financována bohatými saudskými Araby, nejspíše i Usamou bin Ladinem a jeho rodinou, při čemž Usama bin Ladin měl stát v jejím čele.

 

Bývalý důstojník francouzské vojenské rozvědky Pierre-Henri Bunel, který sledoval sítě islamistických teroristů na Balkáně, zjistil, že mají původ v CIA. Podle něj nebyla Al-Kajda jen databází, ale i intranetem, který CIA používala pro povolávání rezerv z řad mudžáhidů pro specifické teroristické akce po celém světě (viz – http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2568-potvrzeno-usa-financuji-al-kaidu-a-taliban).

 

Al-Kajda je považována za arabské křídlo CIA, ve kterém se sdružují tzv. mudžáhedíni. U německých soudů se také prokázalo, že mnozí mudžáhedíni byli najímáni prostřednictvím subdodavatelů, předně jistou soukromou armádní společností MPRI, samotným Pentagonem. Některé členy Al-Kajdy si CIA vozila do USA na výcvik, přičemž jim falšovala víza. USA údajně podporovaly Al-Kajdu v boji proti Srbům v Jugoslávii a proti slovanským Makedoncům v Makedonii.

 

Je zřejmé, že americká vláda a CIA využívají Al-Kajdu k akcím tam, kde samy nemohou oficiálně zasáhnout, a nebo k rozdmýchání nepokojů tam, kde potřebují zasáhnout, aby tak měli záminku k zásahu oficiálnímu. Členové Al-Kajdy mohou být skuteční fanatici, kteří věří tomu, za co bojují a jsou ochotni pro to i umírat, přesto však mohou být zároveň profesionálně najímáni, využíváni, částečně řízeni a nebo jen podněcováni a nabádáni k boji či ke konkrétním teroristickým útokům prostřednictvím různých agentů některými mocenskými kruhy. Dokonce mohou mezi členy Al-Kajdy přímo být tajně nasazeni agenti amerických tajných služeb arabského původu, kteří působení Al-Kajdy řídí, ovlivňují, atd., a zároveň podávají informace a přejímají instrukce do svých nadřízených v USA.

 

Usama bin Ladin, člen velmi početné saudsko-arabské rodiny, která patří v Saudské Arábii k nejbohatším, a která má velmi úzké obchodní vazby s prezidentskou rodinou Bushů, má na svědomí údajně několik teroristických útoků z dob před 11. září 2001, zejména v Africe během roku 1998, ale nikdy ne přímo v Americe.

 

Dne 2. května 2011 byl Usama bin Ladin dopaden a zabit. Následující den byla na ČT24 v pořadu Hyde Park více jak dvouhodinová debata (viz – http://uloz.to/xrbuWiP/hyde-park-11-zari-2011-avi), na které byli přítomní čtyři hosté, odbornice na terorismus z metropolitní univerzity v Praze Radana Makariusová, vojenský analytik Martin Koller, poradce premiéra v oblasti lidských práv a zahraniční politiky Roman Joch, a astrolog, filosof, Antonín Baudyš ml. Bylo by však vhodné pozastavit alespoň nad některými nesrovnalostmi.

 

Několik měsíců před 11. září 2001 byl Usama bin Ladin za přítomnosti agenta americké tajné služby CIA v Dubaji (Spojené Arabské Emiráty) v nemocnici, také se setkal se zástupci saudské rozvědky krátce před 11. září 2001 na půdě americké nemocnice v Kataru, kde se pod patronátem CIA dlouhodobě podroboval léčbě ledvin, již tehdy byl ve velmi vážném zdravotním stavu, a dokonce dne 11. září 2001 byl za přítomnosti agentů CIA a pakistánské tajné služby ISI v americké nemocnici v jednom pakistánském městě na dialýze ledvin. Na dialýzu ledvin se chodí, když buď špatně fungují ledviny, nebo při meningitidě, nebo když nefungují ledviny vůbec, pak jediné možné uzdravení je jejich transplantace, což je velmi náročný chirurgický zákrok. Tak jako tak se na dialýzu musí chodit pravidelně, zhruba dvakrát týdně, přičemž se v nemocnici stráví pokaždé minimálně půl dne a pokud člověk dialýzu vynechá, riskuje tím své zdraví a nebo i život. Tudíž je velmi divné, jak potom mohl Usama bin Ladin až do 2. května 2011, kdy byl údajně dopaden a zabit, někdy až zázračně unikat po středním východu před americkou armádou. I kdyby měl Usama bin Ladin na útěku s sebou kontingent zdravotníků a dialyzační zařízení, je to vzhledem k náročnosti terénu a nebezpečí válečného střetu s americkou armádou velmi riskantní, dialyzační zařízení se může poškodit či úplně zničit, a pak by mohl být jeho život ohrožen. Je celkem jasné, že takto nemocný člověk si těžko může dovolit zosnovat takovýto teroristický útok, jako bylo 11. září, a v klidu počítat s tím, že pak bude moci 9-10 let unikat před spravedlností, pro takovéhoto člověka je to z hlediska zdravotního naprosto nemyslitelné.

 

Po 11. září 2001 zveřejňovaly USA různé nahrávky Usamy bin Ladina, kde se údajně přiznává k útokům z 11. září. Tyto nahrávky jsou však velmi pochybné, a vůbec z nich není jasné, zda se Usama bin Ladin k útokům z 11. září opravdu přiznává, také v dokumentech americké FBI mezi nejhledanějšími teroristy Usama bin Ladin je sice uveden, ale ne ve spojitosti s 11. září, neboť na to nemají důkazy. Toto také potvrdila odbornice na terorismus v čase pořadu 49:56-50:03, když řekla, že každopádně je pravdou, že Usama bin Ladin se přímo osobně k útokům z 11. září nedoznal. Následně podle pana analytika Kollera se nejedná o nejistotu amerického právního systému označit Usamu bin Ladina jako strůjce útoku z 11. září, jako spíše o rigiditu, nebo-li pokud USA nemají stoprocentně dokázanou účast Usamy bin Ladina na tomto útoku, nechtějí říci stoprocentně “ano, je vinen“. Tedy podle této logiky rigidita brání USA jednoznačně označit Usamu bin Ladina za strůjce útoku z 11. září, neboť nemají stoprocentní důkazy, ale zároveň jsou ochotni a schopni více než devět let i přes hory mrtvol nevinných lidí po něm pátrat a při jeho dopadení ho bez soudu zabít, v tom jim rigidita zjevně nebrání. U těchto nahrávek je také evidentní, že na některých z nich si vůbec není podobný (zde kupř. foto z roku 2010 – http://cs.wikipedia.org/wiki/Us%C3%A1ma_bin_L%C3%A1din, a zde foto dřívějšího data – http://procproto.cz/zajimavosti-a-novinky/smrt-usamy-bin-ladina-zajima-i-pocitacove-zlocince/). Existují také nahrávky Usamy bin Ladina, na kterých je zachycen, jak o holi sestupuje z návrší, nebo jak leží někde v jeskyni, na jednom videu má zlatý prsten, což podle jistého muslimského zákona nesmí muž nosit, atd. Nepodobnost některých Usamů s Usamou byla v Hyde Parku vysvětlena tím, že Usama bin Ladin používal dvojníky a to z bezpečnostních důvodů, podobně jako to dělal třeba Saddam Husein. Proti tomu by se však daly vznést námitky. Usama bin Ladin nahrával svá videa většinou v nějakých různých jeskyních, stanech, či místnostech v nějakých pevnostech či sídlech, apod. Tam se přece nemusel cítit být ohrožen, neboť tam byl nepochybně přítomen jen on a jeho spolubojovníci a kameraman, který určitě také patřil k jeho lidem. Husein používal dvojníky, ale jistě jen při veřejných akcích, avšak Usamova natáčení videí nebyly přece veřejné akce, tudíž z bezpečnostních důvodů se rozhodně nemusel nechat zastupovat dvojníky.

 

Podle oficiální zprávy byl Usama bin Ladin 2. května 2011 dopaden a zabit v domě na pozemku patřícím členům Al-Kajdy blízko města Abbottábád, které leží v Pakistánu nedaleko hlavního města Islámábádu, byl z něho odebrán vzorek na test DNA, který byl víceméně pozitivně potvrzen, a bezprostředně poté bylo jeho tělo vhozeno do moře, a to vše během 24 hodin, navíc v době, kdy prezidentovi Obamovi klesala v USA popularita.

 

U testu DNA je problém, neboť trvá déle než 24 hodin a je k tomu potřeba specializovaná laboratoř, kterou jistě nemohli mít američtí vojáci v okamžiku jeho dopadení tak rychle a blízko k dispozici. Podle tvrzení agentury Reuters bylo k identifikaci zabitého Usamy bin Ladina bezprostředně použito jen obličejové rozpoznávací techniky a výsledky testu DNA měli být známy až za několik dnů. K tomuto rozporu bylo v Hyde Parku pane Kollerem v čase mezi 38:06-38:47 řečeno, že nějaký Usamův člověk Usamu bin Ladina zradil, a nějaký jeho vzorek odnesl americké armádě již dříve. Jenže toto by v zásadě nic neřešilo. Americká armáda by si musela potvrdit, zda se jedná opravdu o vzorky Usamy bin Ladina, aby měla jistotu, že v daném objektu se skutečně nachází, ale k tomu opět potřebovala nějaké již dřívější vzorky odebrané z Usamy bin Ladina. A i kdyby je měla, nebo by tyto vzorky mohla porovnat s DNA jeho sestry, která se v USA léčila, tak by v okamžiku jeho dopadení a zabití museli američtí vojáci opět odebrat vzorek z jeho mrtvoly k porovnání se vzorkem, který jim přinesl zrádce, aby tak měli jistotu, že ten koho zabili, je skutečný Usama bin Ladin, avšak to by zase nešlo stihnout do těch zhruba 24 hodin.

 

V tomto pořadu na otázku moderátora, jak se teroristům mohla úspěšně podařit tak velká teroristická akce a to na území světové velmoci, bylo odpovězeno v čase mezi 23:00-25:54 cosi v tom smyslu, že Usama bin Ladin byl velkým symbolem oněch teroristů a celé Al-Kajdy, který je zfanatizoval, a to jim dodalo odvahu a sílu, aby to dokázali takto úspěšně provést. Dokonce to bylo přirovnáváno s fanatismem kolem Hitlera, kterému se také podařilo na čas získat určitou moc nad částí světa. Jenže vtip je v tom, že člověk s velkým charismatem, symbolizující třeba i celý národ, může druhé sice velmi zfanatizovat, ale zfanatizování lidí je jen určitou zárukou toho, že tito lidé budou ochotni pro svého vůdce udělat třeba cokoliv, ale to samo o sobě ještě není zárukou úspěšnosti nějaké akce, to předně záleží na schopnostech, inteligenci, atd., i štěstí. Navíc Hitler s fašisty ovládli na čas kus světa ne jen kvůli zfanatizování svého národa, ale předně kvůli řádné disciplíně, skvělému vojenskému výcviku, kvalitním zbraním, dobré špionáži, atd., avšak u teroristů, kteří měli útok 11. září spáchat, bylo dosažení těchto potřebných záležitostí k úspěšnému provedení takovéto akce méně pravděpodobné.

 

V pořadu je také uveden v čase mezi 1:00:35-1:49:46 záznam z brífinku v Bílém domě, zhruba 20 hodin po dopadení Usamy bin Ladina, kde hovoří asistent prezidenta pro vnitřní bezpečnost a boj s terorismem John Brennan a tiskový tajemník Bílého domu Jay Carney.

 

V čase mezi 1:03:12-1:04:29 je řečeno, že se americké armádě nepodařilo zajmout Usamu bin Ladina živého z důvodu neochoty riskovat, aby neztratili nikoho z vlastních vojáků, což je naprosto nesmyslné tvrzení, protože při leckterých jiných vojenských akcích byli často obětováni mnozí vojáci, a to někdy i zbytečně, a v případě dopadení živého vůdce a finančníka světové teroristické organizace by se rozhodně riskovat vyplatilo. Kromě toho také existují neprůstřelné vesty a voják s obětováním vlastního života musí v takových akcích počítat. Navíc armáda má k dispozici různé uspávací střely, nervově paralytické plyny v granátech, atd., které se dají do místnosti vhodit či vstřelit dveřmi nebo oknem, a vzhledem k tomu, že se Usama bin Ladin ukrýval jen s několika ženami a dvěma strážci v uzavřeném prostou svého sídla, a armáda se na celou akci dobře připravovala a měla k dispozici plán a repliku onoho sídla, což je potvrzeno v čase mezi 1:34:12-1:34:51, pak nemohl být žádný problém dopadnout ho živého.

 

V čase pořadu mezi 1:24:19-1:28:00, jsou sděleny velmi zvláštní podivné informace ohledně pohřbu Usamy bin Ladina. Kupř. tvrzení, že pohřbení Usamy bin Ladina do moře bylo provedeno přísně podle striktních islámských postupů, je poněkud pochybné, neboť muslim mám být pohřben nejpozději druhý den po smrti a to do hrobu na pravý bok a tváří k Mecce, nesmí být spálen a do moře smí být pohřben pouze tehdy, pokud zemře na moři a pevnina je příliš daleko (viz – http://www.funeralq.cz/rubriky/pohrebni-ritualy-v-islamu), kdežto Usama bin Ladin byl dopaden a zabit na souši v Pakistánu. Pak tedy mohl být řádně do země pohřben v Pakistánu. Také někteří islámští duchovní kritizovali pohřeb Usamy bin Ladina, neboť vhozením jeho mrtvého těla do moře prý ponižujícím způsobem opovrhli učením Islámu (viz – http://www.lidovky.cz/ladinuv-pohreb-potupil-islam-tvrdi-duchovni-f31-/zpravy-svet.aspx?c=A110502_173709_ln_zahranici_jv).

Podle některých zdrojů nemohl být Usama bin Ladin pohřben na nějakém konkrétním místě, protože muslimové by ho začali na jeho hrobu uctívat a vytvořili by si z jeho hrobu poutní místo, čemuž museli Američané předejít. Toto tvrzení však může být zřejmě dalším alternativním, trochu solidnějším lživým vysvětlením, proč ho Američané museli pohřbít do moře. Dalo by se namítnout, že kdyby si muslimové chtěli vytvořit poutní místo týkající se Usamy bin Ladina tak jako tak, mohli by si ho vytvořit v místě, kde se narodil, kde údajně založil Al-Kajdu, nebo kde byl dopaden, atd. Američané si navíc museli džihádisty velmi znepřátelit, neboť nejenže jim zabili jejich vůdce a symbol, ale ještě jim ho proti pravidlům islámského pohřbu vhodili do moře, a tím jim také znemožnili uctívat ho na jeho hrobě. Tedy je otázka, zda toto bylo opravdu rozumné.

 

Tvrzení v čase mezi 1:09:56-1:10:01, že vzhledem k povaze operace nemohl být v Pakistánu pohřben, a že Pakistán USA nekontaktovaly až do ukončení operace, je též pochybné, neboť americká tajná služba CIA a pakistánská tajná služba ISI spolu úzce spolupracují, což potvrdila velvyslankyně EU v Iráku Jana Hybášková v čase 1:57:05-1:57:20 a také vojenský analytik Martin Koller v čase mezi 1:59:10-1:59:30, takže nemohl být problém, aby si americká armáda přes CIA a ISI zajistila hladký průběh celé operace a pohřbu Usamy bin Ladina v Pakistánu blízko místa jeho dopadení. Pokud však jeho pohřeb přece jenom nemohl být proveden v Pakistánu, mohl být převezen do jiné země letecky tak, aby se pohřeb stihl provést nejpozději do druhého dne podle islámským pravidel. Možná proto byla v průběhu brífinku v čase 1:17:51-1:18:30 na dolní liště obrazovky uvedena jako alibi informace, možná i falešná, o napětí kolem porouchané helikoptéry, aby tak bylo zřejmé, že po dopadení Usamy bin Ladina neměli Američané k dispozici spolehlivě fungující prostředek k převezení jeho těla rychle tam, kde by mohl být pohřben řádně do země. Ovšem podle agentury Reuters se této akce zúčastnily speciální jednotky námořnictva Navy Seals se čtyřmi vrtulníky, z nichž jeden byl porouchaný a následně byl i zničen, a také jestliže k tomu určená pracovní skupina promýšlela v průběhu několika týdnů jednotlivé scénáře dopadení Usamy bin Ladina, nemohl být problém zajistit, aby mohl být pohřben do hrobu, ať by byl dopaden kdekoliv a kdykoliv.

 

Avšak navíc je i podezřelé, že scénáře jeho dopadení byly promýšleny až několik posledních týdnů před jeho údajným dopadením, když byl předtím již zhruba devět a půl roku pronásledován.

 

Další dvě tvrzení, že pohřeb Usamy bin Ladina do moře byl připravován již od začátku, a že o pohřbu do moře bylo rozhodnuto v posledních několika měsících, si v podstatě vzájemně odporují.

A také tvrzení, že převoz ostatků Usamy bin Ladina k řádnému pohřbu do jiné země by se nestihl v požadovaném termínu podle islámských pravidel a proto musel být pohřben do moře, je naprosto absurdní, neboť Usama bin Ladin byl dopaden a zabit v blízkosti města Abbottábád v severním Pakistánu, které je od nejbližších okolních zemí, jako je Afghánistán, Tájigistán, Turkmenistán, Uzbekistán, Kyrgyzstán, Jammu a Kashmir, Indie, Čína a Nepál, vzdálené vzdušnou čarou v rozmezí zhruba 30 až maximálně 800km, avšak od moře je vzdálené vzdušnou čarou minimálně 1150km, a při této nejkratší cestě by musel být převezen přes téměř celé území Pakistánu. Tedy zřejmě se američtí odborníci při svém několikatýdenním promýšlení jednotlivých scénářů dopadení a pohřbu Usamy bin Ladina nedokázali zorientovat ani v atlasu světa pro základní školy.

Jednomu se až nechce věřit, jaké totálně absurdní lži jsou schopní američtí činitelé vymyslet pro obhajobu a mediální prezentaci svých nekalých operací. Bez urážky, ale na této evidentní a absurdní lži, ale i na mnohých jiných, je zcela zřetelně vidět buďto neschopnost příslušných amerických činitelů vymyslet “schopnější“ a věrohodnější lži, a to i přes dlouhodobou přípravu akce dopadení Usamy bin Ladina jakož i jistě celé akce 11. září, a nebo to, za jaký spolek naprostých totálních blbečků je celosvětová veřejnost jimi považována. Lžou veřejnosti do očí, až to bije do uší. Zde je také celkem zřejmé, že při hledání pravdy ohledně 11. září není v podstatě ani potřeba studovat nějaké různé konspirace, stačí bedlivěji poslouchat a pozorovat to, co oficiálně prezentují kompetentní činitelé a úřady, a rázem bude jako facka jasné, že se jednalo o konspiraci. Některé lži oficiální verze celého útoku z 11. září jsou tak absurdní, že ani sami někteří zastánci oficiální verze nevěří, že by tyto absurdní lži byly skutečně součástí oficiální verze, a tak dále věří oficiální verzi, to je docela zajímavá, také absurdní situace.

 

Při brífinku se v čase mezi 1:17:07-1:17:42 hovoří o identifikaci dopadeného Usamy bin Ladina pomocí porovnání obličeje a také o prvních předběžných výsledcích testů DNA, které vedly dokonce již předchozí večer k jistotě dopadení skutečného Usamy bin Ladina a k oznámení této skutečnosti světu. Otázka je, s kolika procentní jistotou se Američanům mohlo podařit identifikovat Usamu bin Ladina po jeho dopadení na základě obličejové techniky, když byl střelen do obličeje (viz – http://tn.nova.cz/zpravy/zahranici/smrt-usamy-fotka-mrtveho-teroristy-je-podvrh-tvrdi-grafici.html), a zda první předběžné výsledky v tak krátké době mohly takovouto jistotu poskytnout, a též je prapodivné, jak a do které specializované laboratoře se americké armádě podařilo tak rychle dopravit vzorky DNA z Usamy bin Ladina k testům. Je asi málo pravděpodobné a reálné, aby americká armáda měla, kupř. v autě nebo v helikoptéře, potřebnou specializovanou laboratoř k testování DNA s sebou při akci, aby tak mohly být velmi brzy poskytnuty tyto předběžné výsledky potvrzující identitu zabitého Usamy bin Ladina, neboť by se jednalo o další velký citlivý náklad a starost navíc, při akci nebo i po ní, třeba během případného pronásledování Al-Kajdou, by hrozilo její poškození, rozstřílení či úplné zničení. Ani kriminalisté si s sebou k identifikaci nějaké nalezené mrtvoly nepřevážejí laboratoř k testům DNA, byť jim nějaký střet s útočníky zpravidla nehrozí. Vzhledem k tomu, že podle tvrzení Johna Brennana museli američtí vojáci po dopadení Usamy bin Ladina opustit Pakistán a jeho tělo pohřbít proto do moře, je jasné, že v Pakistánu, ale ani v nějaké jiné okolní zemi, nemohli mít zajištěnou potřebnou specializovanou laboratoř k testování DNA, poněvadž pak by nemohl být problém zajistit si zde i místo pro řádné pohřbení Usamy bin Ladina. Tedy jako nejlogičtější se jeví pravděpodobnost, že vzorky DNA Usamy bin Ladina musely být převezeny k testování do nějaké laboratoře v USA, avšak z Pakistánu do USA je to vzdušnou čarou nejblíže zhruba 10400km, což by se s pomocí nejrychlejší helikoptéry dalo překonat přibližně za 22 hodin a nejrychlejším letadlem přibližně za 1 hodinu. Otázka ovšem je, odkud a jaké dopravní prostředky měla americká armáda po dopadení Usamy bin Ladina k dispozici. Je tedy opravdu málo pravděpodobné, že by Bílý dům měl již tak brzy předběžné výsledky testu DNA poskytující jistotu, že se jedná o vzorky skutečného Usamy bin Ladina. A v čase mezi 1:28:34-1:29:03 se hovoří o tom, že po dvaceti hodinách od dopadení a zabití Usamy bin Ladina jsou si Američané na 99.9% jistí, že se jednalo o skutečného Usamu bin Ladina. To zní jen o něco málo věrohodněji.

 

Zde se nabízí v postatě ještě jedna logicky vzniklá absurdita, a sice, že na jednu stranu americká armáda nebyla schopna stihnout do 24 hodin převést tělo Usamy bin Ladina k řádnému pohřbu do země kupř. do necelých 30km vzdáleného Kashmiru nebo necelých 200km vzdáleného Afghánistánu, ale na druhou stranu byla schopna během několika málo hodin převést vzorky DNA Usamy bin Ladina do kdovíjak vzdálené speciální laboratoře nebo až do 10400km vzdálené specializované laboratoře v USA. Člověku pomalu nedá spát, kudy při převozu ostatků a vzorků DNA Usamy bin Ladina ti američtí bludní Holanďané putovali, asi cestou necestou, nebo spíše nějakou zkratkou, bylo to sice dál, ale za to horší cesta.

 

Hypoteticky není vyloučené, že vysoká absurdita těchto některých brífinkových lží mohla být způsobena tím, že jistí zodpovědní činitelé v Bílém domě z důvodu maximálního utajení tohoto podvodu před co největším počtem svých pracovníků sdělili svým zástupcům nebo tiskovým mluvčím jen určité či jen nějaké základní informace, a pak již nechali na nich samotných, aby si v “terénu“ brífinku nějak poradili, samozřejmě blbě, a nebo mohla být způsobena zmatkem díky hektičnosti při celé operaci a předávání informací. Avšak i tyto hypotézy se zdají být málo pravděpodobné, neboť od zodpovědných činitelů by byla velká nezodpovědnost, kdyby své zástupce a tiskové mluvčí vyzbrojili tak nedostatečnými informacemi, a vzhledem k tomu, že celý štáb v Bílém domě sledoval dění celé operace, tak jistě musel mít bezprostředně k dispozici jasné a přesné informace. Zkrátka vznik těchto absurdních lží snad ani nelze nějakým způsobem aspoň trochu uspokojivě racionálně vysvětlit.

 

V listopadu roku 2007 prohlásila pakistánská expremiérka Benazim Bhuttová pro BBC, že Usama bin Ladin je již dávno mrtvý, při čemž měl být zabit Mohameden Al-Sayedem (viz – http://uloz.to/live/xAHehoy/11-za-i-bhuttova-usama-je-davno-mrtev-avi), a krátce na to, dne 27. 12. 2007, zemřela na následky zranění, které utrpěla při útoku sebevraha v Rávalpindí. Čtyřiapadesátiletou Bhuttovou, která patřila mezi hlavní kandidáty v nadcházejících parlamentních volbách, útočník střelil do krku a do hrudi, když po předvolebním shromáždění nastupovala do auta. Poté útočník odpálil nálož, kterou měl připevněnou na těle.

 

Podle některých zdrojů Usama bin Ladin zemřel údajně v prosinci 2001, což prý potvrdilo několik světových politiků.

 

Podle dalších zdrojů je zřejmé, že Usama bin Ladin měl AIDS, který je údajně mezi Muslimy docela rozšířený a při němž dochází v závěru života postiženého k selhávání orgánů, což by u Usamy bin Ladina vysvětlovalo nutnou dialýzu ledvin. Je možné, že nahrávky jeho osoby, na kterých je zachycen s holí (viz v Hyde Parku v časech mezi 1:54:44-1:54:49, 1:55:27-1:55:30, 1:55:36-1:55:44), nebo jak leží někde v jeskyni, byly takto nahrané, protože mu bylo špatně. A dvojníci ho mohli zastupovat proto, že byl již buď mrtvý, a nebo tak nemocný, že neměl sílu vystoupit před kameru. Je tedy velmi pravděpodobné, že Usama bin Ladin byl již v době 11. září 2001 smrtelně nemocný, a takovýto člověk je pak ideálním obětním beránkem. Je hypoteticky možné, že se jím stal vědomě a dobrovolně po dohodě s pravými strůjci útoku z 11. září za určitou protislužbu, neboť takto, coby veřejně známý jako strůjce tak rozsáhlého teroristického útoku proti západní kapitalistické světové velmoci, by mohl před muslimským světem a svými spolubojovníky zemřít alespoň jako mučedník, hrdina a statečný bojovník za víru, a ne jen jako invalida na zákeřnou nevyléčitelnou chorobu. Zní to možná podivně a nepravděpodobně, ale na druhou stranu, lidsky vzato, je to jednoduché a prozaické. Bylo pak ale nutné, až zemře, někde ho tajně pohřbít a poté, někdy a někde, až se to bude hodit, zařídit jako jeho dopadení a zabití pro oficiální verzi a zároveň tvrdit, že jeho tělo muselo být vhozeno do moře, což mohlo být někdy a někde také skutečně učiněno. V moři se totiž tělo díky soli rozloží, nebo ho sežerou dravé ryby, nebo ho odnese odliv, takže potom opravdu nikdo nemá šanci jeho tělo najít, aby provedl pitvu, která by potvrdila, jak dlouho je ve skutečnosti mrtvý a na co zemřel.

 

Lze se logicky domnívat a je i celkem jasné, že Usama bin Ladin byl mrtvý již před svým údajným dopadením, a proto museli Američané přijít s verzí, že se jim ho nepodařilo zajmout živého, musel být jako střelen do obličeje, aby ho následně na uveřejněné fotografii jeho mrtvoly pokud možno nešlo jednoznačně poznat ani nepoznat, dále museli zapřít spolupráci s pakistánskou ISI při jeho dopadení, aby před veřejností obhájili tzv. z hlediska povahy operace odvoz jeho mrtvého těla pryč z Pakistánu k řádnému islámskému pohřbu, a absurdní tvrzení, že do okolních zemí by se jeho tělo nestihlo převést v čas, bylo nutno veřejnosti sdělit k obhájení jeho pohřbu do moře, aby tak bylo dáno světu jasně najevo, že nemá smysl po jeho mrtvole pátrat, neboť v případě pohřbení do země, by nebylo už tak jednoduché mlčet o místě pohřbení a bylo by možno jeho tělo exhumovat kvůli zjištění kdy a jak zemřel, a to by byl právě okamžik, kdy by se provalilo, že Usama bin Ladin je již dávno mrtvý, při čemž ve skutečnosti mohl být pohřben kdykoliv, kdekoliv a klidně i jakkoliv, pokud vůbec, a jistě byly po něm dokonale zahlazeny veškeré stopy.

 

Avšak to, že Usama bin Ladin ve skutečnosti zemřel dříve, než uvádí oficiální verze, ještě jednoznačně nedokazuje, že s útokem 11. září neměl naprosto nic společného, jen je jasné, že se v případě jeho osoby neříká veřejnosti úplná pravda. Nejspíše se Usama bin Ladina po nějakou dobu hodil pravým strůjcům útoku 11. září před veřejností více živý než mrtvý. Je vůbec velmi podivné a zřejmě i málo pravděpodobné, že by se americké armádě s veškerou její technologií podařilo Usamu bin Ladina dopadnout až po skoro desíti letech.

 

Je možné namítnout, že Usama bin Ladin, jelikož věděl, že zemře, chtěl ještě před smrtí zorganizovat nějaký velký teroristický útok proti USA, neboť plánoval, že po jeho spáchání již bude mrtev. Jenže však po útoku mrtev nebyl, je tedy málo pravděpodobné, že by se pak ve svém velmi chatrném zdravotním stavu k útoku přiznával, právě z obavy před pronásledováním americkou armádou, kterému by se z hlediska svého zdraví nemohl ubránit.

 

Na internetu v podstatě koluje několik verzí smrti Usamy bin Ladina, které neodpovídají oficiální verzi. Může se zdát, že tyto internetové verze jsou dílem bláznivých konspiračních teoretiků nebo důsledkem jakéhosi zmatku či nepřesností při předávání informací od jednoho zdroje ke druhému zdroji. Může tomu být ale i docela jinak. Byl-li Usama bin Ladin mrtvý již před svým údajným dopadením a zabitím americkou armádou 2. 5. 2011, což je velmi pravděpodobné, hrozilo by, že se pravdivá informace o jeho skutečném úmrtí dostane k veřejnosti přinejmenším prostřednictvím internetu, ale i některých médií. V takovém případě by pak před veřejností proti sobě stály pouze dvě verze, jedna falešná oficiálně propagovaná a druhá pravdivá neoficiální, a z hlediska věrohodnosti obou verzí by to mezi nimi mohlo dopadnout v poměru 1 : 1, nebo-li 50% pro neoficiální verzi a 50% pro oficiální verzi, což by pro strůjce konspiračního spiknutí nebylo moc příznivé, jenže těžko by se jim mohlo zdařit tu pravdivou neoficiální verzi trvale z internetu odstranit, natož ji odstranit z povědomí veřejnosti. Strůjci konspiračního spiknutí by však mohli udělat následné – Vzhledem k tomu, že internet je plný konspiračních teorií, nesmyslů, lží, a může být využíván kýmkoliv k šíření jakýchkoliv informací, můžou konspirační spiklenci pravdivou neoficiální verzi o smrti Usamy bin Ladina zdiskreditovat tím, že ji v několika variantách velmi rozšíří po internetu, k tomu vytvoří několik dalších falešných verzí, a to třeba i skrze několik málo zkorumpovaných novinářů či politiků, kteří budou prezentováni jako jejich zdroj, tyto verze okrajově vpustí do některých médií či novin, ale předně je umístí na internet, tím všechny tyto verze, včetně té jediné pravdivé, dostanou “punc“ paranoidních konspiračních teorií a internetových nesmyslů, čímž v očích veřejnosti jistě klesne jejich věrohodnost. A v tomto okamžiku proti všem těmto zdiskreditovaným internetovým verzím bude stát v očích veřejnosti jistě věrohodnější, jedna jediná, drtivou většinou mainstreamových médií a politiků propagovaná, oficiální verze. Smyslem takovéto mystifikace je na straně oficiálních zdrojů (mainstreamová média, korektní politici) vytvořit a udržet jednu verzi a na straně neoficiálních zdrojů (internet, konspirační teoretici) vytvořit informační chaos, aby se tak veřejnost nedopátrala s jistotou pravdy a byla více nucena uvěřit oficiální verzi.

 

Hlavním cílem mediální mystifikace ohledně Usamy bin Ladina, včetně tvrzení o jeho možných dvojnících, ale i Al-Kajdy, je snaha v podstatě celosvětové veřejnosti vsugerovat iluzi existence jakési nepřátelské, vysoce životaschopné, téměř nesmrtelné chiméry, kterou je, i za cenu vraždění tisíců nevinných civilistů, žen i dětí, potřeba pronásledovat a bojovat proti ní, aby tak jisté mocenské kruhy před touto veřejností zdůvodnili a obhájili určitá dlouho trvající válečná tažení s pochybným průběhem, nejistým výsledkem a hlavně postranním, samozřejmě utajovaným, úmyslem.

 

Přestože krvavá honba za bájnou legendou o tzv. symbolických Usamech a jejich tzv. symbolických bin Ladinech stála životy mnoha a mnoha nevinných lidí, a to žen i dětí, a byť Američané nehovořili o dopadení nějakého dvojníka Usamy bin Ladina, ale jeho samotného, paní odbornice na terorismus v čase mezi 14:31-14:44 prohlásila, že Usama bin Ladin skutečně jako by je modla, je to ten symbol, a skutečně není důležité, jestli žil po 11. září 2, 3, 4 roky a nebo jestli byl zabit právě v neděli, pan poradce v oblasti lidských práv v čase mezi 11:04-11:08 zřejmě ve snáze odvést pozornost od předchozích faktů prohlásil, že je úplně jedno, kolik dvojníků Usama bin Ladin používal a dále, že byl jen symbolem, a pan vojenský analytik v čase 13:44-13:57 prohlásil, že není důležité rozebírat, jestli tedy byl nebo nebyl Usama bin Ladin zabit dnes nebo před měsícem nebo před rokem, protože důležitější je nakonec výsledný efekt, a dále prohlásil, že je důležité, aby se “vrtělo psem“ úspěšně. Co k tomu dodat? Inu, to je to naše porevoluční sametové “vlastenecké“ bezbožecké pravdoláskařské lidskoprávaření, jehož prostřednictvím mnozí vlastizrádcovští patolízalští lokajové či lokajské spolky obhajují před českým národem různé, zejména americké či evropské, ale i jakékoliv jiné lži, a to s pomocí dalších vlastních lží. Toto rozhodně nebyla zbytečná, natož agresivní či vulgární invektiva, neboť český národ opravdu potřebuje pravé zbožné vlastence, kteří budou národu hlásat výhradně pravdu.

 

Dále v čase mezi 53:55-54:08 Martin Joch uvedl, že je otázka, jakou technikou přesvědčit Usamovi souvěrce, aby se nevydávali stejnou cestou jak bin Ladin, tedy cestou zabíjení civilistů. Nutno dodat, že prozatímní technika, kterou k tomu USA – naši spojenci, resp. NATO ve jménu tzv. “trvalé svobody“, zvolily, je taktéž zabíjení civilistů, včetně dětí, a také uřezávání hlav patnáctiletým klukům jako trofeje. To je jistě velice dobrá přesvědčovací technika.

 

Je skutečně možné, že se Usama bin Ladin stal symbolem, ale symbol z něho spíše úmyslně udělali jistí zodpovědní činitelé prostřednictvím kolosální mediální propagandy, aby ho tak, co by symbolu, mohli využít k ospravedlnění jistých válečných intervencí a použít jako faktor zakrývající skutečnost, že je již dávno mrtvý. Tedy v podstatě se nejednalo až tak o pronásledování konkrétní živé osoby, ale spíše o pronásledování symbolu, který mohl mít podobu Usamy bin Ladina, jeho dvojníků, nebo mnoha jiných tváří. Přežene-li se to, jednalo se vlastně o pronásledování abstraktního nepřítele.

 

Ohledně dopadení, smrti a pohřbu Usamy bin Ladina, podporující oficiální verzi, se objevilo více dalších různých informací. Není vyloučené, že všechny nebo většina těchto informací jsou jen další, trochu “solidnější“ nepravdivé informace, jejichž cílem je zaretušovat a přebít původní oficiální, zřejmě nepříliš úspěšné “vrtění psem“ Bílého domu při brífinku, nebo-li zaretušovat a napravit tu extrémní absurdnost původní oficiální brífinkové snůšky naprostých báchorek a totálních nepravd.

Zde je potřeba také dodat, že jedna z účinných látek víceméně totální permanentní mediální mystifikace veřejnosti prostřednictvím takovýchto různých, mnohdy v podstatě zinscenovaných brífinků či zpravodajských relací, diskusních pořadů, atd., spočívá také v tom, že v relativně krátkých časových úsecích jsou veřejnosti sdělena velká množství různě dohromady zkombinovaných a namíchaných pravdivých, polopravdivých, nepravdivých a částečných informací a údajů, v případě možnosti jsou uvedeny většinou jen politicky korektní a celkovou kontinuitu lživých oficiálních vládních a mediálních propagand nenarušující dotazy posluchačů, a tudíž veřejnost pak má malou šanci, že se jí v průběhu těchto pořadů nebo i poté podaří všechny nebo alespoň většinu podstatných nesrovnalostí, nepravd a mystifikací odhalit. Dle některých názorů je opravdu docela možné, že dotazy posluchačů jsou vybírány opravdu cíleně, neboť kupř. v čase pořadu Hyde Park mezi 51:40-51:48 se posluchač zeptal, co hosté říkají na názor, že bin Ladin je mediální fikce, jak říká Klausův poradce Hájek, načež pan moderátor Takáč byl perfektně připraven a v čase mezi 52:23-52:47 přesně dementoval výrok poradce Hájka i s udáním zdroje, který tento výrok uvedl.

 

Názory, reakce, uvedené v těchto pořadech, zvláště od anonymních posluchačů, kupř. přes facebook, které zesměšňují pochybnosti o oficiální verzi kontroverzních událostí, potupují zastánce konspiračních teorií a oslavují možné původce konspiračních spiknutí, mohou být dílem nasazených agentů a mají sloužit k podpoře mystifikace veřejnosti. Též je možné, že v mnoha diskusních pořadech, brífinkách, tiskových konferencích, atd., které jsou veřejnosti předkládány, je většina sdělených dotazů již předem připravena a hosté mají na ně již dopředu připravené odpovědi, zkrátka vše se děje podle předem připraveného scénáře či protokolu, a to proto, aby se hosté vyhnuli nepříjemným otázkám, a aby veřejnosti bylo sděleno přesně to, co jistí lidé chtějí, aby se veřejnost dozvěděla. Také mohou být záměrně uvedeny nepodstatné, spíše okrajově související dotazy a témata, sloužící k odvedení pozornosti veřejnosti od zásadních důležitých záležitostí, nesrovnalostí a podezřelých okolností.

 

V současnosti se za mozek celé operace 11. září 2001 považuje terorista Chálid Šajch Muhammad (viz – http://sk.wikipedia.org/wiki/S%C3%BAbor:Khalid_Shaikh_Mohammed_after_capture.jpg), který je v současnosti držen na americké vojenské základně v Guantanamu. Je docela možné, že Usama bin Ladin, coby obětní beránek, byl z hlediska věrohodnosti před veřejností neudržitelný, a bylo tedy potřeba ho nechat jako dopadnout a zabít, a posléze nahradit Chálidem Šajchem Muhammadem, coby novým obětním beránkem, sloužícím opět k odvedení pozornosti od pravých viníků a jako záminka k prodloužení tzv. protiteroristických vojenských akcí.

 

Také se na internetu objevila zpráva, že prezident USA Barack Obama prohlásil, že tělo Usamy bin Ladina je v USA.

 

 

čtěte také:

Studie 911 (1) Úvod

Studie 911 (2) Události a situace před 11. září 2001

Studie 911 (3) Pan prezident

 

Klíčová slova: USA  | terorismus  | 11/9  | psychologické operace  | propaganda
4905 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny