„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Izraelská lobby žene Ameriku do války se Sýrií

Autor: Stephen Lendman | Publikováno: 11.9.2013 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Učinili tak formální způsobem. Nikoho to nepřekvapilo. Jak jsem objasnil ve svém minulém článku, jde jim o víc, než jen o Sýrii.

 

Konference prezidentů hlavních amerických židovských organizací chce válku. AIPAC je jejich nejznámějším členem.

 

AIPAC je zkázou lidstva. Jedná se o neregistrované zahraniční agenty. Pracují ilegálně. Jejich činnost je destruktivní.

 

AIPAC propaguje válku a odsuzuje mír. AIPAC propaguje ty nejhorší zločiny Izraele. Podporuje jeho nejvíce nemravné zájmy.

 

AIPAC ovládá administrativu USA a americký kongres. Edward Said nazval AIPAC „nejmocnější a nejobávanější lobby ve Washingtonu.“

 

Tato lobby je během několika hodin s to získat pro Izrael jednohlasnou podporu v senátu. Politický Washington se uklání před její vůlí. Je to ostudné a je to destruktivní.

 

Washington toto činí právě nyní. Za několik dní kongres schválí Obamovu zamýšlenou, nezákonnou agresi proti Sýrii (vzhledem k rychlému vývoji situace se toto nyní nezdá být pravděpodobné p.p.). Obama plánuje masové zabíjení a destrukci.

 

AIPAC toto podporuje. Dne 3. září vydal prohlášení pod názvem: „Tiskové prohlášení k rezoluci k Sýrii“,v němž, mimo jiné, stojí: „AIPAC naléhá na kongres, aby poskytl prezidentovi pravomoc, kterou žádá, aby mohl ochránit národní bezpečnost Ameriky a odradit syrský režim od dalšího užití nekonvenčních zbraní. Civilizovaný svět nemůže tolerovat užití těchto barbarských zbraní, především proti nevinnému civilnímu obyvatelstvu, včetně stovek dětí.“

 

AIPAC je jednou z 51 sionistických organizací v USA. Tyto organizace jsou reprezentovány Konferencí prezidentů hlavních židovských organizací (CPMAJO).

 

AIPAC je z těchto organizací tou nejznámější. Obě organizace navzájem spolupracují. CPMAJO se zaměřuje především na administrativu USA, AIPAC lobbuje hlavně v americkém kongresu.

 

Jde jim o nezpochybnitelnou podporu Izraele. Jsou jednotní,co se týče války v Sýrii.

 

Rovněž CPMAJO vydala 3. září prohlášení. Mimo jiné v něm stojí:“Konference prezidentů hlavních židovských organizací dnes vyhlásila, že užití chemických zbraní porušuje základní mezinárodní normy a pravidla. Užití takovýchto nevybíravých zbraní hromadného ničení představuje morální výzvu, která si vyžaduje silnou odpověď. Užití těchto zbraní rovněž vyvolává zásadní obavy, jež se týkají národní bezpečnosti USA, našich zájmů a zájmů našich spojenců v regionu. Pokud by nedošlo k žádné akci, poškodilo by to důvěryhodnost USA a mělo by to negativní dopad na úsilí zabránit Íránu v tom, aby dokončil vývoj nukleárních zbraní.“

 

AIPAC a další členové konference chtějí válku. Přejí si zpustošenou a zničenou Sýrii. Chtějí změnu režimu. Chtějí, aby prozápadní loutková vláda nahradila nezávislou vládu Sýrie.

 

Chtějí izolovat Írán. Stále se to opakuje. Cesta do Teheránu vede přes Damašek. Chtějí zničit íránskou nezávislost. Podporují válečné plány Izraele. Washington má své vlastní válečné plány.

 

Tyto plány jsou přichystány již roky. Mohou být kdykoliv implementovány. Může se to stát pod Obamovým dohledem. Plnohodnotná válka se Sýrií může destabilizovat celý region.

 

Zaútočit na Írán je imperiální šílenství. Mohla by následovat III. světová válka. Obama je dostatečný blázen na to, aby to riskoval. Je zcela ovládán imperiálními ambicemi Izraele.

 

USA a Izrael jsou neurvalé státy, zcela mimo jakoukoli kontrolu. Jsou hrozbou lidstvu. Nedbají možných následků.

 

3.září vystoupil John Kerry.Ve svém projevu, mimo jiné, řekl: „Jsme zde, protože tento diktátor a osobní podnik jeho rodiny byli, díky své tužbě udržet se u moci, ochotni zamořit jedem vzduch v Damašku, jenž usmrtil nevinné matky, otce a stovky jejich dětí. Zničil jejich životy, všichni byli usmrceni plynem v ranních hodinách 21. srpna.“

 

Kerry je mnohonásobný lhář. Důkazy, o kterých hovořil, byly smyšlené. Je to jedno. Obamův postoj je, že Asad musí odejít.“

 

Máme další (regionální) strategické bezpečnostní zájmy,“ prohlásil Kerry. Myslel tím to, že Írán přijde na řadu poté, co bude zničena Sýrie.

 

Kerry lhal, když prohlásil, že „Obama nežádá Ameriku, aby šla do války.“ Obama užívá v Sýrii vražedná komanda v zastoupení již dva a půl roku.

 

Obama zamýšlí větší eskalaci. Zamýšlí útok podle doktríny šok a úcta (shock and awe). Zamýšlí nezákonnou agresi. Zamýšlí plnohodnotnou válku.

 

Ruský prezident Putin je ostře proti válce. Nazval důkazy, že Sýrie použila chemické zbraně, „absolutním nesmyslem.“ Putin dále řekl: „Vycházíme z předpokladu, že pokud někdo má informace o tom, že chemické zbraně byly použity syrskou armádou, pak musí být tyto důkazy předloženy Radě bezpečnosti OSN a inspektorům Spojených národů.“

 

Tyto důkazy musí být nezávisle ověřitelné. Musí být „přesvědčivé“. Musí být vynechány takové důkazy jako zachycená bezvýznamná komunikace a další smyšlené zpravodajské informace.

 

Putin dále pokračoval: „Dokonce i řada amerických expertů zpochybňuje spolehlivost faktů, jež byly prezentované americkou administrativou.“ Činí tak z dobrého důvodu. Obamovi úředníci lhali mnohokrát předtím. Obamova válka v Libyi byla založena na lžích.

 

Kongres zamýšlí povolit tuto nezákonnou agresi. Obě strany jsou stejně proválečně orientované.

Potenciální devastující důsledky je nezajímají. Důležité jsou pouze imperiální priority.

 

Israeli Lobby Urges War on Syria, vyšel 5.09.na globalresearch.ca, překlad zkrácené verze R. Václav.

Klíčová slova: USA  | válka  | Sýrie  | sionismus
4912 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny